Небайдужих громадян просять долучитися до допомоги містам, що під окупацією

Від початку повномасштабного вторгнення росії правозахисники та активісти, які опинилися в окупації, продовжують взаємодію зі своїми колегами з інших областей. Зокрема, попри труднощі зі зв’язком, не втрачаються контакти й з Херсоном.

Громадська діячка з Прикарпаття Євгенія Бардяк розповідає, що там залишається чимало проукраїнських активістів, пише Фіртка.

Одна з них - Ірина, з якою Євгенія співпрацює уже майже 15 років. Щоб не сидіти без діла, люди в окупації беруться допомагати тим, хто зараз у скруті, влаштовуючи волонтерські штаби, звідки роздають гуманітарну допомогу.

“Моя добре знайома громадська діячка з Херсону разом з родиною зробили вибір залишитись вдома навіть тоді, коли у місто заїхали росіяни на танках. Вона пише про терор з боку військових, переслідування проукраїнських журналістів, активістів і просить пам’ятати, що Херсон - це Україна і він чекає на визволення”,- каже Євгенія.

Через Євгенію Ірина (ім’я змінено з міркувань безпеки) передає й інформацію про гуманітарне становище окупованої Херсонщини. За її словами, в області залишається багато людей. Це старші самотні херсонці, це дорослі, які не бажають їхати зі своєї землі або тому, що немає куди. Це сім'ї з дітьми, жінки, чоловіки.

 “Нас багато, хто залишився і продовжує жити/виживати у тимчасово окупованому місті. Так, у нас немає бойових дій. Але емоційно дуже важко. Небезпечно теж”.

У Херсоні є принаймні дві групи людей, які потребують допомоги. Серед перших - прості люди, які не виживуть без підтримки інших в умовах відсутності ліків, продуктів за доступними цінами, неможливості отримати різні соціальні послуги.

А друга група - ті, хто допомагає. У місті діють волонтерські штаби, об’єднання, сформовані людьми з різних секторів. Окремо Ірина підкреслює залученість бізнесу, який свої ресурси спрямовує зараз саме на волонтерську діяльність. Збирають гроші, купують продукти, готують обіди, організовують гуманітарні вантажі, формують для людей продуктові набори і роздають. І ще роблять багато невидимої роботи.

“Всі ці люди не втрачають надії і хочуть розуміти, що питання деокупації Херсону не перенесено на невизначений час. Ця невизначеність і впливає найбільше на рішення їхати. Поки волонтери тримаються. Але вигорають і втомлюються.

Ніхто не знає скільки у кого ресурсу вистачить залишатись в Херсоні. І кожен виїзд активних людей впливатиме на інших активних, хто залишається”, - зазначає Ірина.

Щоб полегшити гуманітарне становище Херсонщини, активісти з різних областей України шукають шляхи для передачі допомоги. І таки знаходять. Декілька вантажів вже туди доправлені. За словами Євгенії Бардяк, ще один згодом планують надіслати й з Прикарпаття. А поки формують посилку та збирають кошти для закупівлі продуктів і засобів гігієни. Тому небайдужих людей закликають допомогти придбати необхідне.

Усі звіти по зібраних і витрачених коштах рано чи пізно будуть ТУТ.

Реквізити для допомоги: PayPal: e.bardyak@gmail.com

ПриватБанк 4149 4993 8243 3884 Бардяк Євгенія Мар'янівна

MonoBank 5375 4114 1372 0447 Бардяк Євгенія Мар'янівна 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

До Харкова з Франківська доставлять тонну пасок

Прикарпатські студенти спекли та прикрасили паски для військових та для переселенців (ФОТО)

Скільки коштуватиме традиційний Великодній кошик у 2022 році — прогноз експертів

В Івано-Франківську художники просто неба організували вуличне малювання (ВІДЕО)

Опитування: понад 55% переселенців не бачать проблеми мовного непорозуміння з іванофранківцями

Внутрішньо переміщені особи розповіли, чому для тимчасового перебування обрали Івано-Франківськ

Івано-Франківськ в умовах війни: чого найбільше бояться мешканці міста та переселенці 


Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

13929
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1514
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1096
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2122
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3663
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1381

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1785

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

557

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1186

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1351
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

618
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24295
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

542
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

509
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

659
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1547
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

712
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7354
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

663
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1711 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

649
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

557