Найбезглуздіший спосіб померти: які хвороби можуть отримати російські військові, що рили окопи в Рудому лісі

Війська РФ в перший день вторгнення 24 лютого, рухаючись з боку Білорусі, змогли доволі швидко захопити Чорнобильську зону відчуження і законсервовану атомну станцію.

Персонал і охорона ЧАЕС опинились в заручниках, а територію зони загарбники почали використовувати як склад боєприпасів і плацдарм для наступу на Київ.

Про це інформує Фіртка з посиланням на ВВС.

Нагадаємо, що окупанти окопалися у Рудому лісі, який своєю чергою найбільш небезпечне місце у зоні відчуження.

Відтак, деякі експерти переконані, що за місяць перебування на зараженій території російські військові могли отримати значне радіаційне опромінення і непоправну шкоду здоров'ю.

До речі, рішення росіян захопити радіоактивну територію висміяли в українському уряді.

Віцепрем'єр-міністр Ірина Верещук вважає, що російські військові мають отримати жартівливу премію "за найбезглуздіший спосіб померти" - премію Дарвіна.

Раніше таку "нагороду" посмертно отримували, наприклад, американець, що прополоскав рот бензином і потім закурив (лауреат 2012 року), або двоє сербів, що святкуючи народження сина, почали стріляти з гвинтівки вгору і перебили електропроводи залізниці (номінанти 2021 року).

"Вважаю, що російські військовослужбовці, які рили окопи в лісі в зоні відчуження Чорнобильської АЕС, цілком заслуговують бути номіновані на Премію Дарвіна цьогоріч.

Бо вони добровільно отримали такі дози радіації, наслідки яких їм будуть пояснювати лікарі в спеціальних захисних костюмах. Це той випадок, коли ворог вселяє жах через тирсу у нього в голові", - написала Верещук у фейсбуці.

Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки вказує на те, що однією з найбрудніших територій у Чорнобилі є так званий «Рудий ліс». Це близько 10 квадратних кілометрів хвойного лісу, який прийняв найбільшу частку викиду радіації після аварії на ЧАЕС у квітні 1986 року.

Пізніше цей ліс був похований, проте забруднення цієї території й зараз має надзвичайно високу щільність. Будь-які земельні роботи здіймають частинки радіоактивного ґрунту у повітря, забруднюючи його у зоні дихання людини.

"Як би не епічно це звучало, але саме "Рудий ліс" обрав російський окупант для "окопування" та облаштування своїх позицій. Не володіючи елементарними знаннями правил поведінки на радіоактивно забруднених територіях, не маючи засобів індивідуального захисту та нехтуючи правилами ядерної та радіаційної безпеки, ворог завдав собі колосальної шкоди", - повідомляється в заяві держустанови.

Відповідно, там стверджують, що росіяни після перебування в "Рудому лісі" могли отримати опромінення, яке виллється у порушення життєвих функцій різних органів (головним чином органів кровотворення, нервової системи, зору, шлунково-кишкового тракту) та розвитку променевої хвороби.

Завідувач кафедри ядерної медицини, радіаційної онкології та радіаційної безпеки національного університету охорони здоров'я України імені П.Шупика, доктор медичних наук Павло Король пояснив, що найбільшу небезпеку зараз становлять пожежі у межах 10-кілометрового радіуса навколо ЧАЕС та радіаційний пил, що був піднятий бронетехнікою росіян.

За його словами, вплив іонізуючого випромінювання на російських військових може призводити до розвитку як негайних ефектів - променевої хвороби, так і віддалених наслідків, наприклад, раку щитовидної залози та лейкозу.

"Імовірність виникнення цих віддалених наслідків зростає пропорційно отриманої дози радіації", - наголошує вчений.

Ознаками гострої променевої хвороби можуть бути емоційні розлади та порушення сну, різні порушення з боку шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної та імунної систем, результатом яких може бути обмеження працездатності людини.

Російські солдати цілком могли зазнати впливу радіоактивного цезію при вживанні забруднених харчових продуктів або при безпосередньому контакті із забрудненими матеріалами, наприклад, з ґрунтом. Високі рівні забруднення цезієм можуть спостерігатися у листі рослин.

У військових, які окопувались у "Рудому лісі", поряд із гострими ефектами, пов'язаними з впливом великих доз радіації, можливий потенційний розвиток хвороб щитоподібної залози, зокрема диференційованого раку щитоподібної залози під впливом радіоактивного йоду.

Цей ефект, вказує професор Король, зафіксували при спостереженні за особами, які переживали атомні бомбардування в Хіросімі та Нагасакі.

"Слід зазначити, що у російських агресорів, що зазнали дії іонізуючого опромінення, існує потенційний ризик виникнення віддалених ефектів (наприклад, лейкозу та інші захворювань крові), а також уражень головного мозку, що може в подальшому проявлятися у вигляді зниження інтелекту або певних поведінкових чи емоційних розладів", - додає науковець.

Але при цьому він звертає особливу увагу також на необхідність подальших досліджень короткотривалого впливу іонізуючого випромінювання на цивільне населення українських міст, що розташовані близько від зони радіоактивного забруднення, після цьогорічних подій.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Відомо, як можна підтвердити перебування в статусі безробітного, якщо центр зайнятості не працює

Вихід є: відомо, як діяти при втраті українського чи закордонного паспорта


02.04.2022 Тіна Любчик 1859
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

17095
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1552
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1116
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2158
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3685
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1400

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1814

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

583

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1208

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1365
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

693
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24312
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

563
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

529
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

674
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1567
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

729
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7604
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

677
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1786 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

666
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

574