Національне питання. Чому не треба скиглити

 

 

В Украине часто спорят, что такое нация и имеет ли право на жизнь национальное государство в 21 веке.  

Как я уже писал ранее, нация не обязательно не является совокупностью индивидов на данной территории, что является вульгаризированным представлением.

Нация — это совокупность индивидов,  имеющих  идентификацию на основе общих интересов, мифологии, позволяющую выстроить узнаваемую, ощущаемую, переживаемую картину мира.

Сегодня можно находиться в противоположных частях мира и ощущать себя нацией.

Проблема нации не в количестве ее населения, не в языке,  а в целостности мировоззрения.

Чем оно целостнее, масштабнее, тем сильнее потенциал той или иной нации.

Абсолютное большинство украинских политиков, экспертов, журналистов видят в окружающем мире проблемы. Это отражает с одной стороны их убогость и отсталость, которые отражают их неспособность найти перспективу.

Перспектива есть везде, где ее ищут.

Наоборот, если человек не ищет ничего кроме проблем, он ничего не находит кроме проблем. Это же касается и народов.

Например, можно долго спорить о том, насколько жизнеспособен Израиль в современных условиях.

Такая позиция как в данном контексте ничего несет кроме вреда. Потому что уводит в абсолютно ложные пустоты дискуссию о национальном вопросе.

Для евреев Израиль один из инструментов защиты своих интересов. США — еще один, более могущественный. Таких инструментов у евреев  масса, не смотря на то, что они разбросаны по всему миру.

На этом примере хорошо иллюстрируется правило — сила того или иного народа заключается в наборе инструментов и в умении их использовать. Можно иметь много нефти или земли, но это отнюдь не дает силу.  Перспектива есть только у тех, кто ее постоянно создает. Для того, чтобы ее создавать нужны мозги и воля. Много мозгов без воли не дают возможность сдвинуться с места. Много воли без мозгов рано или поздно заканчиваются падением с обрыва.

Тот, кто проваливается в перспективу других, может двигаться только в рамках их перспективы, занимая вторичные или третичные позиции. Они также могут быть неплохими. Это всего лишь вопрос цели и выбора.

Поэтому, большинство общественно-политических дискуссий в Украине носят глубоко вторичный, если не третичный уровень.

Например, какой смысл обсуждать то, что Россия оккупирует Украину информационно или несправедливый Запад хочет  отравить  нашу землю сланцевыми технологиями.

Спросите себя, а что должна делать Россия? Сидеть и смотреть на нас? Все в этом мире навязывают свои взгляды и мировоззрение.

США, Китай, Британия, Франция ищут постоянно ищут перспективу, используя других как ресурс. Более того, даже маленький Катар очень успешно продвигает свой глобальный  проект. Задумайтесь, Катар занимает по площади треть Киевской области и развивает свой ГЛОБАЛЬНЫЙ ПРОЕКТ.

Реально, нам никто не мешает,  делать тоже самое, кроме собственной глупости и жадности.  Скажите, вы серьезно полагаете, что сегодня Россия могла бы с нами говорить таким же языком газовых ультиматумов, если бы мы 20 лет потратили на разбор на металлолом советской промышленности, а двигались хотя бы также системно, как Турция или Польша?

Украинцы всегда добивались успехов под внешним управлением, потому что оно обуздывало алчность, присущую нашему народу. Мы легко впадаем в крайности, потому пожираем сами себя, когда остаемся наедине с самими собой.

Потому  нет проблемы в том, что нас используют. Это вызов. Точно также как вызов, когда понравившуюся девушку начинает обхаживать другой кавалер. Можно вопить, что это несправедливо. Возможно, вы считаете, что  девушка должна обратить  внимание на вас и только на вас. Но истерика, скорее всего, вам не поможет. Помогут только действия, которые изменят отношение девушки к вам и вашим конкурентам. Если ваши действия успешны, то девушка увидит вас в рамках своего проекта, даже,  если она еще не понимает его суть.

Резюмируя. Вызов можно преодолеть, но не нужно винить других в том, что они стремятся занять вашу нишу. Не можешь ее занять? Отойди в сторону и не скули.

Это и есть суть нашего национального вопроса.

 

Юрий Романенко, "Хвиля"

 


04.02.2013 Юрій Романенко 597 0
Коментарі (0)

29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

435
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1566
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2833
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2386
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2370
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

7032 61

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

270

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

525

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1372

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1457
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

482
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

343
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

731
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

232
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26823
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

694
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10646 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

246
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

254
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

572
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

722
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

777