
Днями в районній державній адміністрації за головування першого заступника голови РДА Ігоря Бринського відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації, участь в якому взяли керівники мисливських господарств, керівники свиногосподарств, ТзОВ «М’ясодар», представник Тлумацького ринку.
На засіданні слухали про епізоотичну ситуацію африканської чуми свиней в Україні та виконання заходів щодо недопущення занесення збудника Африканської чуми свиней на території району, а також про виконання відповідних рішень комісії від минулого року, інформує Фіртка з посиланням на сайт Тлумацької РДА.
У даний час в районі розроблено план заходів щодо ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання Африканської чуми свиней у випадку виявлення, в котрому конкретизовані дії всіх районних служб. В районній лікарні ветеринарної медицини створено резерв дезінфікуючих засобів, спецодягу та взуття, ранцевих оприскувачів.
У 2015 році проведено вакцинацію 5500 голів свиней проти класичної чуми свиней в кількості, з початку 2016 року – 1100 голів. У лютому цього року керівників і власників господарств повідомлено про необхідність проведення заходів з недопущення занесення збудника Африканської чуми свиней та дотримання вимог закритого режиму роботи. Проінформовано заклади торгівлі що реалізують свинину, про можливі шляхи занесення збудника Африканської чуми свиней та заходи з його недопущення. Спеціалісти ветмедицинирозповсюджували в населених пунктах району інформаційні листівки із застереженням про можливість занесення Африканської чуми свиней в особисті господарства населення людьми, які прибули із інфікованих територій. Повідомлялось, що при підозрі захворювання чи загибелі свиней слід негайно повідомляти спеціалістів ветмедицини, які обслуговують дану територію.
У березні цього року буде проведено спільні навчання спеціалістів служб Тлумацького і Тисменицького управлінь та районних лікарень ветеринарної медицини і Тисменицької міжрайонної державної лабораторії ветеринарної медицини з питань ліквідації виникнення Африканської чуми свиней на територіях цих районів.
З метою вивчення циркуляції вірусу Африканської чуми свиней в дикій фауні користувачів мисливських угідь про всі випадки підозріння захворювання серед диких тварин, або про їх загибель зобов’язано повідомляти Державну службу ветеринарної медицини у районі, забезпечити доставку біологічного матеріалу для проведення моніторингових досліджень від впольованих диких свиней під час мисливського сезону.
Робота з попередження поширення захворювання Африканської чуми свиней в районі продовжується.