На Тисмениччині відкрили перший підрозділ добровільної пожежної команди (ФОТО)

У п’ятницю, 10 травня, у селі Липівка Тисменицької громади відбулося урочисте відкриття підрозділу добровільної пожежної команди.

Це перший підрозділ ДПК на Тисмениччині та вже 17-й на Прикарпатті, пише Фіртка.

Відтепер безпеку та спокій мешканців Липівки та навколишніх сіл гарантуватимуть вісім пожежників-добровольців. Автомобіль марки «Mersedes» для новоствореної пожежної команди Тисменицька громада отримала від партнерів з німецького міста Леверкузен.

Захід з нагоди відкриття ДПК розпочали із хвилини мовчання за полеглими Героями, а також покладання квітів до анотаційних дощок Назарію Ділеті та Володимиру Переклиті. 

Благословив захід на добрий початок отець Василь Фіголь.

«Надзвичайно приємно, що добровільну пожежну дружину відкрили саме у Липівці, адже поряд з покращення безпеки наших жителів, ця подія має перспективне стратегічне значення для розвитку населеного пункту. 

І це не тільки питання благоустрою території школи, біля якої розміщуватиметься база пожежників, але й залучення до питань безпеки дітей, можливість деверсифікації функцій пожежної дружини.

Організація зможе залучати фінансові ресурси, проводити навчання, комунікувати з подібними структувати в Україні та Європі, де такий рух дуже поширений. Відповідно це дасть поштовх розвитку інших, не менш важливих для нашого села, галузей життя та побуту його мешканців», - зауважив Ігор Угриновський, депутат Тисменицької ОТГ та мешканець с. Липівка.

За словами історика, також місцевого мешканця, Ігоря Любчика, Липівка (колись Ляцьке-Шляхетське) - одне з найдавніших сіл на Тисмениччині.

«Цілими поколіннями липівчани зберігали унікальну історико-культурну спадщину села, яка багатить не тільки нашу громаду, а й є візитівкою всього Прикарпаття. 

Хочу згадати нашу понад трьохсотлітню монастирську церкву, римо-католицький костел, німецьку деревʼяну кірху і, напевно, найбільший спадок липівчан - Липівську чудотворну ікону.

Однією із особливостей історії нашого села був його багатонаціональний характер. Його історію українці творили спільно з поляками, німцями і євреями. У цій багатоетнічності виділяється історія співжиття українців і поляків. Тому сьогоднішня урочистість є не випадковою у нашому селі і вона має дуже показову передісторію.

Зокрема у 1935 р. з ініціативи поляків у селі заснували «Товариство добровільної пожежної охорони», головою якого був Болеслав Бучек. Його членами були 15 добровольців. Тому сьогоднішня подія є добрим прикладом відродження закладених традицій 90 років тому.

Тоді, як і сьогодні, до цієї ініціативи особливо доклалися поляки. На жаль, товариство діяло тільки 4 роки, бо наступив трагічний 1939 р., коли у всій своїй жорстокості наш східний сусід тоді, як і сьогодні, нищив усі добре напрацьовані справи.

Віримо, що цього разу ЗСУ не дозволять ліквідувати добру справу, яка буде служити поколінням», - наголосив історик.

На завершення заходу військовослужбовець Олександр Гордієнко виконав пісню «Тривожна весна» у супроводі дитячого танцювального колективу «Водограй».


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Залучили 35 рятувальників та 10 спецавтомобілів: на Прикарпатті ліквідували пожежу готелю (ФОТО/ВІДЕО)

В Івано-Франківську під час пожежі загинула жінка

Фотогалерея


11.05.2024 Тіна Любчик 1365
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2740
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20899
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1819
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1300 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2317
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3967

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

598

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2072

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

765

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1369
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

429
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

955
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24458
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

685
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

700
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

650
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

792
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8139
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

678 1
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

831
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2121 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

784