
В Україні у десятьох обласних центрах відсутні медичні бригади, які надають допомогу по знеболенню. Такі дані наводить Кіровоградське обласне відділення ВБО "ВМ ЛЖВ".
Так, у трьох обласних центрах (Полтавська, Рівненська, Львівська області) діє по три бригади. У чотирьох обласних центрах (Чернігівська, Запорізька, Херсонська, Закарпатська області) — по одній бригаді, ще у чотирьох — по дві бригади (Кіровоградська, Чернівецька, Житомирська, Волинська області).
Медичні бригади, які забезпечують надання допомоги по знеболенню хронічного больового синдрому в тому числі паліативним пацієнтам відстуні у таких областях: Харківська, Дніпропетровська, Сумська, Миколаївська, Київська, Черкаська, Вінницька, Хмельницька, Івано-Франківська, Тернопільська.
Від Одеської, Луганської, Донецької областей та АР Крим відповідей отримано не було.
Нагадаємо, як повідомляв УНН, за даними ВООЗ, 86% населення, яке потребує паліативної допомоги, її не отримують, а 83% населення — не мають доступу до знеболення.
За словами генерального директора одного з провідних фармацевтичних підприємств України Анатолія Редера, опіоїдні ліки — не є наркотиками.
“Це не наркотики. Це лікарські засоби. Вони створені для полегшення життя хворих, а не для формування у них залежності”, — пояснив він.
Із твердженням А.Редера погоджуються і лікарі, і фахівці у сфері паліативної допомоги. На переконання експерта, для руйнування хибних уявлень про знеболення потрібно проводити просвітницьку роботу.