Днями у селі Сівка-Войнилівська відбувся тренінг із впровадження Проекту ЄС ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». У заході взяли участь сільські голови з Рожнятівського і Долинського районів.
Перший заступник голови Калуської райдержадміністрації Василь Хомин привітав гостей та побажав їм отримати позитивний досвід щодо реалізації проектів ПРООН. Начальник відділу інвестиційної діяльності та розвитку інфраструктури управління економічного розвитку і торгівлі РДА Ігор Баран розповів, як на Калущині реалізовують проекти ЄС/ПРООН.
Наразі, за словами Ігоря Барана, сільські громади Боднарова, Студінки, Сівки-Войнилівської і Станькови покращують інфраструктуру своїх населених пунктів, працюючи, зокрема, у таких напрямках: у Станькові утеплюють фасад школи, у Боднарові – фасад дитячого садочка, у Студінці – утеплюють і перекривають дах школи. А громада Сівки-Войнилівської реалізовує інноваційний проект – встановлення сонячної міні-електростанції, яка забезпечуватиме електроенергією освітлення сільських вулиць, а решта електроенергії використовуватимуть для потреб школи. Сівко-Войнилівський сільський голова Оксана Галка в деталях розповіла, як громаді вдалося попрацювати над цим проектом. Оксана Галка зазначила, що такі проекти дуже важливі для села, адже допомагають вирішувати проблемні питання населеного пункту та сприяють згуртованості громади.
За словами представника підрядної організації Миколи Прозоровського, через тиждень-два будуть завершені роботи, інформує Калуська РДА.
Координатори ОРЦГ Леся Попелюх та Олеся Хомин ознайомили присутніх із методологією проекту ЄС ПРООН, особливостями впровадження мікропроектів, а також проінформували про ті проекти, які реалізуються на території Івано-Франківської області в рамках ІІІ фази. Учасники семінару переглянули фільми про підсумки та уроки реалізації проектів на Прикарпатті та в Україні.
На завершення тренінгу його учасники відвідали дитсадок, який функціонує при місцевому навчально-виховному комплексі.