На Івано-Франківщині придумали програму "Нова українська родина"

 

«Нова українська родина». У «круглому столі» з цієї теми взяв участь голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк, наголошуючи на своїй «всебічній підтримці» ідеї нашої «Просвіти» щодо напрацювання програми «Нова українська родина», яку б розглянула та схвалила сесійно обласна рада.

 

А зорганізував цей захід, що проходив в приміщенні ОДА, член правління обласного об»єднання «Просвіта» Дмитро Захарук, народний депутат України та голова облвиконкому першого демократичного скликань, автор одноіменної книги «для широкого читача» «Нова українська родина»(2000).

 

На круглий стіл організатори запросили Владик усіх конфесій (були Преосвященний Владика УГКЦ Кир Микола Сімкайло, Владика УПЦ КП Іосааф, Владика УАПЦ Коломийсько- Косівський Іван (Бойчук), Митрополит Галицький Андрій, керуючий Івано-Франківською єпархією УАПЦ-авт.) ректорів івано-франківських вишів, науковців, лідерів громадських організацій та журналістів.

 

Йшлося про «святеє святих» - Родину, через яку реалізується генофонд нації.

 

Про важливість задекларованої теми, бо «доля нації залежить від того, наскільки ефективну модель самовідтворення вона має, і як ефенктивно її використовує», говорив Дмитро Захарук. За його словами, нація не має права покладатися тільки на державу. Мовляв, держава має лише створювати умови, забезпечувати сприяння, а «шляхетна національно свідома, галицька інтелігенція - разом з родиною, школою, церквою та громадськими інституціями мають працювати і працювати на виховання покоління справжніх українських патріотів».

 

«Нація-надзвичайно складна система, тому не дивно, що її проводові, особливо на переломних етапах, так важко визначитися й прийняти до раціонального виконання пріоритети, які б забезпечували життя нації у стані постійного розвою»,- наголошує Дмитро Захарук.

 

Слово взяли професор Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника Олена Ліщинська і Владика УП КП Іосааф. Науковець ознайомила учасників зібрання з проведеними дослідженням-опитуванням громадськуої думки щодо ставлення до родини та її цінностей. Наголошуючи при цьому, що саме сім«я має найбільший вплив на виховання дітей. Про це сказали 83% респондентів. Водночас професор Олена Ліщинська, член правління обласної «Просвіти», висловила стурбованість з того, що у суспільстві «деделі більше і настирливіше» пропагуються нетрадиційні сім»ї, тема заробляння жінок сурогатним материнством… За її словами «ювінарна юстиція, що наступає, руйнує не лише інститут сім»ї, а її моральні устої».

 

Своєю чергою Владика Іосааф, вийшовіши за трибуну, наголосив: «Тема ця, що вперше піднімається на такому рівні, давно актуальна. Важливо, аби її не забалакати. Суспільство повинно усіляко підтримувати дану Богом місію родини. Однак для цього молоді люди мають мати працю, і «щоб цінності родини, а не насилля пропагувало телебачення».

 

Водночас Владика Іосааф з властивою відвертістю дорікнув очільникам «Просвіти» ( на круглому столі був і голова обласної організації, народний депутат України першого демократичного скликання Степан Волковецький), мовляв, де вона нині, просвітницька роль «Просвіти», як популярної колись в Галичині громадської організації?... Попросивши у Степана Волковецького вибачення «за прямоту і небажання образити», Владика Іосааф висловив переконання: така обласна програма конче потрібна. Однак її «має напрацювати не влада, а освіта, культура, громадські інституції, церква».

 

Про високу роль родини і місцевої громади у вихованні дитини, односельців, «як це колись було у наших селах і мало ефективність», говорила головний освітянин області депутат обласної ради Зінаїда Болюк. За її словами, треба посилити відповідальність батьків за виховання дітей, «щоб при живих батьках діти не були сиротами».

 

Підсумовуючи сказане, голова ОДА Михайло Вишиванюк запропонував учасникам тематичного «круглого столу» через тиждень зібратися вдруге «уже з напрацьовами матеріалами до майбутньої обласної програми, з прізвищами і датами виконавців, по галузях».


Довідково: Комплексну програму «Нова українська родина», розроблену Дмитром Захаруком, схвалили на правлінні обласної «Просвіти».


08.08.2012 2233 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

154
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13166 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1498
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

819
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6025
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1670

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

593

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1413

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1227

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1128
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

477
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

608
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1523
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

550
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

836
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5868
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13367
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

183
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

487
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

438
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

748 2