На Івано-Франківщині відбулися змагання "Лісоруб 2022"

Щороку такі змагання відбуваються з метою популяризації професії вальника лісу, що вважається однією з найнебезпечніших у світі. Велика увага у таких турнірах приділяється дотриманню правил техніки безпеки, за незнання яких учасники можуть отримати штрафні бали.

Про це повідомляє Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства, передає Фіртка.

У змаганнях, які цього року відбулися на території Осмолодського держлісфонду, взяли участь зварювальники 13-ти державних лісогосподарських підприємств Франківщини. Урочистості розпочалися з хвилини мовчання за полеглими героями в російсько-українській війні.

Після підняття прапора з вітальним словом до присутніх звернулися начальник обласного управління Сергій Кокоць, Володимир Калініченко, тренер української команди лісорубів у міжнародних змаганнях, голова Івано-Франківського осередку Товариства лісівників України Олексій Голубчак, представники місцевої громади та духовенства.

"У цей нелегкий для країни час, лісова галузь не припиняє свою роботу. Як ніколи держава потребує нашої підтримки як у людському ресурсі, так і сировинному. Сьогодні майже двісті працівників наших державних підприємств Прикарпаття ризикують своїм життям заради миру в Україні. Тут залишилися їхні родини, які потребують нашої опіки. Тому лісівники в тилу працюють за себе і за колег, які перебувають на лінії вогню.

Щорічні змагання лісорубів, хоч і мають дещо урочистий характер, але насамперед – це можливість перейняти досвід задля росту власної професійної майстерності. Адже лісоруб збирає врожай, який виростило не одне покоління лісівників. Від його фаховості залежить якість сировини та фінансова спроможність підприємства.

Окрім цього, завданням кожного керівника є безпека працівників підприємства. Професія звалювальника небезпечна і ризикована. Лісоруб працює у лісі, незважаючи на погодні умови, тим часом вдома його чекає сім’я, яка хоче бачити сина, батька і чоловіка живим і здоровим. Тому першочерговим завданням таких змагань є дотримання правил техніки безпеки та збереження життя людини", – сказав під час відкриття змагань Сергій Кокоць, начальник Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Особливістю цьогорічних змагань лісорубів Прикарпаття став його формат. Вправляння у фаховій майстерності організатори вирішили поєднати з навчанням та обміном досвідом. Головний суддя змагань Михайло Старчевський ознайомив учасників з об’єктами тренувань, розповів про послідовність і правильність виконання вправ, безпечність виконання операцій. Гості змагань, представники команд з Львівщини та Сумщини, ділилися власними досвідом та знаннями.

Традиційно звалювальники змагались у п'яти дисциплінах: валка лісу, монтаж ланцюга на бензопилі, розкряжування стовбура комбінованим різом і точне розкряжування, а також обрізання гілок.

Особлива увага глядачів змагань лісорубів прикута до вправи зі звалювання дерева на точність. Перед конкурсом у землю забивають три кілки – двоє по боках, один між ними. Завдання майстра – спиляти дерево так, аби воно звалилося поміж двома забитими кілками і при цьому встромило у землю третій. Такий результат може показати не кожен, а тільки справжній фахівець з досвідом і майстер своєї справи!

Найкращим у цьогорічних змаганнях «Лісоруб 2022» став вальник Осмолодського лісгоспу Василь Сенич, срібло для Гринявського лісгоспу виборов лісоруб Іван Бельмега, а бронзу для Коломийського лісгоспу здобув звалювальник Михайло Курилюк.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

На висоті 860 метрів над рівнем моря: на Прикарпатті 96-літній чоловік доглядає столітній сад (ФОТО)

На Прикарпатті розпочали роботи з національної інвентаризації лісів


13.08.2022 Іван Муканик 1139
Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

443
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

661
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1956
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3429
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1261
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1261

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1429

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

410

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1058

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1224
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24188
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

437
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2595
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

483
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1434
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

625
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15299
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

426
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

119
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1149 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

564
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

464