На 80% уражені легені: франківчанка провела 35 днів у реанімації (ВІДЕО)

Франківка Любов Бублінська провела 35 днів у реанімації міської клінічної лікарні №1. Через COVID-19 її легені були уражені на 80%.

Суспільне розповідає про реабілітацію жінки, передає Фіртка.

Так, з діагнозом COVID-19 Любов Бублінська потрапила до лікарні 26 жовтня 2021 року.

"У мене тільки кашель був. Зробила флюорографію – почалася маленька пневмонія. Нюх втратила і я зрозуміла, що в то вже COVID-19. Ще вдома я ходила до сімейної лікарки та пила п'ять днів таблетки. Сімейна сказала, що то тільки початок, а вже в понеділок зробила рентген, то вже почалося в мене це", — ділиться Любов Бублінська.

Перші три дні жінку лікували у міському перинатальному центрі, де тоді лікарі розгорнули додаткові ліжкомісця. Коли жінці стало гірше, то допомогу почали надавати медики міської клінічної лікарні №1. Проте стан хворої знову погіршився, і вона потрапила до реанімаційного відділення.

"Картина розгорілася на другий тиждень перебування у стаціонарі — так, 80%. Хоча кореляція між ураженням у відсотках і клінічним станом не завжди збігається.

У реанімації вона перебувала 35 днів, була у вкрай важкому стані, навіть такому, прекоматозному стані, що жінка не дуже це все пам’ятала. Лежала, потребувала догляду", — розповідає заступник головного лікаря з медичної частини Ярослав Кобиляк.

Після реанімації Любов Бублінська проходить реабілітацію у терапевтичному відділенні № 2. Жінка вже почала самостійно ходити, але поки на невеликі відстані.

"Трошечки, знаєте, ноги тремтять, але ходжу палатою сама. Спочатку з підтримкою, бо вони трохи водили. Трохи чоловік водив".

Жінка вже почала самостійно ходити, але поки на невеликі відстані. Пацієнтка ще продовжує дихати киснем і надуває повітряні кульки, щоб тренувати легені.

"Ще не можуть легені дихати самі. Чую, що мені важко, починаю кашляти, задихатися і тоді я дихаю. Годину можу без кисню, потім трошечки подихаю і знову під’єдную. Якщо сидіти – можу довго, ходити мені важче, бо коли більше навантаження на ноги – задихаюся", – каже Любов Бублінська.

Перед хворобою Любов Бублінська планувала вакцинуватися.

"У четвер захворіла, а в суботу ми планували йти вакцинуватися. Думала, знаєте, ще трошки, й так дотягнулося".

За словами Ярослава Кобиляка, за час пандемії у лікарні перебували понад 30 пацієнтів, які одужали після важкого перебігу COVID-19. З деякими із них медики досі підтримують контакт.

"Такі пацієнти "прив’язуються" і до персоналу, і, зокрема, до лікаря. З деким ми підтримуємо телефонний зв'язок, навіть так– вони приходять на повторний огляд за порадою. Це ще з 2020 року тягнеться. Слава Богу, вони відлучаються від кисню і починають працювати, живуть активним життям", – пояснює Ярослав Кобиляк.

Нагадаємо, на Прикарпатті понад 45% людей, хворих на COVID, перебувають в реанімаціях.

Додамо, що 1 і 2 січня пункти та центри вакцинації проти COVID-19 в Україні не працюватимуть.

Водночас новий штам коронавірусної інфекції «Omicron» може передаватися між людьми швидше, ніж попередні штами вірусу.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Відомо, чому українці бояться вакцинації проти COVID-19

Дослідження: відомо, чи захищає носіння маски від COVID-19

Відомо, що забезпечує «суперімунітет» до COVID-19


Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2610
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20164
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1782
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1271 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2290
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3920

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

417

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2040

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

726

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1339
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

406
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

932
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24432
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

674
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

626
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

773
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1663
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8099
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

567
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

806
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2093 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

764