Металочерепиця чи металопрофіль: що вибрати для покрівлі?

Покрівельний матеріал  –  це і герметичність, і комфорт, і довголіття будинку. Від нього залежить дуже багато, тому обирати такий продукт варто дуже і дуже уважно.

В останні роки великою популярністю користуються такі матеріали, як металочерепиця та металопрофіль. Обидва варіанти мають свої особливості та переваги, про які варто поговорити більш детально.

Покрівля з металочерепиці

Металочерепиця, як зрозуміло з назви, створюється з металевих листів, що мають форму та зовнішній вигляд, дуже подібний до традиційної черепиці. Матеріал має захисне та естетичне покриття з полімерів та цинку. В полімерну суміш можна додати будь-який барвник, тому вибір таких матеріалів дуже великий.

Серед головних переваг металочерепиці є її невелика вага та довгий термін експлуатації. Зазвичай виробники пропонують продукцію з 25-річними гарантіями якості, проте по факту, при правильному монтуванні та вчасному догляді, такий матеріал може служити більш, ніж півстоліття.

Металочерепиця не боїться перепадів температур, не займається та має чудові антикорозійні властивості завдяки своєму покриттю. Такі покрівлі виглядають дуже естетично та стильно. Матеріал може мати різну фактуру залежно від побажань замовника.

Також варто сказати, що металочерепиця підходить для влаштування дахів складної конструкції та з нестандартними архітектурними особливостями. Проте такий дах потребує додаткової шумо- та теплоізоляції.

Покрівля з металопрофілю

Металопрофіль, або ж профнастил, це покрівельний матеріал, який створюють із листів сталі з цинкуванням та полімерним покриттям. Такі листи найчастіше кріпляться методом фальцювання, мають різну товщину, крок між “ребрами” та навіть висоту “ребра”.

Такий матеріал має дуже багато переваг, саме тому він користується великою популярністю. По-перше, монтаж не є надто складним та не потребує багато часу. Це дозволяє доволі швидко зробити повноцінну та надійну покрівлю. Звісно ж. За умови, що монтажем займаються професійні будівельники з досвідом.

По-друге, профнастил має невелику вагу, тому транспортувати його та монтувати можна без використання спеціальної техніки. При всій легкості, металопрофіль дуже стійкий до корозії (завдяки спеціальному покриттю та цинкуванню), не втрачає експлуатаційних якостей під впливом низьких чи високих температур, атмосферних опадів, ультрафіолету, тощо.

Серед інших переваг варто зазначити такі:

  • Висока герметичність завдяки міцності профнастилу та можливості герметичного монтування.
  • Довгий термін експлуатації навіть у несприятливих умовах.
  • Низька горючість та стійкість до займання.
  • Бюджетна ціна, чудове поєднання вартості та якості.

Покрівля з металопрофілю може мати практично будь-який колір та виглядає досить естетично. Проте варто памятати, що метал не забезпечує теплоізоляцію та є доволі шумним. Тому доведеться потурбуватися про додаткову шумоізоляцію та систему збереження тепла.

Що обрати?

Вибір залежить від особливостей конкретної будівлі. Спеціалісти завжди враховують вагу матеріалу, форму та особливості монтажу у таких випадках. Тому, щоб визначитися, необхідно звернутися до будівельників з досвідом.

Зробити це можна на сайтах типу pokrivlya.com, де є великий вибір різних матеріалів, детальні описи до них та професійні консультації. Це допоможе вам обрати правильний варіант в рамках визначеного бюджету.

Партнерський матеріал


26.07.2022 1303
Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1152
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

938
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2001
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3473
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1290
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1279

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1555

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

442

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1088

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1254
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24211
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

465
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2623
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

531
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1453
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

641
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15324
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

444
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

344
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1258 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

581
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

490