Мешканці Тисменичан намагаються перешкодити вирубці тутешнього лісу (відео)

Мешканці села Тисменичани, що у Надвірнянському районі, намагаються зламати систему розкрадання лісу. Для контролю вирубки та вирішення проблем довкілля найактивніші мешканці навіть створили спеціальну екологічну дружину.

 

Кажуть, усе почалося п’ять років тому. Тоді без будь-яких погоджень громади працівники Надвірнянського агролісгоспу вирубали три гектари смереки. Нині на цьому місці замість нових насаджень чагарники.

 

В червні минулого року, бідкаються люди, вирубки відновилися. Під бензопилу потрапили молоді дуби та інші дерева. Місцеві активісти скаржаться, що їхні неодноразові звернення до керівництва району та області залишаються поза увагою.

 

Активіст тисменичанської екологічної дружини Василь Чуйко: «І далі продовжується, на цьому самому кварталі, рубка. 27 грудня до нас приїхали представники лісгоспу та екологічний інспектор. Ми з’ясовували у них, чого дуби зрізані. Інспектор нічого не міряв нічого і сказав, що документи всі в порядку».

 

Діями Надвірнянського агролісгоспу обурюються й у сільській раді. Кажуть, це підприємство не здійснює жодних лісовідновлювальних робіт. Тож після неодноразових скарг місцевих тут прийняли рішення припинити усілякі вирубки. Втім безрезультатно. Ба більше, замість оголошеного громаді дня вирубки - ліс рубали на кілька днів раніше.

 

«Минулого року в грудні керівник агролісгоспу приїхав в сільську раду і сказав, що з наступного тижня, з понеділка, будемо проводити рубку у вашому лісі. Але рубку почали проводити не в понеділок, а в п’ятницю –суботу. Я розцінюю цей факт як бажання провести певну роботу без нашого відома, щоб люди не бачили, що твориться», - розповідає голова села Тисменичани Сергій Баланюк.

 

Тим часом, сам в.о. Надвірнянського агролісгоспу виявився не на місці. У телефонній розмові Іван Бурій запевнив: на своїй посаді лише кілька місяців. А тому за попередників не несе відповідальності. А от щодо теперішніх рубок каже: усе в нормі. Тут лише санітарна рубка.

 

«Там нічого не було протизаконного. Але люди захотіли і ми припинили цю рубку, яка була до мого керівництва. Ми стараємось , навесні будемо наводити порядок», - говорить в.о. директора ДП «Надвірнянський лісгосп» Іван Бурій.

 

Обіцянкам пана Бурія люди не вірять. Кажуть після того, як тутешня екологічна дружина взялася за незаконну вирубку лісу за них взялися правоохоронці.

 

«Міліція викликає нас двох з нашого колективу і зачитує заяву того лісника, того Бурія. Виявляється,  що ми йому перешкоджаємо рубати. Що ми йому погрожуєм. Короче почала поліція на нас давити. І роблять так, що ми більше винні ніж ті, що роблять нам зле. Виходить, що ми крайні», - розповідає активіст Тисменичанської екологічної дружини Василь Чуйко.

 

На це Іван Бурій має своє пояснення.

 

«Таких було пару людей , що казали, що мені пустять по животі». У відповідь на це мешканка села Тисменичани пані Ганна сказала: «Які погрози?! Там Чуйко навіть не говорив. В основному ми з Мартою Степанівною говорили. Які погрози, чоловіче любий?!».

 

Тож обурені мешканці звернулись до активістів партії Рух нових сил. Зокрема, депутат Надвірнянської райради від фракції «ВОЛЯ» Тетяна Пришляк обіцяє дане питання винести на наступну сесію райради. Бо певна, що таким газдам, як у Надвірнянському лісгоспі, тут не місце.

 

«Потрібно заслухати директора цього підприємства на сесії райради. Адже це стосується не лише Тисменичан, а незаконні рубки і свавілля лісників стосувалося громад Парище, Кам'янної, Лісної Терновиці, Гаврилівки. Ми неодноразово туди виїжджали», - говорить координатор партії «РУХ НОВИХ СИЛ» в Івано-Франківській області Тетяна Пришляк.

 

Тим часом тисменичани обіцяють, якщо рубка рідного лісу не припинеться, блокуватимуть дороги.

 

 

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook і Twitter, щоб першими дізнаватися про ключові події дня


01.02.2018 2103 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

251
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13449 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1511
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

828
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6041
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1680

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

602

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1425

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1238

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1137
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

486
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

621
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1534
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

563
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

847
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5883
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13453
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

196
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

499
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

447
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

757 2