Максим Заселян. Як вижити українцю в США?

 

Минулих вихідних у нас в місті проїздом був харків’янин Максим Заселян, який розповів про свою подорож по США, в яку він відправився маючи в кишені всього $231.

 

Що ж він нам розповів?

Фото: Максим Заселян
Максим Заселян

— Чому ви взяли саме $231?

Це все, що в мене було на той момент з готівки. Адже більша частина грошей пішла на візовий збір та авіабілет, який я взяв тільки в один бік. Планував бути в США півроку — а там як підуть справи.

— Як готувались до поїздки? Чи не було страшно самому відправлятись в чужу країну?

Зазвичай, коли збираюсь в якусь поїздку, ніколи не готуюсь заздалегідь: не беру нічого специфічного з собою в дорогу, не продумую майбутній маршрут, не шукаю помешкання та не бронюю ніяких білетів по «внутрішніх» маршрутах. Я все роблю несподівано і в останній момент. А саме ця подорож була найбільш спонтанною і непродуманою.
Перед виїздом зовсім не хвилювався: за два дні зібрав всі документи, отримав візу, купив білети та полетів, навіть не знаючи, що мене там чекає. Взагалі, після кількох таких поїздок, відчуття страху просто зникає і навпаки хочеться більше подорожувати і побачити щось нове та незвичне. І це ще й в кілька раз краще і приємніше, коли твої рідні тебе підтримують в усьому — а мені з моїми пощастило.

Фото: Максим Заселян
Максим Заселян

—Як ваші уявлення поїздки відрізняються тепер від побаченого?
Насправді, все вдалось саме так, як я собі й уявляв — тільки, напевно, в 20 раз крутіше. Я ніколи нічого не чекаю від подорожі, тому й не розчаровуюсь, коли щось йде не так.

— Як ви влаштовувались на роботу? Що було найскладніше? Кого цікавого зустріли? Що здалось вам незвичним?
За всю подорож працював аж на 5 різних роботах: помічником офіціанта, вантажником, посудомийником, мив вікна та працював столяром. Робота «приходила» по-різному, щось знаходив сам — розмовляв з людьми на вулицях, запитував чи не знають про якусь вакансію. Деяку роботу мені знаходили мої знайомі і їх знайомі. Мені було цікаво все і всі: у кожного своя історія.

Фото: Максим Заселян
Максим Заселян

 — Яке воно — життя в Штатах, адже часто говорять про «американську мрію» і існує стереотип, що там добре жити. Що ви побачили насправді?
Життя в США насичена всілякими можливостями та й роботи вистачає для тих хто шукає. Якщо ти там живеш чесно, намагаєшся стати кращим і стараєшся заробити, не цураєшся роботи — держава всіляко допомагає і підтримує.
Якщо порівняти з нашим життям тут — ми тут виживаємо, в той час як в Штатах люди намагаються жити не просто добре, а дуже добре. Але нічого ти там не отримаєш просто так – може здатись, що там все дуже легко — потрібно працювати і ще раз працювати. Але дивлячись на таке стає трішки сумно, що в нас в країні скільки б ти не працював — ти не заробиш чесний мільйон, в той час як Штатах — це реальність.

Фото: Максим Заселян
Максим Заселян

— Як вам вдавалось прожити там не маючи достатньо коштів?
Я ніколи не рахую гроші, не маю такої звички. Якщо їх немає — знаю, що вони з’являться, я їх зароблю або мені допоможуть, хоч я й не прошу про допомогу. До того ж, я вмію витрачати дуже мало або ж зовсім не витрачати, так як для комфорту мені потрібно небагато: дах над головою та місце для сну.

— Наскільки відрізняється країна від того, що ми звикли бачити на телеекранах?
Телеекрани не брешуть. Америка саме така.

— Що вам найбільше сподобалось і навпаки?
Що найбільше кидалось в очі одразу — це почуття особистої свободи у людей. Складається враження, що кожен з них знає всі свої права, їм неважливо, що модно, а що ні — вони не переймаються думкою оточуючих.

— Чи плануєте ще кудись поїхати?
Взагалі планую побачити весь світ. Але куди поїду наступного разу — ще не знаю. Ніколи не планую наперед.

 

Версаль


07.10.2015 1704 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1712
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

851
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

941
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2027
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3526
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2434 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

766

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

669

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

642

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

660
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10307
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1156
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5226
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

968
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2765
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1151
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

363
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

679
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

585
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

631
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

985 2