"Лекції онлайн, заняття у симуляційних центрах та з пацієнтами", - претендент на посаду ректора ІФНМУ Микола Островський

Через чотири дні відбудеться другий тур виборів ректора ІФНМУ.

Один із «фіналістів» Микола Островський розповів про плани, які хочуть реалізувати в медичному університеті, в разі його перемоги, інформує Фіртка.

"Студентство - це основа функціонування університету! Без студентів - нема ні університетів, ні майбутнього у держави. Станом на зараз є і плани, але вже є і певні напрацювання", - говорить він.

За словами Островського, планують створити мобільний застосунок типу «Мій розклад», який вже працює в ПНУ ім. В. Стефаника та ІФТУНГ і користується популярністю серед студентів. Також варіантом може бути чат-бот у Телеграмі.

"Студентам вже давно набрид строкатий розклад, яким користувалися ще їхні батьки при навчанні в нашому ВИШі, - я вважаю, що пора мати його у смартфоні і студенти теж хочуть цього.

До того ж, це дозволить навчальній частині оперативно вносити туди зміни, про які студенти отримуватимуть автоматичні сповіщення", - пояснює кандидат на посаду ректора.

Островський говорить, що лекції онлайн є прогресивнішими за лекції офлайн. Його стратегія, однозначно передбачає, що в університеті – лекції тільки у онлайн форматі і ніяк інакше.

"Крім того, маємо наш університетський портал, де можна розміщувати записи лекцій, щоб студент зміг переглянути їх безпосередньо перед практичним заняттям чи модулем.

Час офлайн можна використовувати значно раціональніше, витрачаючи його на майстер-класи, заняття з прямим контактом з пацієнтом, чи відпрацюванням навичок в симуляційних центрах", - розповідає він.

Формат занять в обʼєднаних підгрупах по 20 осіб, які проходять в тісному кабінеті, або коли студенти залишаються напризволяще після «переклички» чи півтори години пишуть тести, теж повинен канути в небуття.

Також, перетворення студентських кафе на робочі середовища зі швидкісним інтернетом, зручними кріслами і столами - своєрідні коворкінг-зони та майданчики не тільки для навчання і розвитку, а й для проведення активними студентами заходів та проєктів після пар. Обовʼязкова можливість оплати карткою та попереднього замовлення онлайн.

"Вже є напрацювання щодо грантової підтримки проєктів переформатування наших гуртожитків під студентські кампуси та забезпечення таких базових потреб, як тепла вода цілий рік, незалежно від роботи міських котелень", - продовжує Микола Островський.

Студенти-стоматологи споконвіків прагнуть навчитися «працювати руками» і ми вже запровадили таку модель роботи Центру стоматології університетської клініки, яка забезпечує максимальне партнерство лікаря і студента.

Для студентів фармацевтичного факультету Островський має чіткий план відновлення роботи навчально-виробничої аптеки, яка вже роками простоює, а також створення чогось нового - навчально-виробничого підприємства з виробництва лікувальних, дієтичних та біологічно-активних середників з використанням ресурсів Карпатського регіону.

"Рівень впровадження цифрових технологій у ВИШі, станом на зараз, відповідає рівню ентузіазму окремо взятих людей, які займаються цим у свій вільний час!

Маємо в планах запровадити системний підхід до вирішення ситуації, що склалася - це і цифровий журнал, і додаткові електронні сервіси в деканатах, і можливість отримати медичну довідку із застосуванням телемедицини. Вкрай потрібним є максимально швидке оцифрування навчальних підручників.

І це не тільки вплив війни - студенти вже давно навчаються із своїх планшетів та телефонів, то чому б університету не допомогти із цим, надавши доступ до інформації, яка знаходиться у нашій бібліотеці?", - задається цим питанням кандидат на посаду ректора.

Островський додав, що часто кажуть, що все нове - давно забуте старе. Маючи честь навчатися в медичному університеті, він застав систему, коли студенти, набравши певну кількість балів, не здавали іспити. Тоді, на його думку, чому б не спробувати запровадити схожу модель при здачі підсумкового модульного контролю.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Вибори ректора ІФНМУ: що обіцяють кандидати у передвиборчий день (ФОТО)


22.01.2024 Іван Муканик 2309
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2417
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19525
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1747
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1219 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2268
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3874

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

137

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2010

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

697

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1310
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

380
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

907
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24402
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

638
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

611
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

747
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1641
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8050
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

485
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

779
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2056 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

738