Креатин як спортивна добавка: що потрібно знати

Креатин – це природна речовина, яка міститься у м'язових волокнах. Основною функцією добавки є забезпечення організму енергією під час інтенсивних фізичних навантажень. Креатин здатний самостійно продукуватись в організмі з протеїногенних амінокислот. Для цього необхідно включати до раціону багато білкової їжі. Набагато простіше вживати креатин для маси у вигляді спортивного харчування, яке можна придбати на https://muscle.ua/creatine/.

Чи потрібний креатин спортсменам

Насамперед креатин приймають для набору м'язової маси. Посилення інтенсивності тренувань є особливо показовим при малоповторних навантаженнях з великими вагами. Приріст м'язів йде швидше, ніж тренуватися без додавання креатину.

Але не можна списувати його з рахунків і за мети втратити вагу. Справа в тому, що процеси жироспалювання проходять саме за рахунок поглинання енергії жирових відкладень. А найбільше енергії у тілі споживають саме м'язи. Тобто чим більше м'язів, тим швидше йде зайва вага.

Крім того, дослідження довели, що збільшення ваги тіла під час прийому креатину відбувається за рахунок сухої м'язової маси. Тобто, немає ризику набрати зайвий жир, вживаючи креатин.

За даними досліджень, люди, які займаються несиловими видами спорту – бігуни, плавці чи велосипедисти – також показують найкращі результати при додаванні до раціону креатину. Тому необов'язково бути бодібілдером або активно худнути, щоб оцінити корисність цієї добавки.

Чому сприяє креатин? Це цілий спектр спортивних показників:

  • поліпшення кисневого живлення тканин;
  • збільшення витривалості та фізичної сили;
  • прискорення набору м'язової маси;
  • пригнічення вироблення молочної кислоти та зниження болю після тренувань.

Як правильно вибрати креатин

Кожен із видів креатину має різний вплив на організм, і правильно вибирати той, який найкраще відповідає вашим очікуванням. Моногідрат, будучи основним у лінійці, залишається затребуваним завдяки своїй доступності та доведеній ефективності. Він забезпечує накопичення фосфокреатину у м'язах, що допомагає підвищити рівень енергії під час коротких та інтенсивних фізичних зусиль.

З іншого боку, етиловий ефір і HCL набирають популярності завдяки своїй розчинності та біодоступності. Вони можуть бути відмінними варіантами для тих, хто шукає комфортніші способи прийому добавки, особливо якщо попередній досвід застосування компонента викликав дискомфорт.

AD_4nXcVaoGTyObAaSGMT7198Rhy_qM48Z5V4gl4mNYFd-A3l4Ex54N6KmL-0U9carwUeVJOmZ8M6lFw8C--w0SqOhTVpQI5rhnuIShP_NCIa7isPIEFYEe6proSEHyj4c-SR_0w3y5p?key=S-c0kCinyKPgjhPisZGTqY4i

Малат та нітрат забезпечують швидке транспортування креатину до м'язових тканин. Важливо враховувати сумісність вибраного типу добавок з вашою програмою тренувань та загальними спортивними цілями, щоб максимізувати результати.

На muscle.ua представлені різні види добавок, тому кожен може вибрати той варіант, який підходить йому найкращим чином.

Схема прийому креатину

Є кілька рекомендацій, щоб правильно застосовувати моногідрат креатин:

  • добре змішувати порошок саме з солодким напоєм, дотримуючись інструкцій на упаковці;
  • не пити його на голодний шлунок, а тільки після їжі;
  • частка креатину не повинна перевищувати 30 грамів на добу у фазі наявності завантаження (більше м'язи просто не можуть засвоїти, а за підсумком завершення даного періоду рекомендується випивати не більше 5-10 грамів креатину на добу);
  • пити добову дозу відразу не варто, її краще розділити на невеликі прийоми у кількості по 5 грам і вживати рівномірно протягом дня (такий поділ дозволяє речовині краще засвоїтись);
  • розчиняти одну порцію добре 300 мл рідини;
  • оптимальна тривалість курсу при вживанні добавки щодня становить два місяці, після чого рекомендується зробити перерву на 30 днів.


25.02.2025 284
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

388
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1747
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3254
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1177
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1204
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1261 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

299

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1149

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

991

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

426
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

360
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2520
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1261
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1352
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

577
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15214
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7511
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

367
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

807 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

499
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

411
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

499