Краса, яка не підвладна часу: як доглядати за натуральним камінням у житлі

Суперечки про те, чи вимагає натуральний камінь догляду, з категорії тих, які тривають роками. Прибічники догляду кажуть, що так матеріал служитиме довго. А ось супротивники рекомендують залишити будь-які породи натурального каменю у спокої, мовляв, і так він служитиме довго без втрати якості.

Але, за словами фахівців компанії Kanyon, правда, десь посередині. Головне, камінь потрібно правильно укласти з урахуванням особливостей приміщення, і доглядати мінімально – регулярно протираючи вологою ганчіркою у міру забруднення.


Що потрібно знати про властивості каменю?


Камінь галька, мармур, травертин, сланець, граніт, кварцит та інші поділяються на два умовні типи – карбонатні та силікатні породи. В основі перших є карбонат кальцію, який дуже швидко входить у реакцію з кислотами. У цьому списку є і харчові слабкі кислоти, які можуть роз'їсти поверхню натурального каменю. Пористість карбонатних порід може викликати поява плям на поверхні. У цій категорії є мармур, вапняк, доломіт та інші.

У списку силікатних порід – граніт, кварцит, піщаник та інші. В їх основі є окис кремнію. У породі він у вигляді мінералів, які бояться лугів, кислот.


Як треба доглядати за каменем?


Якщо в будинку з'явився натуральний камінь, то відразу потрібно формувати звичку витирати пролиту рідину з поверхні. Особливо це актуально для мармурової поверхні. Місце, де був сік, кава, чай або інші кислоти, слід промити чистою водою, а потім протерти насухо, можна використовувати паперовий рушник або серветки.

Якщо ви не встигли прибрати рідину вчасно і з'явилася пляма, то у цьому випадку потрібно взяти очисник, але попередньо його дію слід перевірити на невеликій ділянці поверхні, яка не буде впадати в очі. Поспішати не потрібно, адже препарат має працювати 10-15 хвилин.

Вибираючи засоби для догляду за натуральним каменем, уважно читайте склад та інструкцію. Застосовувати їх потрібно так, як вказав виробник.

Вологе прибирання каменю теж має свої правила: обов'язково поверхню каменю потрібно очищати від піску та інших абразивних частинок. Для полірованої поверхні краще використовувати м'яку та суху щітку. Більш жорсткий варіант підійде для не полірованих поверхонь. У цьому випадку також можна використовувати порохотяг.

Камінь не можна мити пральним порошком або звичайним милом. Після цих засобів може залишатися білий наліт. Найкращий вибір – спеціальні рідини-детергенти з нейтральним pH. При звичайному вологому прибиранні ці засоби додають у чисту воду у пропорції 1:20. Концентрацію слід збільшувати у разі сильних забруднень.

Може скластися думка, що з натуральним каменем доведеться заморочитися, але не більше ніж з паркетом, пластиком, лінолеумом, шпалерами або штучним каменем. Тим більше, що в 90% випадків догляд за цим матеріалом зводиться до звичайного вологого прибирання, яке не вимагає багато зусиль і часу.

Отож, натуральний камінь – це універсальний матеріал для будівництва та ремонту. З ним буде надійно, затишно та ошатно. Головне, стверджують в компанії Kanyon, де знають все про каміння, потрібно правильно його вибрати. А в цьому допоможуть знання про природні властивості матеріалу та розуміння, які будуть умови його експлуатації.

Партнерський матеріал


18.04.2022 1436
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

15011
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1526
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1103
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2131
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3669
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1385

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1795

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

569

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1190

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1357
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

650
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24302
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

547
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

514
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

664
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1555
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

717
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7398
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

668
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1725 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

653
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

561