"Король Данило" у Франківську: художній фільм, який пробуджує ген самодостатності

Сьогодні, 23 листопада, у кінотеатрі "Люм'єр" відбудеться ексклюзивний допрем'єрний показ фільму «Король Данило» за участю творчої групи.

Для іванофранківців  це унікальна можливість одними з перших побачити "першого історичного бойовика" Тараса Химича, пише Фіртка.

В основі сюжету стрічки історія про те, як Данило Галицький отримав корону від Папи Римського і став першим королем Київської Русі. Вивчали постать Короля Данила на працях Войтовича, оскільки у нього найбільша кількість досліджень. 

У фільмі роль Короля Данила зіграв Сергій Ярмошенко, Василька - Юрій Вихованець, Хільди - Марина Мазур, Гордія - Олег Сікиринський, воєводи Журавель - Юрій Журавель. Режисер стрічки Тарас Химич, продюсер - Олеся Галканова-Лань, арт-директор - Олена Химич, стилістка - Яніна Фаяд, помічник режисера - Олексій Лань.

За словами режисера Тараса Химича, історії інших постатей уже розкриті, а про Короля Данила майже нічого не було.

"Тому, власне, почав я читати і зрозумів, що можна з ним працювати в художньому плані. Адже зараз Король Данило перше, що спадає на думку - це пам'ятник на коні. У фільмі використані реконструкції історичних замків, проте - це художній фільм, розрахований на те, щоб прийти в кінотеатр і забути про сьогодення. Це кіно, а не історична хроніка", - додає режисер.

Після фільму плануються зйомки серіалу.

До зйомки стрічки долучитися меценати.

Актори зізнаються, Король Данило постав войовничою твердою людиною, здатною на виважені рішення. 

За словами акторів зніматися у стрічці було неважко, а навпаки захопливо, мовляв "робота була в кайф". Багато людей, які цікавились зйомками допомагали інвентарем, прикрасами.

"Найменша проблема була з конем, бо я займався раніше кінним спортом", - каже виконавець ролі Короля Данила.

Підготовка до зйомок тривала від лютого до вересня минулого року. Зйомки відбувались на Прикарпатті, у Львові та Львівській області, де збудували масштабні декорації, одна з яких відтворює середньовічне місто Холм. Частину декорацій планують не руйнувати та використовувати згодом як музей.  Щоб побудувати замок пішло 500 кубів лісу.

"Нам дуже важлива підтримка людей. Цей фільм, як промо серіалу", - додає Тарас Химич.

За його словами з 20 героїв задіяних у стрічці в серіалі ''свою історію'' зможуть продовжувати ті, які будуть найбільш цікаві глядачам. Відтак режисер наголошує прагне діалогу та зворотного зв'язку з глядачем.

"Ми хочемо, щоб люди відчули той ген, хто ми є. Щоб люди відродили в собі ті самодостатні якості. Ми сучасні люди, які готові до виклику сьогодення - виживання в умовах конкурентності. У нас все це є. Але ми боїться собі в цьому признатися. Ми тікаємо за кордон, просимо чогось в держави або нарікаємо, що держава нам щось винна. А ми хочемо показати людям, що все, що нам потрібно вже є у нас самих", - додав режисер. 

Цікаво, що продюсери фільму не повідомили скільки склав кінцевий кошторис фільму, але пообіцяли оголосити точну суму після закінчення прокату в кінотеатрах.

У Франківську прокат стрічки  стартує з 22  до 28 листопада.

За сюжетом події розгортаються у 1238 році. Князь Данило зі своїм братом Васильком нападають на прикордонний замок таємного ордену. Завдяки своїй винахідливості Данило захоплює магістра в полон. Останній переконує князя стати його союзником у боротьбі з могутнім ворогом зі Сходу. Хан Батий нападає на Русь і знищує Київ, як і попереджав магістр. Починається мобілізація та створення міст-фортець. Таке рішення не подобається галицьким боярам, вони готові домовитися з ханом заради спокійного ведення власних справ.

Хан Батий не поспішає продовжувати наступ, бо в нього інший план. У цей момент приїжджає магістр із пропозицією від Папи Римського, а Хан Батий висилає князеві ультиматум. Данило несподівано для всіх вирішує їхати особисто до хана на перемовини. Незважаючи на великі випробування, доля усміхнулася Данилові і він повертається додому живим…


23.11.2018 2290 2
Коментарі (2)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1797
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

438
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14413 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1672
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

948
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6320

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

723

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1538

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1341

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1226
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

579
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

731
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1643
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

661
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

954
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5998
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14055
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

335
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

627
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

552
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

868 2