Коледж або школа: обираємо майбутнє

Вибір майбутнього напряму освіти для випускника є ключовим етапом у формуванні професійного шляху.

Часто після здобуття базової середньої освіти абітурієнти стикаються з дилемою: обрати коледж чи продовжити навчання в школі?

Насправді обидва варіанти мають свої вагомі переваги, проте існує декілька причин, що вмотивовують вибір коледжу як більш вигідний для майбутнього студента. З’ясувати всі особливості фахової передвищої освіти допоможе директор Фахового коледжу Університету Короля Данила Володимир Яслик.

Свого часу пан Володимир був директором школи, і це дає йому можливість об'єктивно зіставити й проаналізувати освітній процес у двох видах освітніх закладах.

На переконання Володимира Івановича, коледж – це ті можливості, які не запропонує школа чи ліцей, це фахові дисципліни вже з першого курсу, посилена підготовка до вступу в заклад вищої освіти, формування навичок самостійного життя і потенційний початок кар’єри:

«Коледж – це не лише новомодна назва закладів освіти, які дають змогу здобути фахову передвищу освіту. І в школі, і в коледжі здобувають базову чи повну загальну середню (профільну) освіту.

Однак уже з першого курсу студенти можуть вивчати фахові дисципліни, оскільки предмети тут представлені досить широко та вже з початку навчання акцентовано на вузькому профілі майбутнього фаху.

Після завершення коледжу легше навчатися в закладі вищої освіти, оскільки принципи та форми освітнього процесу наближені до університетських. Крім того, навчання в коледжі – це, без сумніву, старт кар’єри.

Після чотирьох років навчання випускник – кваліфікований працівник: він уже набув необхідного практичного досвіду, а це ознака конкурентоспроможності на сучасному ринку праці.

Навчання в коледжі – це й період усвідомлення власних нахилів і здібностей, розуміння того, чи правильний вибір зроблено, і визначення планів на майбутнє».

Важливим є й те, що, навчаючись у коледжі, студент, згідно з нормами трудового законодавства, паралельно може працювати. Під час практичної підготовки та стажування стейкхолдери часто можуть запропонувати роботу.

У коледжах, зокрема й у Фаховому коледжі УКД, функціонують так звані Центри кар’єри з налагодженою системою укладання договорів із потенційними роботодавцями.

Фахівці з кар’єрного розвитку надають поради щодо пошуку роботи, написання резюме, підготовки до співбесіди.

Ще один беззаперечний плюс при виборі коледжу – це можливість навчатися за грантовою системою.

«Фаховий коледж Університету Короля Данила пропонує обдарованим молодим людям скористатися можливостями, які дає Фонд імені отця Івана Луцького, та отримати грант на безкоштовне навчання.

Грант повністю чи частково покриває оплату. До слова, він діє упродовж усього періоду навчання за умови активної участі студента в житті університету й коледжу, відмінного складання заліків й екзаменів кожної сесії», – зауважує директор Фахового коледжу УКД Володимир Яслик.

Володимир Іванович виокремлює ще один важливий аспект навчання в коледжі – це особистісний розвиток, самостійність та сепарація, що надалі допоможуть краще реагувати на життєві виклики:

«Те, що здобувачі освіти в коледжі більш самостійні та відповідальні – факт, який можна пояснити кількома аргументами: найперше – графік освітнього процесу, що визначає такі форми роботи, яких немає в школі (практика, стажування, тривалість заняття – 80 хв).

Це вимагає від студентів уміння ефективно розподіляти час між навчанням, роботою та дозвіллям. Заклади фахової передвищої освіти часто на значній відстані від місця проживання студента, тому здобувачі освіти нерідко на тиждень їдуть із батьківського дому, що виховує в них самостійність.

У коледжі студентам надається більша свобода вибору предметів, самостійне визначення цілей навчання та виконання завдань. Це стимулює їхню мотивацію і відповідальність за себе та своїх одногрупників. Вибір предметів вимагає значного аналізу інформації, урахування особистих уподобань та, зрештою, ухвалення рішення. Навчання в коледжі створює сприятливе середовище для розвитку відповідальності та самостійності студентів».

Окрім того, освітній процес у Фаховому коледжі – це інтелектуальна і творча діяльність, що провадиться в закладі фахової передвищої освіти та спрямована на передавання, засвоєння, примноження, використання знань, умінь та інших компетентностей в осіб, які здобувають фахову передвищу освіту, а також на формування гармонійно розвиненої особистості з активною громадянською позицією.

Навчання в коледжі гарантує працевлаштування й дає можливість познайомитися з професіоналами в обраній сфері:

«Фаховий коледж співпрацює з різнопрофільними підприємствами, установами, організаціями, які беруть участь в обговоренні освітньо-професійних програм, радо діляться базами проходження практики.

Зокрема, у Фаховому коледжі Університету Короля Данила за всіма 12 спеціальностями ми тісно взаємодіємо із стейкхолдерами. Бінарні заняття, зустрічі з успішними людьми, воркшопи, лекції – усе це дає можливість студентам краще пізнати обрану професійну галузь».

Реклама


02.04.2024 700 2
Коментарі (2)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

569
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3139
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21259
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2069
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1571 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2440

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

331

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

240

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

829

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2238
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

256
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

527
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1076
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

243
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

857
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

822
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

743
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8305
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

389
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1105 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2249 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

948