«Картку франківця» змінять на універсальну

В інтерв’ю на телеканалі «3 Студія» директор Івано-Франківського комунального підприємства «Електроавтотранс» Віталій Голутяк розповів про особливості нової транспортної картки та чому зникне «Картка франківця».

«Ми декілька років говорили про впровадження електронного квитка, дуже довго роздумували над тим, як він має виглядати. Як бачите впровадження безготівкової оплати здійснюється поступово: спершу ми запровадили QR-код, далі СМС-квиток, нещодавно міська рада, КП «Електроавтотранс» та компанія «Visa» підписали меморандум про співпрацю щодо впровадження функціоналу оплати проїзду в транспорті за допомогою безконтактних банківських карток.Компанія з якою підписано меморандум, за власний кошт надасть програмне забезпечення саме для прийому банківської картки. Звичайно, буде можливість оплатити проїзд і готівкою. Для цього пасажир дає гроші водію, а той уже своєю карткою прикладає до валідатора і друкує квиток», – пояснює В.Голутяк, пишуть Версії.

Якщо пасажир розрахується карткою, то оплата буде меншою. Коли ж це готівка, то тариф вищий. Як пояснює директор підприємства, це практика більшості країн Європи.

Як відомо, з 1 жовтня розпочалося оформлення транспортної картки для пільгових категорій, цей процес триватиме до 1 червня. А вже з 1 січня стартує другий етап – це видача карток для учнів та надходження транспортних карток в загальний продаж.

В Івано-Франківську відкрито 10 точок де люди пільгових категорій можуть оформити цю картку. Але спершу їм потрібно зареєструватися в електронній черзі, щоб потім уникнути скупчення людей при оформленні.

На сьогодні понад 3 тисячі осіб уже встигли оформити транспортну картку.

Читайте також: В Івано-Франківську запускають оплату за проїзд банківськими картками

Процес оформлення документа займає 5-6 хвилин. Також це можна зробити через інтернет. Для цього потрібно сфотографувати пільгове посвідчення, паспорт і саму людину, яка подається на цю картку. Завантажити це все в інтернет і впродовж 5 хвилин картка оформлена. Отримати її можна поштою, або в одному з центрів.

«Транспортна картка буде функціональніша ніж «Картка франківця». Якщо над цим попрацювати, то з такою карткою можна буде зайти до школи чи вийти з неї. Також батьки зможуть відслідковувати як їхня дитина відвідує навчальний заклад. Окрім того, з карткою можна буде відвідувати різні комунальні заходи та заклади. Наприклад, концерти чи басейни. Тобто картка може надавати різні пільги», – зазначив директор підприємства.

З появою транспортної картки зникне і «Картка франківця», точніше її змінять на універсальну. Вона буде іменна для людей пільгових категорій. Це свого роду ще один засіб ідентифікації особи. Пільгові категорії отримають картки безкоштовно. Всі решту можуть цю карту купити як звичайну, або також зробити її іменною.

Універсальна картка діятиме в трьох режимах: одноразова поїздка та денний або місячний проїзний.

«Якщо людина хоче змінити режим картки вона має зареєструватися на потрібному сайті і в персональному кабінеті визначити як має працювати картка. Якщо людина хоче, щоб це був місячний проїзний, для цього потрібно поповнити картку на суму тарифу місячного проїзного та один раз завалідувати. Наступні 30 днів можна їздити з цією карткою і більше не платити за проїзд», – пояснив В.Голутяк.

Нещодавно,  іванофранківці остаточно визначилися із назвою транспортної картки.

Як оформити картку - ЧИТАЙТЕ ТУТ.


Читайте також:

Більше півтори тисячі іванофранківців вже оформили транспортну картку

У Франківську обрали остаточну назву транспортної картки

«Картка іванофранківця»: хто має право її отримати і що вона дає

Власники "картки іванофранківця" отримають пільговий проїзд в міському транспорті

Мерія закупила 75 тисяч пластикових "карток іванофранківця"

Власники "картки іванофранківця" отримають пільговий проїзд в міському транспорті

Власникам "картки франківця" пропонують знижки на ритуальні послуги (фотофакт) 


30.10.2018 5620 3
Коментарі (3)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

742
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

385
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14125 14
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1618
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

905
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6234

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

674

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1500

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1307

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1192
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

552
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

690
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1614
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

631
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

921
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5961
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13797
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

293
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

588
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

521
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

835 2