Карпати — місце сили

Мальовничі та неймовірні Карпати для багатьох є джерелом відновлення духу.

Вони надихають, зцілюють, відновлюють фізичні та душевні сили. Тому в Буковель та інші гірські курорти хочеться повертатися знову й знову. Оспівані поетами, огорнуті легендами, Карпати приваблюють своєю магічністю і кожен з мандрівників намагається розгадати їх таємницю.

Якщо ви хочете спробувати розкрити секрет чарівності гір, приїжджайте в Поляницю, забронюйте затишний номер в готелі за посиланням https://hotel-podgore.com.ua/nomery та насолоджуйтесь відпочинком!

Коли з’явилися Карпати

Вперше назву «Карпати» згадував Геродот в V ст. до н.е. В той час Карпієм називали річку, яка впадала в Дунай. Але гірську систему Карпат виокремив Птолемей, коли Південні Карпати увійшли до складу Римської імперії. Сталося це в 105 році нашої ери.

Назва «Карпати» стародавня. Науковці до сьогодні розходяться в теоріях, звідки вона взялась. Одні стверджують, що назва походить від фракійського племені карпи, яке мешкало на Передкарпатті у III–IV століттях. Інші вважають, що її походження індоєвропейське. В перекладі kar означає «кам’яні гори».

Цікаво, що Карпати належать не лише Україні, Польщі і Румунії. Вони є головним вододілом Європи, який розташований між Чорним і Балтійським морем. Тому гори простягаються ще в Австрії, Угорщині, Сербії, Чехії та Словаччині. Загальна площа масиву складає 24 тис. км2, а понад 250 км — протяжність Карпатських хребтів в Україні.

Овіяні легендами Карпати

Карпатські курорти — не лише мальовнича природа, смачна кухня та чудові умови для активного та спокійного відпочинку. Вони оповиті безліччю легенд і міфів. Наприклад, місцеві жителі стверджують, що Говерла — це ім’я дівчини, яку спонукало нещасливе кохання.

В давні часи простий хлопець Прут блукав гірськими стежками й зустрів доньку короля Говерлу. Молоді люди покохали одне одного, але батько дівчини заборонив їхні відносини через соціальну нерівність. Говерла відмовилася коритися волі батька і тоді король перетворив її на гору. Хлопець довго шукав свою кохану, а пролиті ним сльози перетворились на річку Прут.

Карпати — не тільки Говерла

Середні висоти Карпатського хребта становлять 800–1200 метрів. Цікаво, що найвища точка гір насправді — не Говерла, а Герлаховський пік в Татрах, що в Словаччині. Його висота складає 2655 метрів, тоді як висота Говерли — 2061 м. Тож вона є найвищою точкою лише для України. Говерла вражає: її складно підкорити і ще складніше забути.

Окрім Говерли в Карпатах є й інші мальовничі гори. Вони менші, але теж приваблюють туристів, які відвідують їх у будь-яку пору року. Окрім гірських походів, відпочинок в Буковелі та інших курортах дозволяє побувати на цікавих екскурсіях, відновити сили в спа, зайнятися гірськолижним спортом.

Реклама


29.02.2024 886
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2693
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20780
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1803
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1292 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2306
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3945

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

579

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2059

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

750

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1355
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

423
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

944
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24445
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

661
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

688
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

639
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

784
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8131
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

641
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

823
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2110 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

774