Карантин із користю: варіанти безкоштовного онлайн-навчання для тих, хто залишається вдома

Із 17 березня в Україні заборонене проведення масових заходів з участю понад 10 осіб. Студенти та школярі перейшли на дистанційну форму навчання. Тим часом у соціальних мережах все більше обговорюють, чим би зайнятись на карантині із максимальною користю для себе. З’явилось багато можливостей для навчання онлайн, безкоштовні вебінари та різноманітні лекторії. Що ж нове можна повчити на карантині? Як використати нинішню ситуацію із максимальною користю?

Радіо Свобода зібрало список безкоштовних освітніх онлайн-можливостей, який, звісно ж, буде поповнюватись. Можна опанувати нове вміння або навіть здобути нову професію, лежачи на дивані.


Із розвитком інтернет-технологій здобути неформальну освіту та освоїти нові навички стало максимально просто. Для цього необхідний тільки доступ в інтернет та бажання навчитись чомусь новому.​

Важливо й те, що майбутні абітурієнти мають можливість готуватись до ЗНО дистанційно.

  • На телеканалі «Рада» та на Youtube-каналі Міністерства освіти й науки можна переглянути кілька уроків із української мови та літератури.
  • Те ж саме пропонує і онлайн платформа Prometheus – там підготуватись можна до тесту з української мови та літератури, історії України, математики та англійської мови. На платформі можна знайти не лише курси до ЗНО, а й інші цікаві можливості.
 
  • Міжнародний онлайн-проєкт Coursera відкрив доступ до понад 3800 курсів і 400 спеціалізацій (із 12 березня до 31 липня). Переважно відкрили курси тих університетів, освітній процес яких постраждав через карантин. Можна навчитись чому завгодно.
  • Виступи з TEDxKyiv – відеобібліотека з цікавими лекціями про все на світі.
  • Ще один крутий майданчик із лекціями – проєкт WiseCow. Небанальні розмови про кіно, музику, літературу, історію та моду.
  • Освітній ресурс Khan Academy позиціонує себе як можливість здобути освіту всім із будь-якого куточка планети. Можна знайти модулі з безлічі предметів – на будь-який смак.
  • Освітній хаб EduHub.in.ua відкрили вільний доступ до 9 своїх лекції за темами: «Управління людьми і проєктами», «Емоційний інтелект», «Персональна ефективність», «Продажі і комунікації», «Мистецтво викладання», «Школа HR», «Діти покоління Z», «Екологія», «Чесна країна».
  • Платформа EDX дозволяє пройти онлайн-курси від топових світових університетів. Цікаво те, що там є великий вибір рідкісних мов для вивчення, спеціалістів з яких на ринку не так багато. Тож, якщо ви хочете опанувати рідкісну професію – це хороший варіант.
  • Чудовий безкоштовний варіант від Google для вивчення онлайн-маркетингу. Можна навіть отримати сертифікат, який добре схвалюється роботодавцями. Курси досить прості та з цікавою «гуглівською» графікою.
  • Для тих, хто давно цікавився нейронауками, онлайн-школа BEEHIVEOR відкрила доступ до своїх лекцій: «Він і Вона: нейробіологія статевих відмінностей», «Як пам'ять створює мистецтво», «Втілене пізнання: Мистецтво в заручниках тіла», «Як мозок створює мистецтво: пошук емоції», «Нейроміфи в освіті. Спростування», «Нейробіологія впевненості».
  • У відкритий доступ виклали лекції «Тато бренда» від Андрія Федоріва – українського маркетолога та підприємця. У звичайний час за ці лекції потрібно було заплатити 200 американських доларів. Тепер вони повністю безкоштовні.
  • Лекторій про вино від шеф-сомельє GoodWine Романа Ремеєва та OpenMind Academy. Можна дізнатись багато про різновиди вин, технологію створення.
  • Діджитал агенція Postmen проводить WakeUp-трансляції з лідерами в різних галузях. Запрошені гості розповідають про свій досвід роботи в легкому ненав’язливому форматі, який гарно підійде як тло для сніданку. Лекції можна прослухати на їхній фейсбучній сторінці та ютюб-каналі.
  • На сторінці Американського дому в Києві можна часто натрапити на безкоштовні вебінари з англійської мови у форматі трансляцій. Можна підтягнути свою англійську під час карантину.

Бонус:

Вдалий таймкіллер на час карантину придумали в Нью-Йоркській академії медицини ще в 2016 році. Вони закликали музеї, бібліотеки та архіви завантажувати розмальовки на основі своїх колекцій.

Тепер на ресурсі можна роздрукувати, щоб порозмальовувати, велику кількість енциклопедій та екземплярів із картинних галерей. Це може бути цікаво не лише дітям, а й бути хорошою можливістю для дорослих побороти стрес.

Якщо немає настрою навчатись, то є можливості для «культурного карантину». Почитати про них можна тут.


21.03.2020 3085
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1644
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3094
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1096
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1128
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1160 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3407 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

183

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1070

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

883

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

402
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

283
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2450
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1209
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1268
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

519
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15152
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7453
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

288
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

261
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

355
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

350
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

440