Івано-Франківськ стане одним з перших міст в Україні зі стійкою транспортною концепцією та інтегрованою транспортною моделлю

 

Івано-Франківськ стане одним з перших міст в Україні зі стійкою транспортною концепцією та інтегрованою транспортною моделлю,розробленими за підтримки іноземних фахівців.


Консорціум німецьких експертів у складі DREBERIS,PTV та GIZспільно з українським партнером Національним університетом «Львівська Політехніка» підтримуватиме Івано-Франківську міську раду у розробці стійкої транспортної концепції для. м.Івано-Франківськ. Для реалізації проекту містом вже створено відповідну робочу групу. Проект включатиме наступні компоненти: аналіз існуючого стану транспортної системи та транспортної інфраструктури у місті, розробка інтегрованої транспортної моделі, що дасть змогу аналізувати вплив заходів у сфері дорожньої інфраструктури,громадського міського транспорту,автомобільного транспорту, організації руху транспорту. Завдяки цьому можна буде, наприклад, прораховувати рентабельність та актуальність будівництва нових доріг чи зміни маршрутів громадського транспорту.

 

Також німецькі експерти спільно з українськими експертами та працівниками Івано-Франківської міської ради розроблять транспортну концепцію,яка включатиме оцінку заходів необхідних для розвитку транспортної системи м.Івано-Франківськ. В рамках цього завданнябуде визначено придатну для отримання фінансування проектну ідею та підготовлено документи для подання заявки в один із банків розвитку.

 

Важливою складовою проекту стане також розробка стратегії для покращення роботи з громадськістю.

 

В рамках проекту німецькими фахівцями надаватиметься також і консультативна підтримка із впровадження окремих заходів. Буде проведено ряд тренінгів та навчальну поїздку у Німеччину.

 

Результати проекту сформують хорошу основу для стійкого розвитку транспортної системи в місті та для визначення пріоритетних проектів в сфері транспорту в місті Івано-Франківськ.

 

Розробка транспортної стратегії для Івано-Франківська співфінансується Німецьким товариством міжнародного співробітництва та Німецьким Федеральним міністерством економічної співпраці та розвитку.Реалізація проекту триватиме 2 роки.

 

 

Читайте також:

Мер Івано-Франківська хоче "винести" з центру міста адмінустанови і офіси та розвивати велотранспорт

Віктор Анушкевичус: Маю мрію, аби моя рідна Україна була не менш розвиненою, ніж США


31.01.2013 2092 16
Коментарі (16)

1 2013.01.31, 20:55
А чи буде передбачено проектом німецьких фахівців підтримання нормальногостану доріг?
Обана! 2013.01.31, 22:32
А чого то ми маємо мати оту концепцію ЯК НІМЕЦЬ ПОКАЖЕ *(геть по Шевченку!)? А що, самі не в стані собі її реалізувати, продумавши наперед???
Віктор 2013.02.01, 01:18
Дуже сподіваюсь, що запропонований план поліпшення і створення транспортної концепції не повторить приклад міста Левів. Після іноземних консультацій по центру міста їздять величезні автобуси замість звичних "маршруток". Особливо цікаво, що певне їх і купили у німців, але ті на них протурили щонайменше 85% транспортного ресурсу... І для мене, і для всіх гостей кумедно дивитись, як умілі водії лихачі на вузьких дорогах вивертають ці траспортні труни.
Автоперевізник 2013.02.01, 08:56
Скільки вже було цих концепцій з впорядкування руху один Бог знає. Напевно зрозуміло всім що розроблена концепція то ще не є зміна руху та запровадження нової транспортної схеми руху. У м. Івано- Франківську від концепції до її реального впровадження як від землі до неба. Для того щоб впровадити будь яку концепцію чи модель руху потрібно мати в бюджеті відповідні кошти. Якщо німецькі фахівці і розроблять комплексну концепцію руху, а вони її будуть робити так як для себе із врахуванням затрат на її впровадження по своїх мірках, то її впровадження обійдеться місту на мою думку в межах 50-80 млн. гривень, а може і більше. А тепер питання! У міському бюджеті такі кошти є? Відповідь НЕМАЄ! Так що це чергова тріскотня. І ще одна причина що з того нічого не буде. Проект розрахований на 2 роки до 2015 року. У 2015 році вибори до місцевих рад. До влади прийдуть нові обличчя і їм не потрібен буде цей проект. Що вони з нього візьмуть. Вонипочнуть все по новому. Нові концепції нові ідеї і так далі. Так що оптимізм оптимізмом, а життя покаже реальну ситуацію. Як кажуть в народі "Дай Бог щоб наше теля та й вовка зєїло". Так і з концепцією.
Chieftl до Дятла 2013.02.01, 13:29
"Кожна кухарка може керувати державою"? :) Таксист нам розкаже як організувати маршрути, зупинки, рухомий склад і графіки громадського транспорту? Таксист щось знає про огранізацію тротуарів? Про парковки? Чи може про велодоріжки? Як це все вмістити не в чистому полі, а в історичній забудові? Він скаже як розвантажити Пасічну без великих капіталовкладень? P.S. Всі завжди плачуться, що погано роблять, але ніхто нічого сам запропонувати не хоче. До речі, можна в студію розробки франківських проектувальників? ;)
Дятел 2013.02.01, 09:38
Ідіоти! Вам любий таксист, який з рік поїздив, розкаже як організувати рух в Франеку. Крім того, є купа всяких науковців в Франківську, Львові, Києві, які працюють за копійки. Так ні, їм ще треба "ряд тренінгів та навчальну поїздку у Німеччину"! Ви будете за це покарані.
11 2013.02.01, 10:05
Колись в місті їздило 100 габаритних автобусів. І всьо було нормально. Саме велика кількість маршруток і створює пробки. А ще те, що водії стають на зупинках і чекають поки набється народу під завязку. А взагалі перевагу треба надати комунальному транспорту, тоді буде більше котролю і порядку.
водій 2013.02.01, 10:55
А спитайте будь ласка хто із депутатів міської ради лобіює цей проект і бере участь у цьому проекті. А тепер питання :за які такі красиві очі дані депутати лобіюють цей проект? Відповідь правильна-за відкат! Погоджуюся з автоперевізником. У 2015 році нові вибори, теперішні депутати-лоббісти візьмуть відкат,бо треба щось заробити бо на наступних виборах ще питання чи пройдуть у міську раду.І все замре на етапі розробки роекту.
Chieftl до 11 2013.02.01, 13:33
Не забувайте, що коли по місту їздили 100 автобусів, то приватних автівок було в 2-3 рази менше ніж зараз. Маршрутки на автобуси звичайно слід заміняти на завантажених маршрутах, але все-таки зараз 250 маршруток займають не набагато більше місця ніж 100 автобусів. Водіїв, які поїдуть тільки коли пижик вже тріщить по швам треба жорстко штрафувати.
Chieftl до автоперевізника 2013.02.01, 13:39
"впровадження обійдеться місту в межах 50-80 млн. гривень" - у вас досить конкретна цифра. Цікаво, що ви тут включили? Між іншим, я не знайшов в Україні багаторівневих розв'язок дешевших за 200 млн. грн, а в Києві є і за 700-800 млн.
Дятел до Chieftl 2013.02.01, 14:11
Ти напевно думаєш, що це все треба якось розраховувати у великому інституті? Ні! Просто треба хотіти і менше красти.
Chieftl до Дятла 2013.02.01, 14:35
Саме так і вважаю. Міський департамент транспорту явно таке не потягне. Німці, до речі, будуть працювати за свої гроші, а не бюджетні. А те що звичайний таксист... можна побачити якусь схему від нього? :) Бажано комплексну і з приблизними цінами на реалізацію. Конктретні пропозиції, як примусити чиновників менше красти, завжди готовий послухати :) Бо теж дістало.
Дятел до Chieftl 2013.02.01, 15:29
Не має жодного значення як змінюватиметься інтенсивінсть та слад транспорту. Для забезпечення комфортного пересування людей в межах міста треба врахувати три головні фактори: 1. пропускну здатність вулиць історичної забудови; 2. насиченість громадським транспортом; 3. заперечення пересування індивідуальним транспортом там, де це краще робити громадським. Це все банально.
Дятел до Chieftl 2013.02.01, 14:51
Ніфіга німці нахаляву нам не зроблять. Міський департамент транспорту не має відношення до цього. У нас є інститут на Галицькій - він усе може зробити, беручи за основу генеральний план розвитку міста. Чиновників, що крадуть вбивати гривнею.
Chieftl 2013.02.01, 14:51
Мало не забув: в схемі треба врахувати, що кількість легкового транспорту збільшиться ще у 1,5-2 рази найближчі 10-15 років. ;)
Щукар 2013.02.01, 15:47
Поки влада буде давати дозвіл на будівництво будинків попри самі вулиці, де й пішоходу стати ніде - нічого не вийде з тих всіх проектів.Транспорт потребує широких вулиць. Ось гляньте - якщо з Бельведерської повернути вліво на Новгородську - то на цьому повороті зелений паркан,а за ним сховане будівництво,,коли паркан знімуть буде ясно,що він ховав - будівля практично впритик до вулиці.
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

252
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13458 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1511
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

828
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6041
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1680

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

602

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1425

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1238

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1137
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

486
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

621
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1534
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

568
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

847
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5886
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13462
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

196
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

500
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

447
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

757 2