
Боротьба, перемоги, поразки, розчарування і надії. Усе це – історія ЗУНР і Січового Стрілецтва.
Її у прозі та поезії описували учні івано-франківських шкіл, які взяли участь у щорічному, уже п’ятому за рахунком, творчому конкурсі робіт на патріотичну тематику від благодійного фонду Олександра Шевченка, інформує прес-служба партії.
Переможців фінального, третього етапу, теж уже за традицією, нагороджували грамотами, книгами та грошовими преміями.
«Ми маємо кордон, герб, пісню, патріотичний клич у армії, наш повстанський марш. Ми творимо державу. І важливо, щоб діти пам’ятали, завдяки кому маємо цю країну і як непросто будувати її», – каже керівник проекту Олександра Мечева.
У благодійному фонді Олександра Шевченка переконані: конкурс так полюбився школярам, бо є близьким чи не кожній українській сім’ї.
«Зараз, в епоху ґаджетів й інших інформаційних технологій, діти все більше живуть у віртуальному світі. А саме цей конкурс забирає дітей у реальність та доводить, що історія України – не менш захоплива, пригодницька, героїчна, а головне – реальна. ЇЇ творили і творять прості люди», – каже представник благодійного фонду Олександра Шевченка, укропівець Володимир Олійник.
Серед найкращих робіт – твір одинадцятикласниці Уляни Струтинської. Дівчина писала його у оригінальному стилі, де кожне перше слово починається на літеру “С”.
«Витратила багато часу, аби знайти відповідні слова, які підходять цій темі, щоб твір вийшов змістовний. Хотіла показати , що наша мова багата і навіть на одну літеру можна написати хороший твір», – каже дівчина.
Не тільки Улянин твір вразив членів журі. Загалом у конкурсі взяли участь більше сотні школярів. Всі твори читали із захопленням. Кажуть члени журі.
Адже у кожному творі діти зуміли відобразити реальні історії періоду Західноукраїнської народної республіки.
«Писали дуже багато творів про те, що відбувалося в їхніх родинах. Тобто історія безпосередньо торкнулася долі багатьох сімей з Галичини. І діти, готуючись до цих творів, спілкувалися з батьками, бабусями, дідусями та писали про це у своїх творах», – каже голова журі Валентина Габорак.
Головне завдання конкурсу, розповідають організатори, – спонукати дітей ще більше досліджувати сторінки української історії. І не забувати події, які колись торкнулися наших предків.