
Нещодавно з місячного стажування в університетській клініці акушерства та гінекології міста Ульм, Німеччина (Universitätsfrauenklinik Ulm) повернулась лікар-інтерн першого року навчання Івано-Франківського національного медичного університету Марта Данилко.
Стажування тривало чотири з половиною тижні та відбувалося в рамках програми з обміну Міжнародної федерації асоціацій студентів-медиків та Всеукраїнської асоціації студентів-медиків, інформують в ІФНМУ.
За цією програмою студенти медичних вишів усього світу їздять на стажування до різних країн та здобувають новий цікавий досвід у своїх спеціальностях. Так і Марта Данилко, побачивши в Інтернеті оголошення про можливість участі в стажуванні в Німеччині, вирішила спробувати. Після того, як вона подала цілу низку документів, листів та резюме, відбулась співбесіда по Skype, конкурсний відбір і зрештою інтерн здобула право на омріяне стажування.
Клініка акушерства та гінекології міста Ульм включає в себе акушерські відділення, гінекологічні відділення, центр раку, центр молочної залози, центр ендометріозу, відділення дитячої та юнацької гінекології та центр штучного запліднення та ендокринології.
«Лікарі в клініці починають свій робочий день о 6:45, — розповідає Марта Данилко. — Цілий день вони як не в операційній (у відділенні є п’ять операційних, і в кожній щодня відбувається по 4-6 операцій на), то у відділенні або в лабораторії. До речі, науковій роботі, різним дослідженням вони приділяють неймовірно багато часу. Звичайно ж тут все комп’ютеризовано, немає ніяких історій хвороби, які пишуться від руки. Рівень медичного оснащення, організованості медичної допомоги та робота персоналу поставлені на найвищому рівні. Звичайно ж, недоліки та недопрацювання є і тут — ідеальної медицини напевно не існує в принципі».
За словами Марти Данилко, щотижня в клініці хтось із колег готує маленьку доповідь для інших, де описує якесь нове клінічне дослідження чи його власне спостереження, про яке варто знати, чи якусь цікаву інформацію. Таким чином, лікарі постійно навчаються чогось нового. Щомісяця проводяться так звані внутрішні M&M Konferenz, де описуються цікаві клінічні випадки, випадки, де були допущені помилки лікарів чи медичного персоналу, обговорюють, як цього можна було уникнути.
Молодого франківського медика вразило ставлення німецьких лікарів до молодих колег.
«Тут рай для молодих спеціалістів, — говорить Марта Данилко. — Усі надзвичайно уважні та привітні до тебе, відповідають на будь-яке запитання, щодня запрошують в операційну асистувати, навіть першим асистентом. Тобі пояснюють, розказують, показують і зразу дають самому це робити. До слова, в спілкуванні мені дуже допомогло добре знання німецької, завдяки чому я не відчула жодного мовного бар’єру. Це ще раз доводить, що для сучасної людини і медика зокрема знання іноземних мов є дуже важливим і корисним».