Яким буде відпочинок дітей у літніх таборах: МОЗ оновило правила

Міністерство охорони здоров'я оновило вимоги до закладів дитячого оздоровлення та відпочинку на період карантину.

Нові правила затверджені у постанові головного санітарного лікаря від 8 червня 2021 року, інформує Фіртка з посиланням на УП.Життя.

Зокрема у МОЗ рекомендують таборам приймати дітей, які проживають в межах регіону, де розташований заклад.  Крім того, будуть діяти обмеження щодо відвідування батьків, використання рушників та м'яких іграшок.


Кого прийматимуть у літні табори? 

У літні табори прийматимуть дітей, які попередньо пройшли медичний огляд та отримали довідку про відсутність контакту з інфекційними хворими (форма № 079/о).

Вона має бути видана не пізніше, ніж за 3 дні до заїзду.

До закладу не прийматимуть дітей, у яких при прийомі була виявлена підвищена температура тіла 37,2 ºС.

Якщо у дитини буде виявлена температура або ознаки респіраторного захворювання під час відпочинку, її ізолюють та попередять батьків.


Якими будуть умови проживання? 

Розміщення в кімнатах буде здійснюватися з розрахунку не менше 5 квадратних метрів на одну дитину.

Крім того, повинна бути забезпечена дистанція між спальними місцями.

Для організації харчування заклади також повинні розробити адаптивний графік, щоб уникнути скупчення дітей. 


На період карантину у закладі забороняється: 

  • використання багаторазових (тканинних) рушників після миття рук;
  • використання м’яких (м’яконабивних) іграшок;
  • проведення батьківських днів (відвідування дитини); 
  • проведення масових заходів в закритих приміщеннях та заходів за участі запрошених осіб.

Крім того, задля збереження безпеки МОЗ рекомендує закладам відпочинку:

  • максимально обмежити кількість дітей в загонах, виходячи з можливості забезпечити належні протиепідемічні умови перебування в корпусах та контроль за їх виконанням; 
  • обмежити заняття та ігри, що потребують використання багаторазового додаткового інвентарю дітьми;
  • проводити додаткові ігри та вправи, які б доносили дітям важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичного дистанціювання;
  • надавати пріоритет активностям, що проводяться на відкритому повітрі; 
  • обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом.

Як можна транспортувати дітей?

Транспортування дітей до закладу може здійснюватися організованими групами, автомобільним чи залізничним транспортом. Крім того, дітей можуть привести батьки власним автомобілем. 

Перед посадкою перевізник повинен провести температурний скринінг усіх працівників, дітей та осіб, що їх супроводжують.

Якщо в когось з них виявлено температуру тіла понад 37,2 ºС або ознаки респіраторних захворювань, їх не можна допускати до перевезення. 

При перевезенні повинна бути забезпечена можливість дотримання відстані між водієм та пасажирами не менше 1 метра або наявність фізичних бар’єрів.

Всі члени екіпажу повинні використовувати засоби індивідуального захисту, зокрема респіратори або захисні маски. Якщо мова йде про подорож залізничним транспортом, то у вагоні не дозволяється присутність інших осіб, крім екіпажу.


Читайте також:

У мерії розповіли, де цьогоріч відпочиватимуть діти влітку

В Івано-Франківську назвали чергові дитсадки, які прийматимуть дітей влітку (ВІДЕО)


11.06.2021 998
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2830
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20974
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1924
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1309 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2333
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3999

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

635

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2106

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

785

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1379
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

54
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

439
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

968
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

61
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

712
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

711
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

657
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8151
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

721 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

847
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2128 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

795