Який шоколад можна давати дітям

Майже всі діти обожнюють солодощі. Шоколад посідає чи не найважливіше місце в ієрархії смаколиків. Проте цей продукт, як і будь-який з вмістом цукру, викликає у батьків багато питань щодо користі. Отже, чи треба давати дітям цей смаколик та який саме — розберемося нижче. 

З якого віку можна вживати солодощі

Насамперед варто знати, що шоколад — це алерген, тому він категорично заборонений дітям до 3 років, навіть у невеликій кількості. До того ж речовина містить кофеїн, який може погано вплинути на нервову систему малечі. А ось дітям старшого віку, особливо під час навчання, ці солодощі допоможуть швидко засвоювати інформацію. Тому невелика Мілка не завадить школяру, якщо вживати її помірно, не більше 4 шматочків на день.

Який краще

Найпопулярніший серед дітей — молочний шоколад. Він солодкий, має приємний смак і аромат. На диво, цей вид солодощів і найбільш корисний для молодого організму. До того ж є окремі види так званого дитячого шоколаду з підвищеним вмістом кальцію та вітамінів, проте ними не можна замінити повноцінне приймання їжі. Найбільш безпечним з точки зору алергенності буде білий шоколад. Проте через великий вміст масел і малий відсоток какао корисних речовин у ньому небагато. А ось сильніше за все збуджує нервову систему чорний, тому його варто уникати. Та й не всім дітям смакує цей вид солодощів. Варто звертати увагу на склад. У хорошому шоколаді використовують лише какао, олію з нього, лецитин та цукор, а також молоко. Якщо у складі є інші домішки, консерванти та барвники, слід уникати таких солодощів. Шоколад з додаванням драже, печива, праліне та цукатів варто вживати обережно, тому що вони збільшують кількість цукру в продукті. А різноманітні горіхи, навіть у невеликій кількості, — сильні алергени.

Чим корисний шоколад для дітей

Не всі діти активні, проте солодощі надають їм енергії та можуть зробити більш рухливими, що чудово для малечі. Проте якщо дитина любить ласощі, а ось активно гратися — не дуже, то варто її заохочувати до рухливого способу життя, щоб не стикнутися з ожирінням. Шоколад стимулює вироблення серотоніну — так званого гормону щастя. Він необхідний тим дітям, які переживають стрес: переїзд, адаптацію у новій школі, перехідний вік. Тому в магазині Maudau варто вибрати солодощі, які можуть допомогти їм пережити складні періоди. Амінокислота фенілаланін позитивно впливає на пам’ять та мислення. Тому перед контрольними роботами у школі або під час складної теми не зайвим буде запропонувати дитині шматочок шоколаду. Крім цього, ці ласощі мають у складі:

  1. магній;
  2. мідь;
  3. залізо;
  4. кальцій;
  5. вітаміни A, B, C, D і E

Вони корисні для молодого організму та сприяють правильному розвитку. Звичайно, за умови, якщо шоколад — це не єдине джерело вітамінів та мікроелементів у харчуванні дитини.

Реклама


23.02.2024 2355
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

626
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3234
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21333
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2122
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1600 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2483

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

435

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

280

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

873

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2280
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

292
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

570
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1117
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

275
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

893
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

861
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

772
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8354
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

447
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1278 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2296 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1005