Які бувають види та класифікації чоловічих вишиванок

Варіанти чоловічих вишиванок

Слід розрізнити чоловічі вишиванки на ручне та машинне виконання. Ручне вишивання вимагає значно більше часу і зусиль, через що вартість таких вишиванок вища. Машинна вишивка за зовнішнім виглядом майже не відрізняється від ручної, і часто може бути важко визначити різницю, проте її вартість нижча. Важливо бути обережним, адже деякі продавці можуть пропонувати вишиті машинками вишиванки за ціною ручної роботи.

Також існують вишиванки вишиті безпосередньо на тканині і такі, що мають нашиті вставки. Вишивка на тканині вимагає більше майстерності та уваги, адже візерунок має бути акуратним та однаковим з обох сторін тканини. Такі вишиванки зазвичай виглядають більш елегантно і коштують дорожче. Вишиванка з нашитими вставками є більш практичною та доступною за ціною, оскільки вставки можна зняти та перенести на іншу сорочку, тим самим оновивши її або змінивши розмір.

Варіанти тканин для чоловічих вишиванок

У минулому, вишиванки зазвичай шилися з лляної або конопляної домотканої тканини. Сьогодні вибір матеріалів для пошиття чоловічих сорочок значно розширився. Сьогодні, якщо в вас виникло бажання купити чоловічу вишиванку, ви зможете знайти широкий вибір вишиванок з натурального льону, коноплі, бавовни, шовку, а також з різних видів синтетичних тканин та їх комбінацій.

Ціни на такі вироби також різняться. Вироби з натуральних матеріалів зазвичай коштують більше, ніж ті, що зі синтетичних, і вимагають більшого догляду. Натуральні тканини мають приємну текстуру для тіла, добре вбирають вологу і пропускають повітря, забезпечуючи комфорт. Вони також мають антиалергійні, протигрибкові та антисептичні властивості.

Синтетичні тканини не вимагають такого ретельного догляду, але не завжди є такими приємними для тіла. Вони зазвичай дешевші за натуральні аналоги. Альтернативою є поєднання натуральних і синтетичних матеріалів, яке поєднує гігієнічність і екологічність натуральних тканин з практичними властивостями синтетики. Вишиванки з таких матеріалів доступні у різних цінових категоріях і добре підійдуть для будь-якого бюджету.

Класифікація чоловічих вишиванок за стилем крою

Чоловічі вишиванки можна поділити за наступними особливостями крою:

  • Сорочки без плечових швів;
  • Сорочки з прямою застібкою;
  • Сорочки з застібкою, закритою планкою.

Крім того, існують варіації рукавів:

  • Рукави з уставками та зборками (рукави закінчуються манжетами);
  • Рукави без уставок та зборок (прямі рукави без манжет).

Додатково сорочки варіюються за типом коміра:

  • Сорочки без коміра;
  • Сорочки з коміром-стійкою;
  • Сорочки з відкладним коміром.

Хоча вибір може здатися складним, не хвилюйтесь, адже при виборі вишиванки головне — це ваші особисті вподобання та комфорт. Тип крою в такому разі є другорядним, важливіше, щоб вишиванка подобалася вам та була зручною при носінні.

Реклама


01.05.2024 773
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2825
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20968
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1924
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1309 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2331
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3996

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

634

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2106

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

784

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1378
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

53
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

438
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

967
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

56
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

711
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

710
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

657
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8151
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

720 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

847
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2128 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

795