Як засновник фестивалю "Drive for life fest" Михайло Вовк з Івано-Франківщини воює на фронті

Засновник фестивалю авто-, мото- та авіатехніки "Drive for life fest" Михайло Вовк з Івано-Франківщини з перших днів повномасштабного вторгнення РФ мобілізувався у військо.

Зараз він служить головним сержантом 77 батальйону 102 окремої бригади ЗСУ. Про службу воїна розповіли на Facebook-сторінці військового формування, передає Фіртка з посиланням на Суспільне.


"Поміняв свій робочий мікрофон на робочий автомат"

"У мене був такий хороший проєкт до війни — унікальний в Україні і Європі фестиваль авто-, мото-, авіатехніки "Drive for life fest". Дуже потужний фестиваль, де були представлені різноманітні змагання: ралі, слалом, автозвук. Ми запустили дуже цікавий проєкт "Бої автомобілів" вперше в Україні.

До того ж відвідувачі могли політати на літаках чи піднятися в небо на повітряній кулі, чи стрибнути з парашутом і "кайфанути" від хорошої концертної програми. Тобто, фактично я свій робочий мікрофон поміняв на робочий автомат", — каже Михайло Вовк.

24 лютого 2022 року він відправив свою сім'ю до батьків, заправив автомобіль, залишивши його дружині й батькові, та пішов у військкомат. Так без військового досвіду і строкової служби Михайло Вовк долучився до лав ЗСУ.

Боєць зізнається, що спочатку йому важко було прийняти в армії вимоги щодо чіткої субординації.

"Коли я прийшов солдатом-стрільцем, мені було важко до цього пристосуватися, але є чітке розуміння, що ми робимо спільну справу і повинна бути дисципліна. Армія цю дисципліну дає і вимагає від тебе", — пояснює Михайло Вовк.


"Пишаюся тим, що є частиною підрозділу, який самі "орки" охрестили "чорні жилети"

Боєць з побратимами брав участь у боях за Донбас. Перші бойові сутички його підрозділу були у селі Краснопілля Краматорського району.

"На той момент район був "найгарячішим" в Україні. І зараз я пишаюся тим, що був і є частиною підрозділу, який самі "орки" охрестили "чорні жилети".

Є відео, де Гіркін з Пушиліним спілкуються і розповідають безпосередньо про ті події. І вони кажуть, що буквально 600 українських бійців привели в повну небоєздатність два армійські корпуси РФ", — розповідає Михайло.


Не бачить, як росте його дитина

Боєць каже, що єдиний плюс від війни — це те, що до своєї участі у ній він не міг проводити так багато часу на свіжому повітрі й "гуляти на чарівній природі".

Найважчі моменти на фронті для Михайла Вовка — це втрати побратимів та те, що він не бачить, як росте його дитина. Коли боєць пішов на фронт, дитині було півтора року. Зараз — три з половиною.

"Завдяки кожному військовослужбовцю Україна досі є незалежною країною. Коли помирає твій побратим, ти не можеш попрощатися з ним, поїхати на похорон — все, його немає. Ти усвідомлюєш, що навколо — смерть, і вона так клацає направо-наліво", — говорить військовослужбовець.


"Нашому поколінню випала можливість поставити у цьому всьому крапку"

Михайло Вовк каже, що в Україні кожне покоління має свою війну з одвічним ворогом.

"А нашому поколінню випала можливість поставити у цьому всьому крапку. Раз і назавжди. Тому, хлопці, долучайтеся до історичних подій, щоб потім не було соромно", — закликає воїн.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Ціна підтримки — наближення перемоги: як допомогти рятувати життя прикарпатським бійцям та нищити окупантів

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці


28.04.2024 Іван Муканик 1181
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

325
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2921
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21075
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1980
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1352 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2365

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

701

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2141

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

822

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1409
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

143
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

468
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1000
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

144
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

760
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

739
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

682
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8215
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

829 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

877
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2172 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

822