Як вибрати навушники для повсякденного використання

Поки блогери та експерти сперечаються, що краще: навушники бездротові чи з класичним дротовим підключенням, ми зауважимо, що тип підключення є лише однією з характеристик навушників, і що перед купівлею потрібно зважити ще на десяток інших параметрів.

 

Особливо це актуально при виборі мультимедійних навушників для щоденного використання. Звичайно, з одного боку безпровідні моделі комфортніші у використанні, дарують більше свободи руху, мають розширений функціонал, і просто здаються більш сучасними. Але є чимало сфер, де провідні навушники все ж є оптимальнішим вибором. В цьому матеріалі ми розглянемо ключові параметри, на які варто звертати увагу обираючи собі навушники.

 

Основні характеристики навушників

 

З типом підключення все зрозуміло. Але і тут є нюанси. Зазвичай під бездротовими навушниками мають на увазі моделі з Bluetooth підключенням. Це поширена технологія, яка є в усіх сучасних телефонах, планшетах та ноутбуках. Але вона має деякі недоліки, серед яких деякі обмеження на об'єм передачі інформації за одиницю часу, та затримку в цій самій передачі. Хоча затримка зазвичай невелика, 20-50 мілісекунд, і ніяк не впливає на прослуховування музики чи перегляд фільмів і відео, вона критична для геймерів та кіберспортсменів. Тому професійні гравці все ще використовують провідні ігрові навушники. 

 

Інша категорія людей, яким бездротове з'єднання не дуже підходить це аудіофіли, тобто люди, які ставлять максимальні вимоги до якості звучання. Для передачі сигналу по Bluetooth використовуються спеціальні алгоритми кодування, які називаються кодеками. Найпоширенішими є SBC, AAC, але вони не підтримують високий бітрейт. Значно кращими є aptx HD та LDAC. Тому, якщо хочете слухати музику у високій якості, обирайте навушники з підтримкою двох останніх кодеків. Але навіть так вони не зможуть зрівнятися з провідними моделями. Тому для справді ультимативного звучання вам доведеться змиритися з наявністю у навушників кабелю.

 

Також варто згадати про автономність. Дротові навушники цілком незалежні від розетки, і будуть відтворювати звук поки працює ваш телефон чи плеєр. З безпровідними навушниками все складніше. Вони мають вбудовані батареї, і їхня автономність доволі обмежена. Для популярних сьогодні TWS-моделей це 5-7 годин на одному заряді. Плюс їх декілька разів можна підзарядити від комплектного кейса. З накладними та повнорозмірними навушниками все трохи краще. Більші розміри чаш дозволяють вмонтувати потужні акумулятори, які забезпечать 40-70 годин роботи. Та все ж для тривалих поїздок радимо про всяк випадок взяти із собою павербанк.

 

Переваги безпровідних навушників

 

В першу чергу варто виділити систему активного шумозаглушення ANC. Це комплекс апаратного та програмного забезпечення, яке аналізує звуки довкілля, та відтворює в динаміках аналогічний звук, але в протифазі. Таким чином можна значно покращити акустичний комфорт власника. При цьому врахуйте, що ANC ніяк не може боротися з таким фізичним явищем, як “кісткова провідність звуку”, тому очікувати ідеальної тиші в гамірному місці чи в метрополітені все ж не варто. Ще це означає, що повнорозмірні навушники забезпечать значно краще шумозаглушення ніж вакуумні моделі.

 

Ну і на завершення варто згадати про сенсорні органи керування, якими зазвичай оснащені бездротові моделі. Простим свайпом по чаші можна перемкнути трек, змінити гучність чи відповісти на дзвінок. 

 

Також слід сказати кілька слів про зручність та комфорт. Це доволі суб'єктивні речі, оскільки в кожного різні розміри вушних раковин та черепа, тому немає універсальних навушників, які б підійшли кожному. По можливості старайтеся зайти в магазин та протестувати навушники перед тим, як купувати. Оцініть, наскільки вони зручні, послухайте в них улюблені треки, перевірте роботу мікрофонів та порівняйте з конкурентами, і лише після цього робіть остаточний вибір. Довіряйте своїм вухам.

 

Реклама


14.03.2024 633
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

616
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3203
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21323
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2107
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1596 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2475

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

406

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

276

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

864

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2268
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

288
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

566
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1110
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

270
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

888
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

856
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

769
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8347
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

430
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1259 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2289 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

978