Як убезпечити себе від шахрайства соціальної інженерії

Убезпечення від шахрайства соціальної інженерії – важлива складова кібербезпеки. Зловмисники можуть використовувати цю методику для отримання вашої особистої інформації, паролів, фінансових та інших конфіденційних даних. Binance, найпопулярніша криптовалютна біржа світу, піклується про безпеку своїх користувачів та радить дотримуватися певних правил.

На сайті Binance міститься великий обсяг інформації про діяльність на ринку криптовалюти, курс тезеру та інших монет, дані про ф'ючерси та боти. Все це допоможе інвестору зорієнтуватися, успішно та безпечно продавати й купувати крипту на Binance.

Що таке шахрайство соціальної інженерії

Шахрайство соціальної інженерії – це метод маніпуляції та обману людей з метою отримання конфіденційної інформації або виконання незаконних дій. Зазвичай зловмисники при цьому намагаються отримати доступ до паролів, фінансових даних та облікових записів.

Цей вид шахрайства базується на психологічних та соціальних методах впливу, а не на технічних засобах. Наприклад, коли зловмисники намагаються втертися в довіру та отримати доступ до потрібної інформації.

Можна навести кілька прикладів соціальної інженерії:

  • Фішинг – розсилка електронних листів або повідомлень, які видаються за легітимні, для виманювання особистої інформації.
  • Зловмисники можуть представлятися працівниками банків, компаній або громадських організацій особисто чи телефоном. Шахраї можуть створювати фіктивні профілі в соціальних мережах та додавати друзів для отримання інформації.

Шахрайство соціальної інженерії є серйозною загрозою для приватності та безпеки особистих даних. Тому необхідно знати, як їй запобігти.

Основні поради щодо безпеки

Ось деякі поради, які допоможуть убезпечити вас від шахрайства соціальної інженерії:

  • Будьте пильними в соціальних мережах, не розголошуйте особисту інформацію.
  • Уважно перевіряйте безпечність електронних листів. Не відкривайте вкладення або посилання в електронних листах від невідомих або підозрілих відправників.
  • Перевіряйте ідентичність осіб, що вам телефонують. Не надавайте особисті або фінансові дані телефоном.
  • Використовуйте надійні паролі для всіх ваших облікових записів, ніколи не діліться ними з іншими особами.
  • Зберігайте конфіденційною особисту фінансову інформацію (номери банківських карток, рахунків, страхування).
  • Постійно дізнавайтеся більше про актуальні методи соціальної інженерії та фішингу, щоб розпізнавати підступні спроби шахраїв.
  • Використовуйте багаторівневу аутентифікацію для всіх важливих облікових записів, включаючи банківські та криптовалютні біржі.
  • Вчасно оновлюйте програмне забезпечення та антивіруси на ваших пристроях, щоб захистити їх від зловмисників.

Пам'ятайте, що актуальні знання та обачливість є ключами до уникнення шахрайства соціальної інженерії. Дотримання правил та заходів безпеки допоможе залишатися в безпеці в онлайн-середовищі.

Рекламний матеріал


15.11.2023 725
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

1577 4
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

3553
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

3948
30.10.2023
Вікторія Матіїв

Про те, як стала монахинею та робить все на більшу славу Божу з журналісткою Фіртки поспілкувалася сестра Софія, яка проживає у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селі Гошів.

5043
24.10.2023
Тіна Любчик

Івано-Франківський національний медичний університет стане першим закладом в системі МОЗ, що має свій басейн, який залучатимуть для відновлення здоров'я українських бійців.  

4546
20.10.2023
Тетяна Дармограй

Як українські енергетики провели наймасштабнішу за всю історію незалежності ремонтну кампанію на енергооб’єктах та чи можливі відключення світла взимку — дізнавалась Фіртка.   

4747

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

173

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

888

Як РПЦ і пропагандисти з Дмитрія Донського ліпили образ борця з Золотою Ордою.

1330

На основі праць російських істориків минулого і сучасності демонструється, як з допомогою брехні, фейків і маніпуляцій російською церквою і пропагандистами створювався героїчний образ Олександра Невського. 

2086
28.11.2023

Зберігання моркви — не проста справа. Щоб вона зберігалася всю зиму, потрібно вчасно її зібрати, правильно підготувати до зберігання.  

107
26.11.2023

Реформа шкільного харчування: найближчим часом громади мають розробити локальну стратегію та місцевий план реалізації змін до 2027 року.  

571
20.11.2023

З настанням холодної пори року створюються сприятливі умови для поширення збудників гострих респіраторних вірусних інфекцій, що призводить до зростання рівня захворюваності на ці інфекції, а також виникає загроза епідемії грипу та коронавірусної інфекції.  

1975
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

501
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5104
16.11.2023

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

19898
11.11.2023

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

7169
26.11.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

1698
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

938
15.11.2023

Власне виробництво зброї в Україні є пріоритетом.  

2554
11.11.2023

У ВР зареєстрували шість проєктів постанов про скасування рішення щодо ухвалення закону №10037, згідно з яким податок на доходи фізосіб з забезпечення військових переспрямують з місцевих до держбюджету.  

2819