Як робити ремонт в новобудові: покрокова інструкція

Ремонт - це глобальна подія та великі витрати. Потребує багато енергії та ресурсів.

І виникає логічне запитання, як зробити гарний ремонт і вкластися в бюджет?

Потрібно розробити чіткий план і дотримуватися його крок за кроком. Це дозволить уникнути зайвих витрат та помилок.

Важлива порада - закладати в бюджет ремонту на 10-15% більше від запланованої ціни на ремонтні роботи. Це страховка на випадок будь-яких форс-мажорів.

Пропонуємо покроковий алгоритм як організувати та провести ремонт успішно.

Крок 1. Правильно приймаємо квартиру у забудовника

Що важливо? Приймаючи квартиру у забудовника варто ретельно оглянути її. Адже можуть бути певні недопрацювання, які потрібно одразу зафіксувати. І вимагати їх усунення. Інакше вже під час оздоблювальних робіт вам доведеться переплачувати за ремонт.

Квартири в новобудовах здають у 3-х варіантах:

  • чорновий;
  • передчистовий;
  • з готовим ремонтом.

Незалежно від обраного варіанту, варто детально звірити роботи, що було виконані і ті, що зазначені в документації. Для цієї процедури можна також найняти окремого спеціаліста, що займається професійною оцінкою якості приміщення.

Крок 2. Інформація про технічні умови та регламенти

Важливо орієнтуватися у технічних умовах та регламентах для ремонту квартири. Тобто, що можна і що не можна робити.

Наприклад, для зведення перегородок у нових квартирах багато компаній забороняють використовувати цеглу. Цей матеріал доволі важкий і може створювати додаткове навантаження на перекриття. Також технічні умови важливо враховувати при встановленні комунікацій: світло, опалення, водопостачання.

Крок 3. Нюанси плану БТІ та підготовка дизайн-проекту

План БТІ необхідний як для виконання покрокового ремонту, так і для розробки дизайн-проекту. До плану БТІ входять усі конструктивні елементи житла: стіни, розташування вікон, дверей, приладів опалення, точки підключення та інше.

Дизайнер, розробляючи дизайн-проект житла, звіряється з планом БТІ, співставляє з документацією побажання клієнта. Адже, далеко не все можливо зробити без спеціальних дозволів.

Крок 4. Пошук команди майстрів

Тут можна піти двома шляхами. Перший шлях - це обрати самостійних майстрів. Багато хто притримується думки, що так дешевше. Але насправді у цього рішення багато підводних каменів. Є ризик нарватися на недоброчесних майстрів та отримати неякісні послуги.

Другий шлях - звернутися до ремонтної компанії. Можна укласти договір на ремонт під ключ, що є гарантією якості робіт. Команда майстрів бере на себе весь процес комплексно: від розробки проекту до чистової обробки. Наскільки це дорого? Залежить від типу обраного ремонту та вартості матеріалу.

Крок 5. Розрахування кошторису

Ремонт квартири неможливий без детального кошторису, де враховані усі витрати на кожному етапі. Скільки коштів піде на закупку матеріалів, доставку, роботу спеціалістів.

Разом з ціною варто визначити часові межі виконання кожного етапу ремонту. Графік роботи безпосередньо залежить від постачання матеріалів. Тому все повинно відбуватися вчасно і чітко за планом.

Ремонт в новобудові за етапами

Умовно ремонт квартири поділяється на кілька великих важливих етапів: чорнові роботи, монтаж комунікацій, вирівнювання поверхонь, чистова та декоративна обробка.

Отже, стандартна послідовність ремонтних робіт в новій квартирі виглядає наступним чином:

  1. Розбір старих та побудова нових перегородок (якщо це потрібно). Обов'язково з урахуванням вимог БТІ.
  2. Демонтаж та монтаж вікон та дверей, якщо вироби від забудовника не підходять під дизайн приміщення.
  3. Робота з комунікаціями. По-перше, монтується електромережа від щитка до точок підключення: розеток, вимикачів, приладів освітлення. По-друге, встановлюється водопостачання, опалення, каналізація.
  4. Вирівнювання стін, підлоги, стелі. Усі поверхні вирівнюються і готуються до чистової обробки.
  5. Чистова обробка. Стеля фарбується. Стіни фарбуються, клеяться шпалери чи наноситься декоративна штукатурка. На підлогу монтується відповідне покриття.
  6. Декоративна обробка. На цьому етапі встановлюються міжкімнатні двері, світильники, вимикачів, розетки. Якщо проект передбачає меблювання, то також встановлюються меблі.

І обов'язково в кінці фінальна перевірка. Замовник разом з виконробом оглядають готове приміщення. Підписується акт про прийняття робіт.

Підсумки

Ми розібралися в усіх нюансах того, як правильно робити ремонт в новобудові. Найважливіше правило - дотримуватися плану та дизайн-проекту. Чітка послідовність дозволить досягти класного результату. І отримати стильний та функціональний дім мрії.

Матеріал підготували спеціалісти сайту https://remont-pidkluch.com/

Реклама


14.01.2024 1362
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2374
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19387
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1740
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1211 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2259
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3858

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

118

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2002

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

690

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1301
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

377
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

901
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24396
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

626
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

608
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

742
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1636
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8043
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

465
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

774
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2047 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

731