Як підібрати ідеальні контактні лінзи: поради та рекомендації

Контактні лінзи — це чудовий винахід людства, адже вони не звужують поля зору, дозволяють мати природний вигляд та не обмежують свободу руху. У них можна активно відпочивати, займатися спортом, улюбленим хобі та всім, чим завгодно. Проте як обрати такі аксесуари? Сучасні виробники пропонують безліч різних лінз, серед яких виділяються лінзи Air Optix, що поєднують в собі комфорт та якість. Як серед них знайти ідеальні? Спробуємо віднайти відповідь на таке питання.

Без лікаря не обійтись: важливість медичної консультації

Якщо ви збираєтеся замовити свої перші лінзи, обов'язково запишіться до лікаря на консультацію. Без професійної діагностики зору купувати такий товар не варто. Адже навіть якщо до цього ви користувалися окулярами та, здавалося б, знаєте все про свої особливості зору, вибір лінз має свої певні особливості. Зокрема, тільки лікар може підібрати оптимальний тип контактних лінз, який саме буде вам потрібен. Це можуть бути сферичні, торичні, мультифокальні, м'які або жорсткі лінзи. Також при замовленні потрібно враховувати оптимальний діаметр такого засобу корекції зору.

До того ж не варто забувати, що існують деякі стани за яких використання лінз може бути взагалі не рекомендованим. І зазвичай люди навіть не підозрюють про це до консультації з лікарем. Тому не варто ігнорувати візит у поліклініку.

На що ж треба звернути увагу?

Якщо рецепт на лінзи вже в вас на руках, можна переходити вже до безпосереднього вибору. І перше, що треба оцінити — це наявність на ринку товарів з різним терміном використання. Це можуть бути лінзи на один день або одноденні лінзи, а також моделі на 2 тижні, місяць, три місяці, квартал, пів року та навіть рік. В чому ж між ними принципова різниця?

Лінзи на один день

Вкрай популярний різновид лінз. І їх поширеність пояснюється в першу чергу простотою використання та максимальним рівнем стерильності. Як зрозуміло з назви, такі засоби корекції зору є одноразовими. Вони призначені для надягання зранку та викидання ввечері. Зазвичай випускаються набором, який містить комплект з 30 лінз (15 пар) або більше.

Одноденні лінзи не треба очищати та правильно зберігати. Це робить їх відмінною знахідкою для:

  • підлітків, які можуть забувати про правила догляду за лінзами;
  • спортсменів;
  • людей, які часто подорожують;
  • осіб, що мають особливо чутливі очі.

Такі засоби корекції зору містять значну кількість води, через що вони є дуже комфортними для очей. В них рогівка практично ніколи не пересихає. Також в них просто не встигає накопичуватися пил, патогенні мікроорганізми та мінерали й білки зі сльози. Тому це дуже гігієнічний варіант. Проте їх загальна вартість є дещо більшою, ніж ціна лінз тривалого використання (за умови щоденного використання).

Лінзи на 2 тижні

Такий варіант можна розглянути як компроміс між одноденними лінзами та лінзами постійного використання. Лінзи на 2 тижні відрізняються гарною повітропроникністю та сприяють підтримці здорового зволоження рогівки очей. Вони будуть гарним варіантом для тих, хто значну частину часу перебуває у приміщенні з сухим повітрям (наприклад, в офісі чи на підприємстві) або у запилених місцях.

Окремим різновидом лінз на 2 тижні є моделі з силікон-гідрогелю, які можна не знімати на ніч. Деякі з них можна залишати на очах лише на пару днів, проте є й ті, які можна сміливо носити до 2 тижнів. Проте дуже важливо уникати більш тривалого використання, а за можливості все ж залишати очі без лінз, щоб вони відпочили.

Місячні лінзи

Такі моделі не передбачають постійного цілодобового використання. Проте вони відрізняються більш доступною ціною та є дуже популярними серед населення. Їх потрібно знімати щовечора, промивати та зберігати у спеціальному розчині для лінз. А зранку такі лінзи можна надіти знову.

Звикнути до всіх особливостей використання таких засобів для корекції зору можна досить швидко. Перші рази вдягати/знімати лінзи може бути трохи важкувато, але в інтернеті можна знайти безліч лайфхаків, які допоможуть спростити цей процес. І вкрай важливо не ігнорувати рекомендації по догляду за лінзами, адже якщо порушувати правила, можна зіткнутися з серйозними проблемами зі здоров'ям.

Лінзи тривалого використання

Сюди можна віднести лінзи на квартал, пів року та рік. Наразі їх не рекомендують використовувати початківцям. Проте у деяких випадках такі засоби корекції зору можуть все ж бути найкращим вибором. Загалом вони можуть стати відмінним вибором для тих, хто:

  • вже знайшов ідеальну модель лінз та не хоче від неї відмовлятися;
  • шукає найекономніший варіант;
  • не бажає витрачати час на покупку нових лінз.

Варто враховувати, що лінзи тривалого використання потребують не тільки щовечірнього промивання у спеціальному розчині. Їх потрібно періодично піддавати більш глибокому очищенню для видалення шару нальоту, який утворюється з продуктів життєдіяльності бактерій та деяких компонентів сльози людини. До того ж за використання таких лінз рекомендується завжди мати під рукою краплі типу “штучна сльоза” для зволоження очей та уникнення дискомфорту.

Отже, у пошуку ідеальних лінз варто пам'ятати про те, що для кожного з нас ідеальний варіант може бути різним. Тому необхідно враховувати власні потреби та, звісно, рекомендації офтальмолога.

Реклама


11.07.2024 458
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

16251
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1541
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1110
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2143
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3679
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1393

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1801

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

575

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1200

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1361
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

675
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24308
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

557
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

524
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

669
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1563
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

725
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7474
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

674
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1758 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

662
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

568