Як обрати особливу картину для себе і не тільки

Картини часто є елементом інтер'єру, на який не звертають уваги. Популярним рішенням оформлення стін зазвичай бувають пейзажі чи сценки ідилічного сільського життя. У сучасних інтер'єрах картини активно витісняються яскравими плакатами: недорого, практично і завжди можна поміняти. Однак мало хто замислюється, що картина може відігравати справді ключову роль в інтер'єрі і не лише додавати йому гармонійності, а й приховувати багато недоліків приміщення.

Власник квартири зазвичай інтуїтивно відчуває, що підходить, а що ні. До цього варто дослухатися. Зрештою, картина повинна подобатися — адже на неї будуть дивитися щодня. Тож головна якість, якою повинні мати картини на полотні - це привабливість для господарів.

Правила вибору картин та розміщення їх в інтер'єрі

Хороша картина здатна привнести жвавість у будь-який інтер'єр, а вибір правильного зображення - процес набагато складніший, ніж могло б здатися. Будь-який інтер'єрний живопис може виконувати певну функцію, надаючи оригінальності інтер'єру. Є дві основні функції, які виконують картини, вони можуть:

  • доповнити інтер'єр, зробити його більш цілісним та продуманим;
  • об'єднати або навпаки, акцентувати увагу на певних елементах декору.

При виборі слід враховувати площу кімнати. Маленькі приміщення візуально стануть ще меншими, якщо на стіну повісити велику картину. Для таких приміщень найкраще використовувати кілька картин середніх розмірів. На великих площах маленькі або середнього розміру полотна губляться або виглядають сумно. Великим стінам — габаритні картини.

Картина обов'язково має відповідати приміщенню, стіни якого вона прикрашає. Її стиль, колірна гама і сюжетна лінія зобов'язані доповнювати інтер'єр кімнати, інакше навіть найкрасивіша і майстерно виконана картина виглядатиме просто безглуздо. До кожного приміщення має бути особливий підхід.

Вибір картини – це дійсно важливо

Є кілька причин, з яких купуються картини:

  • прагнення прикрасити інтер'єр будинку, квартири, офісу чи іншого громадського місця;
  • зробити цінний подарунок: колегам, друзям чи коханим;
  • перспективно вкласти гроші з розрахунком зростання вартості полотна;
  • нарешті просто хочеться чогось прекрасного, з вічним авторитетом.

При виборі розміру картини потрібно опустити погляд на рівень нижче та оцінити габарити об'єкта, над яким вона розміщуватиметься. Ширина картини повинна дорівнювати або бути більше половини довжини цього об'єкта (ліжка, столу, консолі). Відмінним рішенням може бути композиція з кількох невеликих полотен.

Для просторого лофта або вітальні, обставленої в стилі hi-tech, ідеальним вибором стануть сучасні картини маслом для інтер'єру, які можна знайти на https://tvelina.com.ua/. Вони часто не мають певного сюжету, є досить абстрактними. Уся увага зосереджена на колірних переходах, що народжують різні почуття та асоціації. Саме таку картину представлено на фотографії. На ній можна побачити силуети великого міста.

Якщо підібрати картину з квітами в тон інтер'єру, то полотно зробить обстановку більш насиченою та глибокою. Такий живопис не впадатиме в очі, проте створить ілюзію перетікання сюжету в простір кімнати. У такому приміщенні глядач нібито сам перебуває всередині картини.

Дизайнери дуже люблять використати живопис для внесення фінального контрастного штриха. Він дозволяє іншій обстановці стати соковитішим і глибшим. Така картина точно не залишиться непоміченою. Та й безглуздо її ховати. Навпаки, акцентну деталь розміщують на самому видному місці: над диваном чи каміном, над узголів'ям ліжка чи журнальним столиком.

Реклама


11.02.2025 316
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

406
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1807
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3283
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1186
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1211
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1274 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

309

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1162

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1004

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

429
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

374
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2529
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1271
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1366
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

585
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15230
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7519
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

374
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

860 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

510
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

417
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

505