Як Івано-Франківську робити більше: релокація бізнесу та важливі питання зміни ринку праці

У середу, 19 квітня, відбулась дискусія “Теплого Міста” на тему: “Як Івано-Франківську робити більше? Інтеграція ВПО, релокація бізнесу та початок відбудови”.

Так, спікери обговорили важливі питання зміни ринку праці, інтеграції ВПО та релокації бізнесів, передає Фіртка.

Керівниця медіагрупи “Накипіло” Олена Лептуга, поділилась досвідом переїзду та релокації інституції з Харкова та пояснила, чому саме обрали Івано-Франківськ.

“Коли біля кордону збиралась техніка та відчувалося нагнітання ситуації, ми почали планувати що робити, якщо? Хоч ми в це і не вірили, але почали розробляти план, якщо буде евакуація і як діяти для власної безпеки, як вберегти техніку і т.д. Ми прописали кілька маршрутів, куди ми могли б переїхати, щоб продовжувати працювати.

Оскільки у нас конвергентне медіа, де є освітній центр, є радіо, пресцентр і є редакція, то у Франківськ ми перевезли офіс, який був у Харкові. Це дозволило провести кілька подій офлайн, що є взагалі зараз розкішшю, ми зрозуміли наскільки ми скучили за живим спілкуванням.

Частина команди залишається в Харкові, але приїжджає трохи відновитися, а Івано-Франківськ став місцем, яке може відновлювати”.

Засновник рекрутингової компанії “SELECT” Віктор Сорока, розказав про роботу з підприємницьким ринком, як бізнес переживає цю ситуацію. Що відбувається з ринком праці в Україні та Івано-Франківську зокрема.

“Остання статистика по Україні – ми вийшли на 75% довоєнного рівня вакансій, а на заході країни показник навіть вищий. Я думаю, що скоро ми стикнемось з іншою проблемою, коли компанії не будуть мати, де знаходити потрібних спеціалістів.

У нас не дуже розвинене навчання під час роботи, зміна спеціальності, як це працює в західному світі, тому виходить диспропорція: з одного боку безробіття, а з іншого – спеціалістів, які потрібні бізнесу немає.

Подібна ситуація була і до війни. Наявність кваліфікованої робочої сили – це завжди конкурентна перевага для міста. У Франківська є свої плюси та мінуси, з одного боку багато людей приїхало з інших міст і врізноманітнили місцевий ринок праці, з іншого боку – не так багато цих людей тут залишається”.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:

«Креативні індустрії — сучасна галузь, яка може затримати молодь в країні», — Віктор Вінтоняк про розвиток Івано-Франківської області

Виклики та реалії: ринок праці в Івано-Франківську під час війни


21.04.2023 2500
Коментарі ()

25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

699
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

951
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

7538 14
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2422
23.08.2023
Тетяна Дармограй

Щоб актуалізувати дані щодо мобілізаційного потенціалу країни, Міністерство оборони України запустило інформаційну кампанію під назвою "Оновлюй дані у ТЦК".  

2327
16.08.2023
Тіна Любчик

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні з початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України медики  активно допомагають нашим захисникам відновити здоров’я після поранень на фронті. Так, цього разу журналістка Фіртки відвідала медичний заклад і поспілкувалася з фахівцями та військовими пацієнтами про роботу відділення травматології.

2556

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

407

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

756

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

851

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

550
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

257
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

432
12.09.2023

Майже у всіх їдальнях міста запровадили нововведення — безготівковий рахунок за їжу.

533
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38033
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

409
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

550
08.09.2023

Священник каже: «стосовно заповіді «не вбий» — якби ми читали Святе письмо мовою оригіналу — староєврейською — то там «не вбий» означає «не вбий з корисливих мотивів».

704
21.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

252
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

370
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

292
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

987
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

635 1