Як часто треба міняти аноди для бойлерів: повний гід з обслуговування

Власники бойлерів часто стикаються з питанням про заміну анода. Це важливий елемент захисту водонагрівача, який потребує регулярної уваги. Розберемося детально, що таке анод, навіщо він потрібен та як часто його слід замінювати.

Що таке анод і його призначення

Анод - це спеціальний металевий стрижень з різьбленням, який розміщується всередині водонагрівача, зазвичай поруч із ТЕНом або у верхній частині бака. Цей елемент не підключається до електромережі, але відіграє надзвичайно важливу роль у роботі приладу.

В сучасних водонагрівачах найчастіше використовують магнієвий анод, завдяки якому внутрішній бак бойлера захищений від корозії, збільшується термін служби водонагрівача та покращується якість води.

Коли потрібно міняти анод

Періодичність заміни аноду насамперед залежить від якості води у вашому регіоні, частоти використання бойлера та його об'єму. Перший огляд рекомендується провести через 6-12 місяців після встановлення обладнання. Надалі важливо регулярно перевіряти стан анода кожні 12 місяців. При нормальній експлуатації повну заміну доцільно проводити кожні 18-24 місяці.

Проте існує декілька явних ознак, які вказують на необхідність термінової заміни анода:

  • Поява неприємного запаху від гарячої води

  • Помутніння води або поява в ній дрібних частинок

  • Незвичні звуки під час роботи бойлера

  • Збільшення споживання електроенергії

  • Повільніший нагрів води

Також, якщо при огляді ви помітили, що діаметр анода зменшився наполовину від початкового розміру або анод став крихким – це прямий сигнал до негайної заміни.

Самостійна заміна анода: можливо чи ні?

Заміна анода – процедура, яку цілком можливо виконати самостійно, проте вона вимагає певної обережності та уваги до деталей. Перед початком роботи необхідно відключити бойлер від електромережі та злити воду. Наступним кроком буде демонтаж старого анода – для цього знадобиться відповідний інструмент та певні технічні навички. Після встановлення нового анода важливо правильно заповнити бак водою та ретельно перевірити герметичність з'єднання.

Якщо ви відчуваєте найменші сумніви у своїх технічних здібностях або не маєте досвіду роботи з сантехнікою, краще довірити цю роботу професіоналам. Це допоможе уникнути можливих проблем та забезпечить правильну установку захисного елемента.

Як правильно підібрати анод

Вибір правильного анода – важливий етап, який потребує врахування кількох технічних параметрів. Насамперед зверніть увагу на тип різьбового з'єднання вашого бойлера. У більшості випадків використовується метрична (М6, М8) або дюймова (3/4", 1") різьба. Не менш важливими є габаритні розміри анода – його довжина та діаметр повинні точно відповідати технічним характеристикам вашої моделі водонагрівача.

Найнадійніший спосіб підібрати відповідний анод для тену водонагрівача – звернутися до технічної документації вашого бойлера. Там ви знайдете всі необхідні параметри для заміни. Якщо документація втрачена, можна звернутися до спеціалізованого магазину, де професійні консультанти допоможуть підібрати потрібну модель анода за маркою та моделлю вашого водонагрівача.

Компанія SM HEAT має великий асортимент, який включає як якісні аноди, так і інші важливі запчастини для бойлерів від провідних виробників. А завдяки професійній консультації та швидкій доставці по всій Україні, ви зможете вчасно подбати про захист свого бойлера та забезпечити його довготривалу експлуатацію.

Реклама


28.10.2024 662
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1321
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1022
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2044
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3526
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1324
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1309

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1631

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

471

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1114

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1281
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24237
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

486
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2648
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

592
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1485
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

656
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15351
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

464
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

556
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1390 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

597
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

512