Горілка: відомий алкоголь через універсальність та якість

Горілка стала найбільш популярним алкоголем у більшості країн світу завдяки своїй універсальності. Навіть ті, хто не є великими прихильниками алкоголю, можуть насолоджуватися коктейлями, де горілка часто є ключовим інгредієнтом. Проте, варто зазначити, що горілка часто фальсифікують під час виробництва, розбавляють водою або замінюють дешевими сировинами, порушуючи санітарні вимоги. Тому перед тим як купити горілку дешево, варто розібратися в різних видах та класифікації горілки залежно від спирту, з якого вона виготовлена.

З чого виготовляють?

Українські горілки найпопулярніше виробляють з буряка, пшениці та інших злакових. Різні основи горілки дарують їй різні смакові характеристики.

  1. Пшенична горілка має м'який оригінальний смак і легко п'ється, з чудовим балансом та легким присмаком хліба.
  2. Ячмінна горілка володіє ідеальною збалансованістю та має легкі солодкуваті відтінки зерна.
  3. Кукурудзяна горілка має чистий, сухий смак з легкими солодкуватими нотками кукурудзи та хліба, а також квітковим присмаком.
  4. Житня горілка є однією з найякісніших, майже не має стороннього запаху і має гострий смак з перцем та грибними нотками.

Типи спирту

Важливо також звертати увагу на якість спирту, з якого виготовлена горілка. Від якості спирту залежить якість алкоголю. Зазвичай виділяють такі типи горілчаного спирту:

  • спирт вищої очистки, що використовують у бюджетних алкогольних напоях;
  • базис, виготовлений з картоплі та зернових, є основою для бюджетного алкоголю;
  • екстра, з картоплі та зернових, характеризується меншим вмістом метанолу;
  • люкс, виготовлений із зерен пшениці та жита, має найменший вміст метанолу;
  • спирт Альфа, з найменшим вмістом метанолу, є найвищою категорією спирту.

Особливі сорти

Особливі сорти горілки виготовляються зі спиртів, які отримують із різної сировини. Також у складі напою можна зустріти екстракти трав, фруктів та інші добавки.

Серед найпоширеніших різновидів особливих сортів горілки варто виділити такі види:

  • анісова;
  • фруктова;
  • рисова.

Напої на основі анісу виготовляють у різних країнах світу і у кожному випадку він має свою назву. У Туреччині цей вид алкоголю називається Раки, причому він вважається національним напоєм і практично ніде не продається за межами своєї батьківщини.

П'ють його не в чистому вигляді, а розбавляють водою, через що рідина набуває каламутного кольору з білим відтінком. В Італії анісовий продукт називається Самбука. Цей напій часто використовується для приготування коктейлів, а перед вживанням у чистому вигляді його підпалюють. У Греції анісова горілка отримала назву Узо, а її технологія приготування та склад багато в чому подібний до турецької Раки через близьке географічне сусідство.

Міцний алкоголь на основі фруктів поширений у деяких європейських країнах. У Іспанії це яблучний Кальвадос, Італії – виноградна Граппа, а Словенії – грушева Вільямівка.

Міцні напої на основi рису традиційно поширені у країнах Азії, і особливо у Японії. Там цей алкоголь називається Сетю.

Вибираючи горілку, краще звертатися до відомих виробників та перевірених магазинів, таких як atbmarket.com, де пропонують лише якісні та перевірені горілки.

Партнерський матеріал


21.07.2023 1207
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

622
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1885
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3365
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1219
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1237
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1305 3

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1192

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

373

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1031

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1195
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

408
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2566
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1293
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1401
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

602
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15256
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7544
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

405
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1027 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

539
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

441
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

523