Галицька міська рада в обхід Prozorro закупила прибирання вулиць у свого КП

На початку року Галицька міська рада уклала 10 договорів вартістю 2 млн гривень з комунальним підприємством "Галичводоканал" на закупівлю послуг з прибирання та підмітання вулиць.

Очікувана вартість робіт по кожному договору не перевищувала 200 тисяч гривень. Таким чином міська рада обійшла конкурсну процедуру відкритих торгів, як цього вимагає закон "Про публічні закупівлі", та уклала прямі договори зі своїм КП, пише Курс.

За підрахунками аналітиків "Антикорупційної платформи", майже 2 мільйони гривень були розбиті на 10 договорів по 199 988 гривень. За кожним договором закріплено одну-дві вулиці. В цілому протягом року галицькі комунальники повинні стежити за благоустроєм 14 вулиць.

За роз'ясненнями, чому Галицька міська рада не скористалася процедурою відкритих торгів, ми звернулися до контактної особи замовника Оксани Стефунько. Нам пояснили, що закупівлі здійснювалися по різних об'єктах, тобто вулицях. Тому на обслуговування кожної з них укладався окремий договір. Втім за яким принципом здійснювався розподіл вулиць, нам роз'яснити не змогли.

"Прибирання вулиць – це не поточний ремонт доріг, тому замовнику не варто було закуповувати ці послуги окремо по вулицях, ще й за такими показовими сумами. В цьому випадку законодавство вимагало проведення відкритих торгів, як це зробили, до прикладу, в Івано-Франківську. Останні, завдяки конкуренції на тендерах, зекономили майже півмільйона гривень міського бюджету", – відзначає аналітик ГО "Антикорупційна платформа" Остап Бринський.

Дроблення двох мільйонів – це не єдине, на що ми звернули увагу, проаналізувавши договори, опубліковані Галицькою міською радою на "Prozorro". Окремі статті витрат у кошторисах викликають низку запитань щодо того, як насправді витрачаються гроші галичан.

Візьмемо, до прикладу, договір на благоустрій вулиці Осмомисла. На прибирання вулиці протяжністю майже 2 кілометри виділено 199 987 гривень. Самі ж роботи з прибирання та підмітання коштують 111,2 тисячі гривень за рік. Ще майже 15 тисяч гривень коштують послуги з вивезення сміття і робота заступника з благоустрою. Решта грошей, 73,8 тисячі гривень, призначені на матеріали. За ці гроші у 2018 році комунальники мали б закупили 195 л дизпалива, запчастини до трактора Т-25 на 2600 грн, 32 пари рукавиць, при цьому тільки 1 сигнальний жилет і 1 робочий костюм. І звичайно ж, для такої справи потрібні віники – протягом року їх мали би закупити аж 52 штуки. Тобто на одну вулицю довжиною у 2 кілометри передбачено 52 віники.

Переглянувши інші 9 договорів, ми виявили, що в кожному з них закладено 52 віники. Виходить, що на підмітання 14 вулиць міста КП "Галичводоканал" протягом року повинно закупити 520 віників. Окрім них, мали б закупити 322 пари рукавиць, 9 робочих костюмів, 32 пари чобіт, 22 сигнальні жилети і т. д.

Виникає питання, що ж це за віники мають бути, що кожного місяця для підмітання вулиці треба купляти мінімум 4 нових? Це без урахування зимових місяців, коли на дорозі лежить сніг. Ми з цікавістю глянули на сторінку закупівель "Галичводоканалу" на "Prozorro" і не знайшли там ані одної закупівлі віників з початку року. Ба більше, в річному плані закупівель комунального підприємства на них не заплановано жодної копійки.

Втім віники підприємство закуповує регулярно. Суми там незначні, тому в "Prozorro" не вносяться. Про це нас запевнив бухгалтер КП "Галичводоканал" Михайло Антошків.

"Віники ми купуємо актом закупівлі в людей, які їх роблять. Майстер бере гроші під звіт і купує віники за готівку. Накладні на віники ми можемо надати", – відзначив представник КП.  

За його словами, станом на 1 жовтня було придбано 240 віників на загальну суму 7000 гривень. Водночас, за умовами укладених договорів, їх має бути 520 штук. Тобто, до кінця поточного року залишилось всього лиш два місяці, а комунальники не закупили і половини від того, що було заплановано.

Додамо, що гроші за прибирання та благоустрій вулиць Галицька міська рада сплачує вчасно, – відповідно до даних сайту 007.org.ua, з початку року за цими 10 договорами виплачено вже понад 1,4 млн гривень.


07.11.2018 952
Коментарі ()

26.08.2026
Вікторія Матіїв

В інтерв’ю для Фіртки отець Піо Павлик розповів про своє покликання, служіння під час війни, страх і віру, про людей, які залишаються у Херсоні, та про те, чому сам не хоче їх залишати.

1494
21.08.2026
Вікторія Косович

Аби перевірити, як на Івано-Франківщині виявляють порушників, що здійснюють проїзд територіями природно-заповідного фонду, та наскільки масштабною є проблема джипінгу в Карпатах, Фіртка вирушила у рейд на один день з двома групами Державної екологічної інспекції Карпатського округу.

1505
17.08.2026
Вікторія Матіїв

Чому громадам важливо перетворювати екскурсантів на туристів, як штучний інтелект змінює галузь і чому майбутнє Прикарпаття може бути за Дністровським каньйоном — в інтерв’ю Фіртці розповів начальник відділу туризму Івано-Франківської обласної військової адміністрації Віталій Передерко.

2151
15.08.2026
Олександр Мізін

Фіртка вже писала про схеми шахрайства та чорних рієлторів, детально аналізуючи, як аферисти обирають жертв серед самотніх чи вразливих верств населення. Утім, постає логічне запитання: як звичайному покупцеві захистити себе під час угоди як на первинному, так і на вторинному ринках нерухомості?

2255
11.08.2026

Прикарпатська державна сільськогосподарська дослідна станція Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН знову опинилася в центрі уваги.  Ще у серпні 2025 року Фіртка публікувала розслідування про можливі зловживання із державними землями та діяльність посадовців установ НААН. 

1892
31.07.2026
Вікторія Матіїв

Віталій Олійник на позивний «Грач» служив у 68-й окремій єгерській бригаді. Після мобілізації чоловік пройшов навчання, вирушив на Донеччину, а вже під час першого бойового виходу загинув. Понад рік сім'я жила між надією та невідомістю, поки не отримала остаточне підтвердження його загибелі.

4118

Ми живемо в часи, коли цифрові технології непомітно перетнули межу між суто технічним виконанням завдань і сферою духу.

324

В чому парадокс і в чому правий чи неправий Ілон Маск? У всьому. Є сотні чорних лебедів й з добра тисяча сірих носорогів, і все зміниться в секунду.

533

Жоден диктатор в історії не мав інструменту, який тепер доступний кожній ШІ-корпорації, стверджує ізраїльский візіонер Юваль Ной Харарі.  

856

Слабкі тіла завжди статистично переважали, і наша доба не є в тому винятком.

1539
31.08.2026

Війна та стрес суттєво впливають на харчові звички.

12037 2
25.08.2026

Тривалий стрес впливає не лише на емоційний стан, а й на харчову поведінку та роботу травної системи. У цей період може посилюватися тяга до солодкого, зникати апетит, а після їжі — виникати спазми чи відчуття важкості.  

1162
21.08.2026

Дитячий раціон не обов’язково має кардинально відрізнятися від харчування дорослих. Важливо створити різноманітну основу з м’яса, риби, субпродуктів, гарнірів, овочів, зелені, ягід і фруктів.  

553
26.08.2026

Отець Піо Павлик — монах Чину Святого Василя Великого пригадує, що ще в підлітковому віці його зацікавило життя монахів у Гошівському монастирі.

1403
21.08.2026

Цього року до відповідного проєкту залучили 10 парафій, де священників і волонтерів мотивують та навчають допомагати людям, які опинилися у складних життєвих обставинах.  

1120
18.08.2026

У суботу, 12 вересня, напередодні свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, відбудеться проща спільноти «Матері в молитві» ІФА до Гошева.

1358
14.08.2026

Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав 13 серпня вдруге відвідав Івано-Франківську обласну дитячу клінічну лікарню. Він поспілкувався з медиками, відвідав маленьких пацієнтів та Центр ментального здоров’я при лікарні.  

1512
29.08.2026

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

44394 1
29.08.2026

Саме під його керівництвом Україна посилила кампанію далекобійних ударів по стратегічних об’єктах росії, зокрема по нафтопереробній галузі. Тепер перед ним стоїть зовсім інше завдання — керувати величезною системою, яка забезпечує українську армію зброєю, людьми та ресурсами.  

377
21.08.2026

Говорити про організацію голосування на тлі російських ракетних та дронових атак нереалістично, вважає оглядач Bloomberg Марк Чемпіон. Заклик колишнього міністра оборони Михайла Федорова до проведення президентських виборів в Україні він називає безрозсудним і неправильним. 

946
11.08.2026

Сербський аналітик Орхан Драгаш у своїй статті на Хвилі стверджує, що прийом Зеленського в Сербії за кілька місяців до дострокових виборів коштував прем’єр-міністру Вучичу підтримки всередині країни. Прем’єр Сербії усвідомлював це, але все ж пішов на таку зустріч. Чому?

1553
29.07.2026

Зеленський змінює настрій у Вашингтоні, — стверджує видання Politico. Такі висновки видання робить за результатами перебування в США президента України, де він зустрівся з Дональдом Трампом в Білому Домі, відвідав похорони сенатора Ліндсі Грема (автора закону про «пекельні санкції» США щодо Росії) та виступив перед сенаторам обох партій — республіканцями та демократами.

2226