Гайд для абітурієнтів: десять причин вступити до популярного Франківського університету нафти і газу

Не за горами – останній шкільний дзвінок. Попереду – нові, незнайомі шляхи, з яких хочеться обрати найкращий. Той, що приведе до успішної кар’єри, до здійснення мрій.

А це означає, що зараз – найвідповідальніший момент у житті кожного випускника. Момент вибору освітнього закладу, що скерує його на цей шлях. Вибирати його можна з різних міркувань.

Чому цьогорічним абітурієнтам варто обрати саме Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, розповідає Правда іф.


1. ІФНТУНГ – не новачок на освітянській ниві: йому вже більш як пів століття!

Його слава – випускники, котрі завжди швидко зростали до керівних посад в найпотужніших нафтогазових фірмах. Їх завжди чекали і чекають на бурових в різних куточках світу – від пустельних родовищ вуглеводнів і до Канади. Але з часу заснування ІФНТУНГ багато змінилось: в його складі з’явились інститути, які пропонують освіту за низкою найпопулярніших спеціальностей.

Тож і випускники ІФНТУНГ тепер не тільки в топ-менеджменті таких компаній-партнерів, як  ПАТ «Укрнафта», «ДТЕК Нафтогаз»,   АТ «Прикарпаттяобленерго», АТ «Івано-Франківськгаз», але й в добре знаних прикарпатцям ТзОВ “Фірма”Надія”, компанії «SoftServe» та багатьох інших компаніях.


2. ІФНТУНГ – це освітнє середовище, орієнтоване на найвищі стандарти.

Найбільш промовисте свідчення цього високого рівня – членство ІФНТУНГ в Асоціації університетів Європи (EUA), яка впливає на політику ЄС у царині вищої освіти, досліджень та інновацій і надає своїм членам кращі можливості  для участі в освітніх проєктах.

З 2023 року ІФНТУНГ – член великої європейської  освітянської родини. Безумовно, це новий рівень визнання університету та його досягнень.


3. ІФНТУНГ готує фахівців, які відповідають потребам ринку.

Ректор університету Ігор Чудик каже:

«Починати варто з усвідомлення потреб часу. а він нині зумовлює гостру необхідність у фахівцях технічних спеціальностей – в архітекторах, будівельниках, енергетиках, геодезистах, програмістах тощо. Принципове питання для україни – енергетична безпека.

І створити такий енергетичний щит можуть нафтовики й газовики. держава борониться від агресора, значить потрібно забезпечувати військову логістику пально-мастильних матеріалів.

Зрештою, на кожному підприємстві потрібні інженери. Саме з такими запитами до іфнтунг ледь не щодня звертаються роботодавці, готові запропонувати цікаві вакансії не тільки нашим випускникам, але навіть студентам старших курсів».


4. ІФНТУНГ – це надзвичайно широкий вибір популярних спеціальностей.

Освіта тут пропонується за сімома основними напрямками:

  • - Нафтогазова;

  • - Механічна;

  • - Природнича;

  • - Будівельно-енергетична;

  • - Гуманітарна;

  • - Економічна;

  • - З інформаційних технологій.

І кожен із напрямів важливий для становлення енергетичної незалежності України.


5. ІФНТУНГ дає можливість своїм вихованцям стартувати у професії ще зі студентської лави.

Це означає, що тут можна скористатись перевагами дуальної форми освіти – одночасно навчатися на денній формі й отримувати стипендію та працювати й отримувати заробітну платню. А головне – набувати досвід на першому робочому місці. Неабиякий плюс у будь-якому резюме!


6. ІФНТУНГ тісно співпрацює зі своїми партнерами-стейкхолдерами.

Це означає, що компанії, з якими підписано відповідні угоди, беруть активну участь у створенні освітніх програм для студентів. Щоб їхнє навчання було максимально наближене до реальних потреб практичної роботи й не обмежувалось підручниковою теорією.

Партнери в цьому зацікавлені, адже чекають студентів ІФНТУНГ у себе вже через кілька років як молодих фахівців, яких не доведеться перенавчати й довго адаптувати в колективі.

Ректор ІФНТУНГ Ігор ЧУДИК розповідає, що розпочиналась ця робота з гігантів нафтогазового ринку:

«Завдяки добрим стосункам із випускниками нашого університету, ми підписали меморандум про співпрацю з «НАК «Нафтогаз України». Вона перетворилась на дорожню карту, котра стала для нас щоденником завдань, як для базового університету нафтогазової галузі.

Було також підписано тристоронню угоду про співпрацю з компанією ДТЕК «Нафтогаз» та групою компаній «Західнадрасервіс». На сьогоднішній день коло партнерів – надзвичайно широке, і всі вони чекають на випускників ІФНТУНГ різних спеціальностей.


7. ІФНТУНГ розвиває міжнародну співпрацю.

Університет має хорошу й тривалу історію взаємовідносин з Краківською гірничо-металургійною академією імені Станіслава Сташиця (AGH) (Польща) і нову, але дуже плідну співпрацю з London South Bank University (LSBU) (Великобританія). Вони дають випускникам ІФНТУНГ чудову можливість отримати по два дипломи – український і польський або британський.

Така ж програма подвійних дипломів ІФНТУНГ діє з Вищою школою управління охороною праці в м. Катовіце (Польща). Багаторічна плідна співпраця триває з Реджайнським університетом (Канада), Північним університетським центром Бая-Маре (Румунія), Технічним університетом Кошице (Словаччина), Університетом Мохамеда Бугуера м. Бурмердес (Алжирська народна республіка), Університетом Мішкольц (Угорщина), Університетом Нурланда (Норвегія), Ліннеус університетом (Швеція) та ін.


8. Високий рівень викладання в ІФНТУНГ забезпечують фахівці, які завжди тримають руку на пульсі своєї галузі.  

Науковці університету беруть участь в міжнародних конференціях, наукових та освітніх симпозіумах в Австрії, Алжирі, Бельгії, Німеччині, Норвегії, Польщі, Румунії, Словаччині, Угорщині, Швеції. В університеті функціонує Українсько-Канадська програма наукового стажування.

Задля підвищення якості навчального процесу ІФНТУНГ тісно співпрацює із закордонними освітніми та науковими організаціями. Не пасуть задніх і студенти: вони щорічно проходять наукові стажування в Польщі, Німеччині, Туреччині, Румунії, Австрії, Норвегії, Чехії, Греції, Македонії, Індії, Канаді.


9. Але ІФНТУНГ – це не тільки навчання!

Хай у вас не складається враження, ніби тут студенти лише гризуть граніт науки, не піднімаючи голови. До їхніх послуг – найкращий на Прикарпатті Спортивний комплекс ім. Гемби А.П. Саме тут облаштовано легкоатлетичний стадіон, спроможний приймати змагання найвищого рівня.

І саме тут діє найкращий в місті басейн, цілорічний підігрів якого забезпечує геліоколекторна станція. Як бачите, інноваційні технології в ІФНТУНГ не лише вивчають, але й застосовують повсякденно на практиці.


10. І, зрештою, ІФНТУНГ – це бренд.

Ректор університету Ігор Чудик каже:

«На спеціалістів з нашим брендовим дипломом чекають із нетерпінням. Адже наші випускники автоматично стають частиною цього бренду й роблять блискучу кар’єру у відомих нафтогазових та іт-компаніях, в машинобудівній галузі.

Але цьому успіхові завжди передував вибір. Найважливіший вибір після завершення школи. Всі вони обрали свого часу іфнтунг».

Цей вибір також може стати вашим, якщо ви зацікавлені технікою, якщо вам небайдужі фізика й математика, якщо ви амбітні й налаштовані на зростання. Рости вгору буде тільки той, хто не боїться робити вибір!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:


23.04.2024 Іван Муканик 1352
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

354
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2936
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21092
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1988
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1358 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2378

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

716

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2154

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

830

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1419
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

155
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

470
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1005
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

156
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

774
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

748
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

685
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8223
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

878 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

882
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2180 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

830