Франківські юристи розповіли про масштабну шахрайську справу у Івано-Франківську

 

/data/blog/106169/54bf8acce05ce47c6eff967d10335d28.jpg

 

Гадаєте шахраї трапляються тільки у великих містах? Впевнені, що жертвою афери може стати хтось, але в жодному разі не ви? Сьогодні ми розвінчаємо цей міф.
 

Юристи Тарас Жарський та Віталій Козик розповіли «Вежі» про масштабну шахрайську справу у Івано-Франківську. Чудово продумана та майстерно обіграна шлюбна афера, пише Вежа.


 
Тарас Жарський: «Жартома всім кажу, що злочинцем сьогодні вигідно бути»
 
Віталій Козик: «Кажу як юрист, судова система у нас працює. А от правоохоронні органи реально гнилі»
 
– Знаємо, що зараз ви займаєтесь справою про шахрайство. Розкажіть про махінації у Івано-Франківську.
 
– В.К. Розкажемо про махінації на прикладі реальної історії у Івано-Франківську. Наш клієнт став жертвою шлюбної афери. Його «розвели» по повній програмі за короткий період. Питання афери – близько 4-х мільйонів гривень, ще по курсу долара – 8.
 
– Хто цей чоловік? І з чого все почалось?
 
– Т.Ж. Наш клієнт дав згоду на розголошення його імені та даних. Чоловік – Валерій Глазунов, досить відома особа у місті, він власник охоронних фірм. Будучи у шлюбі Валерій мав певні ділові стосунки із сторонньою жінкою. На жаль, ми не можемо називати її ім’я, тому далі – шахрайка.
 
– В.К. Почалось все із того, що ця жінка у 2009 році розповіла Валерію Глазунову, що у її власності є земельна ділянка у селі Чукалівці, розміром 20 соток. І запропонувала йому спільно здійснити будівництво житлового дому для продажу. Будинки тоді дуже добре продавалися. Шахрайка для прикладу показує Глазунову уже споруджений будинок у селі Крихівці, який нібито спорудила за власні кошти. Кошти на будівництво їй надсилала мама з Італії. Розповідає, що продала цей будинок за 92-і тисячі доларів і добре заробила на цьому. Та, як пізніше Глазунов з’ясував, земельну ділянку під будинок вона купила за 700 доларів у свого коханця. Тобто прибутки були колосальними.
 
– Ваш клієнт погодився на таку пропозицію?
 
– В.К. Шахрайка майстерно переконала його у вигоді справи для обох. Процес будівництва запустили. Була така умова, що вони здійснюють будівництво навпіл, і суму від продажу поділять на двох. Навіть враховуючи, що земельна ділянка її власна. Та після того вона стверджувала, що такі умови не чесні, тобто людина відмовилась від своїх слів. Тоді, 24 листопада 2009 року вона пише розписку, про те, що дарує Валерію цю ділянку, а він, натоміть дає їй 70 тисяч доларів на спорудження будинку.
 
– Чому Глазунов самостійно не перевіряв документи? Хіба не було долі сумніву?
 
– В.К. Він просто довірився їй. Аферистка зловживала довірою друга. Валерій не звик займатися оформленнями документів, паперами і тому у цьому питанні поклався на неї. У 2010 році між Глазуновим та шахрайкою зав’язуються романтичні відносини. Результатом чого стало розірвання шлюбу із колишньою дружиною, та новий шлюб із аферисткою. Вона дуже грамотно впливає на людей, майстерно входить у довіру і вміє переконувати. А ще, вона кандидат юридичних наук. Шахрайці притаманні акторські перевтілення.
 
– Що було далі?
 
– В.К. Шлюб вони зареєстрували 25 вересня 2010 року. Після цього, зловживаючи довірою, шахрайка досягає того, що Глазунов видає їй довіреність на право розпорядження та право користування його власним транспортним засобом. Це була Шкода Октавія. Видає довіреність на неї та сина. Але шахрайка переконує його зробити генеральне доручення, обґрунтовуючи це тим, що у разі потреби продажу автомобілю вона зможе самостійно цим зайнятися, щоб лишній раз не відволікати його.
 
– Зараз цей автомобіль у її користуванні?
 
– В.К. Ближче до розлучення цей автомобіль вона продала. Цікавий момент, що продажем цієї машини займалась філія якогось Одеського агентства, яке потім раптово закрилось. Після розлучення була судова справа по цьому автомобілю. Доручення передбачає, що повірений отримавши певну вигоду від даного договору має відразу передати її довірителю, тобто кошти. Аферистка цього не зробила, не передала ні копійки. Наш клієнт навіть не знав, що автомобіль проданий. Судову справу вона виграла. В результаті від автомобілю, ринкова ціна якого біля 30-ти тисяч доларів, Валерій отримав всього-на-всього 70 тисяч гривень, тобто у десять раз менше. От така у нас судова система. Вийшло так, бо суд брав до уваги ціну, яка зазначена у договорі.
 
– Як далі діє аферистка?
 
– В.К. Вже після розлучення, у жовтні 2015 року, її зобов’язують повернути кошти. Вона принципово не виконує рішення суду. Коли рішення набуло законної сили, їй вже було нікуди діватись. Ми звернулись у виконавчу службу для того, щоб вони проконтролювали ці стягнення. Та жодного разу не було сплати. Чомусь виконавцям не вдавалось виконати цю роботу. Ми розповіли, що у неї є майно, і є звідки стягувати кошти. І земельна ділянка у Чукалівці, і ¼ квартири на вулиці Галицькій, автомобіль марки Mitsubishi 2005 року, і це тільки те майно, яке вдалось нам знайти. На основі всього ми дійшли висновку, що співпрацювати із виконавчими дуже складно, тому ми звернулись до поліції опираючись на статтю Кримінального кодексу України «Умисне невиконання рішення суду».
 
– Що зробила поліція?
 
– В.К. Ми подали заяву у поліцію. Спочатку нам багато обіцяли, але нічого так і не зробили. Справою займався слідчий Гальмо Ярослав Володимирович, і знаєте, його прізвище відповідало його діяльності. Він говорив, що подав позов до виконавчої і податкової служб, щоб перевірити, чи є у шахрайки майно. Та через місяць після подачі звернення ми поцікавилися результатом, у відповідь почули, що слідчий на лікарняному, і спрогнозував, що ще два тижні буде хворіти. Та наш клієнт, побачив його здоровим у місті. От ми і написали на нього скаргу. Вже потім виявляється, що Гальмо забрали в Обласне управління розслідування злочинів, тобто слідчий пішов на підвищення. Підозрюємо, що там були домовленості. Ми без досвіду слідчого вияснили більше, аніж сам слідчий.
 
– Чому слідчий не хотів виконувати свою роботу?
 
– Т.Ж. Для того, щоб слідчі не виконували якусь роботу, потрібна мотивація. Цю справу передали начальнику слідства міського відділу Перепічку Олегові. Він відразу погодився, що тут є факт невиконання рішення суду.
 
– В.К. 31 березня до неї у квартиру проникли виконавці, для проведення опису майна. До того вони кілька разів пробували проникнути у квартиру, та у них не виходило. То немає нікого вдома, то мама стара і не може підійти до дверей, хоча із собачкою кожного дня гуляє. З часом виконавцям вдалось проникнути в дім. Вдома вони зустріли його адвоката і поговорили. Ми чекали на виконавців у коридорі. Коли виконавці вийшли, ми поцікавились як все пройшло, у відповідь почули, що обшук не провели, бо вона написала розписку, що через 2 дні сплатить грошову компенсацію. Я не знаю, де у законі «Про виконавче провадження» прописано щось про розписку державному виконавцю. Після того ми викликали поліцію. Через 3 дні вона сплатила повну суму. Напевно зрозуміла, що їй загрожує кримінальна відповідальність. Начальник обласного управління сказав, що якщо відбулось виконання рішення суду, то складу злочину немає. Це те саме, якби я сказав, що вкраду у вас автомобіль, покатаюсь на ньому тиждень, а потім поверну, і складу злочину не буде.
 
– Т.Ж.У слідчих дуже нігілістичне ставлення, кажуть: «Вона ж нікого не вбила». А для чого тоді існує стаття у кримінальному кодексі? Виявляється, що злочинцем сьогодні вигідно бути».
 
– Земельна ділянка, будинок, автомобіль. Цього їй було досить?
 
– В.К. Наш клієнт не приймав би жодних мір, якщо б шахрайка залишила його б у спокої. Він просто захищається. Наступне, Валерій хотів вкласти гроші у нерухомість. Він купив квартиру на ім’я дочки аферистки вартістю у 46,5 тисяч доларів, на вулиці Чорновола. Шахрайці вдалось переконати його. Говорила, що на ньому вже дуже багато майна, рухомого і нерухомого. Цікаво, що у Глазунова є своя рідна дочка. Квартиру він вибрав і купляв за власні кошти. Потім вона це майно вирішила відсудити у нього. Аферистка стверджує, що кошти її дочці на купівлю цієї квартири дала бабуся, та ж сама, яка давала кошти на будівництво будинку.
 
– Т.Ж. Виявляється, в Італії можна заробляти такі шалені гроші за короткий час. Ми самі в Італію захотіли. Бабці потрібно було б заробляти близько трьох, чотирьох тисяч доларів у місяць. При цьому не їсти, і не спати. Зараз ми намагаємось визнати право власності за Глазуновим.
 
– Це ще не всі махінації?
 
– Окрім цього, аферистка переконала Глазунова зробити ремонт у її власній квартирі на Галицькій. На ремонт він витратив 25 тисяч доларів. Вона хитро вчинила, сказала, що потрібно зробити ремонт у його у квартирі, та на час ремонту запропонувала пожити у неї. Тому спочатку варто зробити ремонт у  її квартирі, щоб було де жити. Зараз, на судових засіданнях вона стверджує, що ремонту він не робив, і жодної участі не приймав. Суд призначив будівельно-технічну експертизу, щоб перевірити чи сходиться покупки за чекам, які є у Валерія із матеріалами у квартирі.
 
– Що довела експертиза?
 
– В.К. Була така ситуація: я з експертом домовився по телефону, щоб без нас експертизу не проводили. Він погодився. Експертиза мала б проводитися у квартирі за участі її адвоката і представниками іншої сторони, нею мали б виступати ми. Експертизу призначено на 31 березня з 10:00 по 11:00 годину. Вже у 9 ранку ми були під її будинком, бо передбачали, що щось може піти не так. Експерт затримувався. Зв’язок із ним пропав. Тоді з нами були ще й державні виконавці, вони хотіли скористатися можливістю і провести обшук. Коли ми разом піднялись на поверх до квартири, у квартирі не було нікого. В 11-ій годині телефонує експерт і говорить, що уже провів експертизу. На вулиці стояв Глазунов із двома охоронцями і ми зловили цього експерта. Я викликав поліцію, щоб довести факт проведення експертизи. Ми запропонували зробити повторну експертизу, але господиня дому відмовила нам. Експерту вдалось втекти, та ми записали його дані. Очевидно, що був якийсь підкуп.
 
– Надто багато домовленостей. 
 
– В.К. Кажу як юрист, судова система у нас працює. Те, що у нас судова система гнила – це перебільшення. А от правоохоронні органи реально гнилі. Далі шахрайка забрала у нашого клієнта багато побутової техніки. Ноутбуки, телевізори – все це вона «вичистила» з квартири, коли виїжджала. Техніка перебуває на балансі і у власності його фірми товариства з обмеженою відповідальністю «Легіон-захід ІФ», там все зареєстроване. Вона стверджує, що нічого не брала і не розуміє про що мова.  Ще є справи із ювелірними прикрасами. Дві, три ювелірні прикраси у місяць Глазунов купляв, нібито,  для вкладання коштів. Загадковим чином ці прикраси опинилися у неї вдома. Та квартиру жінки пограбували, викрали всі коштовності, та більше нічого не забрали. Звичайно, що грабіжника не знайшли.
 
– Тобто після розлучення були ще афери?
 
– В.К. Після розлучення вона зрозуміла, що цього їй замало, і потрібно з нього витягнути все по максимуму. Вона подає позов про поділ майна через 6 місяців після розлучення. Вимагає: 1/2 його власної квартири, половину автомобіля, кошти та всю побутову техніку. Окрім цього вона заявляє, що вони одружились у 2010, а разом живуть з 2009 року. Тому вона ще хоче отримати дві фірми по половині, будинок і земельну ділянку у селі Спасі Рожнятівського району. Та вона помилилась, цей будинок був придбаний у 2008 році. Коли вияснилось, що це брехня, вона відразу відмовилась від своїх слів. Ми привели свідка, який у цей період проживав із нею.

– Як реагує суд на цю ситуацію?
 
– Т.Ж. В кожному суді вона поводить себе по-різному. У такому ракурсі, в якому їй вигідно бути. Спочатку завдяки її вмінню ввійти у довіру до неї відносяться з повагою та розумінням, та вже коли суддя її “розкушує”, то бачить наскрізь.
 
– На якій стадії зараз ця справа?
 
– В.К. Справу із автомобілем вже закрили. Вплинути на суд зараз ми не можемо. Виходить, що кримінальної справи немає. Хіба що писати скаргу у Київ. Зараз справа про поділ майна розглядається. Сподіваємося, що суддя буде тверезим, правильно оцінить ситуацію і відмовить їй. У неї немає жодного обґрунтованого факту.
 
– Коли Глазунов збагнув, що його обводять навкруги пальця?
 
– В.К. Збагнув він це влітку 2013 року вони були у цьому будиночку у Спасі. Вона штучно створила скандал, та ніякої підстави на це не було. Вона зловжила алкоголем, хоча раніше при ньому ніколи не пила. Зранку він виявив її із синяками. Видно було, що це інсциновано. Вона пояснила це тим, що впала зі сходів. Глазунов вирішив відвести її у лікарню до Франківська, та вона заперечила, і сказала відвести її у Калуш де у неї був знайомий лікар.
 
– Т.Ж. Перебуваючи у лікарні шахрайка запропонувала чоловіку зробити йому операцію, оскільки він мав проблеми із грижею. Вона на цьому наполягала. Швидше за все операція мала пройти не успішно. Тоді вони були ще не розлучені, і була нагода отримати все його майно, та Глазунов відмовився. Після цього аферистка заявила, що подає на розвід.
 
– Якою була реакція вашого клієнта, коли він про все дізнався?
 
– В.К. Він поїхав у село, там деякий час перебував у стані шоку. Людина ніяк не могла повірити у таку правду. Через це у нього були серйозні проблеми зі здоров’ям. Спочатку він довго лікувався. Та після цього всього виявилося, що він не такий слабкий, як очікувала колишня дружина. У шахрайки до цього були 2 чоловіки. У першого вона забрала квартиру і виселила його. Він став п’яницею. За рахунок другого аферистка збудувала будинок.
 
– Аферистка перебуває під слідством?
 
– Т.Ж. Ні, вона вільно пересувається у Івано-Франківську і шукає нових жертв. Жінка 1967 року народження. На свій вік аферистка виглядає дуже гарно, доглянуто. Зараз вона кандидат юридичних наук і викладач. Насолоджується життям і витрачає віджаті активи.
 
– Багато такий ситуацій у Івано-Франківську?
 
– Т.Ж. Таких масштабних – ні. Такі ситуації я називаю «Обережно чоловіки!»
 
– Як запобігти шахрайству?
 
– Т.Ж. По-перше, підписати шлюбний договір. Для нас ця практика дивна, а для Європи та Америки – нормальна. По-друге, навіть якщо вкладати шлюбний договір потрібно дивитись, за тим, як ти набуваєш активи за час перебування у шлюбі. Якщо ти маєш сумніви щодо свого партнера, потрібно оформляти активи через свою компанію, через юридичну особу, оформляти на батьків, є багато варіантів.
 
– В.К. Як не стати жертвою шахраїв? Дуже просто. Шахрайство вчиняється двома способами: обман і зловживання довірою. Не надто довіряйте людям. Цього буде достатньо.


09.05.2016 4132 2
Коментарі (2)

лілія стефанюк 2016.05.22, 20:54
ооо!!!! так цю сусідушку треба ще давати на експертизу в інквізицію-я не жартую! Такі речі можна зробити тільки здопомогою ворожбидства, колдовства і відьомства. Так цим наша сусідушка по підїзду і займається. Ось одна моя життєва ситуація-в моїй сімї почались сімейні проблеми, чоловфік почав пити, пропадати ночами, піднімав на мене голос і руки. Так я вирішила звернутись до екстрасенса щоб допоміг розібратись, і на моє велике здивування причина проблеми була проста. Естрасенс зразуж сказав що на 3 поверсі живе дама яка займається магією яка вже на даний момент має проблеми з законом і в житті, вона відробляє, приробляє і всякі такі речі робить а воду порчену розносить по підїзду. Так що вийшло що ця дама це не тільки шахрайка а щей водиться з чорними силами і приносить біду людям. Напевно цей Глазунов і попав під її ворожбидство. Оце ж маєм сусідоньку...
Андрій Івасюк 2016.05.24, 19:04
так ця красива і гарно виглядаюча шахрайка щей викладач в нашому універі????????????? не розумію чого скрито прізвище цієї аферистки???????? про неї вже давно слухами наш прикарпатський універ наповнений!!!!!! це ж препод Мельничук Світлана Миколаївна... дійсно є за що насолоджуватись життям... віджала в чоловіка 4млн. і ще їй мало!!!!!!! тепер віджимає хабарі в студентів!!! а ці юристи часом не хочуть поцікавитися її викладацько-хабарницькою діяльністю??? думаю що студенти з задоволенням можуть багато чого розказати!!!!!!!
30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2609
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1238
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1149
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2344
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3778
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2785 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1015

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

855

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

806

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

749
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

66
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10493
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

57
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

402
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5487
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1197
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

592
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

436 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

868
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

757
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

809