Франківські університети готуватимуть спеціалістів для ОТГ

3 жовтня в Івано-Франківську відбувся Ярмарок вакансій.

У заході взяли участь міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, ректори вишів, директори коледжів і профтехучилищ Прикарпаття, представники органів місцевого самоврядування Івано-Франківщини, громадських організацій, експерти та журналісти. Під час заходу було представлено результати соціологічного дослідження на тему: «Кадрове забезпечення в об’єднаних територіальних громадах Прикарпаття», йдеться на сторінці Івано-Франківське РВ АМУ.

«Головне завдання для нашого міста, області й решти областей Західної України – втримати кваліфіковані кадри на місцях. Адже трудова міграція набирає дедалі більших обертів»,- наголосив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Водночас виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук звернув увагу, що розпочинаючи з 2015 року при формуванні об’єднаних територіальних громад Асоціація міст України стикалася з проблемою щодо кадрового забезпечення ОТГ.

Проте «Ярмарок вакансій» передбачає ще й залучення професіоналів задля розвитку громади і підвищення кваліфікації працівників, які прагнуть отримати нові знання з огляду на вимоги часу.

«На жаль, понад 80 відсотків випускників вишів не працюють за своїми спеціальностями. Тому в умовах децентралізації, коли в громадах створюють нові робочі місця, дуже важливо залучати молодих, креативних людей з новим баченням розвитку територій задля того, аби вони ефективно працювали, щоб змінити країну. Ми намагаємось створити умови для зменшення еміграції прикарпатців», - наголосив Юрій Стефанчук.

Він поінформував, що цього року Івано-Франківське регіональне відділення Асоціації міст України підписало меморандуми з Прикарпатським університетом ім. В. Стефаника та ІФНТУНГ про співпрацю.

У рамках меморандуму про співпрацю, впродовж 3 - 28 вересня 2018 року провели опитування працівників та керівників 14 ОТГ Івано-Франківської області з метою вивчення кадрових потреб, розробки практичних рекомендацій, спрямованих на узгодження професійних потреб громад Прикарпаття з одного боку та освітніх пропозицій регіональних навчальних установ – з іншого.

«Нам важливо розуміти, на розвитку яких саме спеціальностей та напрямів підготовки регіональні заклади освіти повинні зосередити свою увагу найперше, на формування яких саме компетентностей повинні звертати увагу профільні інституції Прикарпаття» - зазначила керівник проекту дослідження, директор Центру соціологічних досліджень Прикарпатського регіону, докторант кафедри соціології Харківського національного університету ім. В. Каразіна Ольга Максимович.

Вона звернула увагу, що результати дослідження дозволять скоординувати роботу закладів освіти із запитом ринку праці, спрямувати зусилля на формування саме тих вмінь і навичок, які є найбільш актуальними в регіоні, суттєво підвищити якість освітньої індустрії Прикарпаття.

Варто зауважити, що більше половини опитаних респондентів (51,9 %) зазначили, що стикалися із потребою вирішення завдань, на розв’язання яких не вистачало кадрового потенціалу. Переважно, це питання земельно-правового характеру, проектного менеджменту, аналітики у сфері фінансових надходжень, управління галузями. Проблема робітничих професій є актуальною для всіх типів громад.

Приблизно третина респондентів (71%) зазначили, що у випадку скерування студента/студентки на практику їхнє ставлення було б позитивним; однак керівники громад попри схвальну оцінку такої ініціативи наголошують на потребі якісного кураторства майбутніх практикантів зі сторони освітніх закладів, належного консультування та контролю якості виконаних ними робіт.

З-поміж галузей знань найбільше громади були б раді студентам інженерних спеціальностей (0,9 бала в шкалі оцінок від 0 до 1); також громади зацікавлені у співпраці у форматі практичного навчання із медиками (0,6), правниками (0,5), спеціалістами у сфері міжнародних відносин (0,5) та низкою інших спеціальностей.

Також у рамках заходу підписали меморандуми про співпрацю між вишами та об’єднаними територіальними громадами Прикарпаття.


04.10.2018 693
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

103
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

12678 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1465
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

798
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5964
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1649

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

569

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1397

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1206

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1108
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

462
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

586
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1504
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

535
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

808
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5850
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13066
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

460
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

425
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

738 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1188