Франківські науковці-медики розповіли про розвиток медицини області

 

 

Науковці Івано-Франківського національного медичного університету розповіли про актуальність телемедицини, малоінвазивних технологій, активну підтримку іноземних благодійників та ефективні кадрові призначення.

 

Керівник Центру слуху ІФНМУ Роман Фіщук зазначає, що за останній час в українській медицині можна говорити про чимало позитивних реформ, навіть незважаючи на їхній повільний розвиток, пише Фіртка із посиланням на прес-службу ІФНМУ.

 

«Найперший плюс у тому, що нарешті запрацювали закупівлі ліків за державними програмами через міжнародні організації, – каже Роман Фіщук.Як би цей процес не критикували, але багато мільйонів гривень таким чином вдалося зекономити. Наприклад, якщо раніше препарат для лікування онкохворих закуповували по 93 долари США, то тепер по три. Різниця неймовірна. Враховуючи, що наразі в Україні немає агенції, котра б прозоро закуповувала ліки, то передача цієї функції міжнародним організаціям – дієвий тимчасовий вихід».

 

Також керівник Центру слуху зазначає, ще в 2013 році запустили  проект Світового банку на 250 млн доларів США щодо підтримки української системи охорони здоров’я. У проекті взяли участь 10 регіонів, котрим виділили кошти на різноманітні цілі: закупівля обладнання, підтримка сімейної медицини, розвиток інформаційних технологій у медицині, лікування онкозахворювань тощо. На жаль, Івано-Франківська область не увійшла в цю десятку. Роман Фіщук припускає, що причина в тому, що в неналежний час подали пропозицію або не в тому форматі.

 

Окрім цього, з початком війни на сході України активізувалася медична допомога від іноземних благодійників, найбільше з США, Канади, Великобританії. Йдеться про фахову підготовку українських військових лікарів, проведення іноземними медиками операцій та лікування поранених в АТО, надання в користування якісного медичного обладнання.

 

Науковець наголошує на кардинально новому та значно дієвішому форматі кадрових призначень у міністерстві.

 

Професор кафедри хірургії ПО Василь Скрипко вважає важливим досягненням те, що протягом 2016-го року в Івано-Франківській області вдалося налагодити діагностику і лікування захворювань щитоподібної залози.

 

«На сьогодні в онкодиспансері виконують всі види оперативних втручань на щитоподібній залозі, – зазначає професор. – Також розпочали активно виконувати операції при раку стравоходу». 

 

Завідувач кафедри дерматології та венерології Олександр Александрук наголошує, що останнім часом у дерматологічну галузь прийшло багато розумних молодих спеціалістів, які прагнуть до знань і значно ширше вивчають ті ділянки дерматології, дерматокосметології, які досі в Україні не були особливо представлені.

 

Йдеться про різноманітні форми надання апаратної косметологічної допомоги, використання лазерних і ультразвукових технологій, надсучасних методів діагностики, як-от дерматоскопії. Окрім цього, з кожним роком відбувається все тісніша інтеграція національної дерматології в світову.

 

«Ми все більше користуємося не тільки вітчизняними, але й найновішими європейськими та американськими рекомендаціями щодо діагностики і лікування захворювань шкіри та інфекцій, які передаються статевим шляхом, впроваджуємо здобутки доказової медицини, – каже Олександр Александрук. Також слід відзначити, що дерматологи почали дуже широко обмінюватися новою фаховою інформацією, в тому числі за допомогою соціальних мереж».

 

Також науковець додає, що активізувалося використання телемедицини, а для дерматологів це є дуже перспективний шлях підвищення якості надання фахової допомоги населенню. Працівникамикафедри дерматології та венерології налагоджена співпраця з фахівцями різних міст України для покращення діагностики рідкісних захворювань шкіри. Так науковці вишу співпрацюють з відомими патогістологічними лабораторіями, обмінюються досвідом із колегами з усієї країни та світу.  

 

Завідувач кафедри загальної хірургії Іван Гудз наголошує на тому, що протягом останнього року в Івано-Франківську, зокрема на кафедрі університету, розвинулося впровадження малоінвазивних технологій в лікуванні хворих із судинною патологією. Тим паче нещодавно на базі ІФНМУ з ініціативи кафедри загальної хірургії вперше в Україні провели унікальну конференцію з міжнародною участю, де розглянули актуальні питання флебології. Під час події обговорювали методи оперативного лікування лише цієї недуги, адже досі в Україні під час конференцій розглядали судинну патологію загалом.


25.08.2016 480 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

235
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13346 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1506
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

824
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6037
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1677

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

598

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1421

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1233

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1134
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

481
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

616
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1530
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

559
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

844
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5879
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13429
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

191
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

493
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

443
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

752 2