Франківські науковці-медики розповіли про розвиток медицини області

 

 

Науковці Івано-Франківського національного медичного університету розповіли про актуальність телемедицини, малоінвазивних технологій, активну підтримку іноземних благодійників та ефективні кадрові призначення.

 

Керівник Центру слуху ІФНМУ Роман Фіщук зазначає, що за останній час в українській медицині можна говорити про чимало позитивних реформ, навіть незважаючи на їхній повільний розвиток, пише Фіртка із посиланням на прес-службу ІФНМУ.

 

«Найперший плюс у тому, що нарешті запрацювали закупівлі ліків за державними програмами через міжнародні організації, – каже Роман Фіщук.Як би цей процес не критикували, але багато мільйонів гривень таким чином вдалося зекономити. Наприклад, якщо раніше препарат для лікування онкохворих закуповували по 93 долари США, то тепер по три. Різниця неймовірна. Враховуючи, що наразі в Україні немає агенції, котра б прозоро закуповувала ліки, то передача цієї функції міжнародним організаціям – дієвий тимчасовий вихід».

 

Також керівник Центру слуху зазначає, ще в 2013 році запустили  проект Світового банку на 250 млн доларів США щодо підтримки української системи охорони здоров’я. У проекті взяли участь 10 регіонів, котрим виділили кошти на різноманітні цілі: закупівля обладнання, підтримка сімейної медицини, розвиток інформаційних технологій у медицині, лікування онкозахворювань тощо. На жаль, Івано-Франківська область не увійшла в цю десятку. Роман Фіщук припускає, що причина в тому, що в неналежний час подали пропозицію або не в тому форматі.

 

Окрім цього, з початком війни на сході України активізувалася медична допомога від іноземних благодійників, найбільше з США, Канади, Великобританії. Йдеться про фахову підготовку українських військових лікарів, проведення іноземними медиками операцій та лікування поранених в АТО, надання в користування якісного медичного обладнання.

 

Науковець наголошує на кардинально новому та значно дієвішому форматі кадрових призначень у міністерстві.

 

Професор кафедри хірургії ПО Василь Скрипко вважає важливим досягненням те, що протягом 2016-го року в Івано-Франківській області вдалося налагодити діагностику і лікування захворювань щитоподібної залози.

 

«На сьогодні в онкодиспансері виконують всі види оперативних втручань на щитоподібній залозі, – зазначає професор. – Також розпочали активно виконувати операції при раку стравоходу». 

 

Завідувач кафедри дерматології та венерології Олександр Александрук наголошує, що останнім часом у дерматологічну галузь прийшло багато розумних молодих спеціалістів, які прагнуть до знань і значно ширше вивчають ті ділянки дерматології, дерматокосметології, які досі в Україні не були особливо представлені.

 

Йдеться про різноманітні форми надання апаратної косметологічної допомоги, використання лазерних і ультразвукових технологій, надсучасних методів діагностики, як-от дерматоскопії. Окрім цього, з кожним роком відбувається все тісніша інтеграція національної дерматології в світову.

 

«Ми все більше користуємося не тільки вітчизняними, але й найновішими європейськими та американськими рекомендаціями щодо діагностики і лікування захворювань шкіри та інфекцій, які передаються статевим шляхом, впроваджуємо здобутки доказової медицини, – каже Олександр Александрук. Також слід відзначити, що дерматологи почали дуже широко обмінюватися новою фаховою інформацією, в тому числі за допомогою соціальних мереж».

 

Також науковець додає, що активізувалося використання телемедицини, а для дерматологів це є дуже перспективний шлях підвищення якості надання фахової допомоги населенню. Працівникамикафедри дерматології та венерології налагоджена співпраця з фахівцями різних міст України для покращення діагностики рідкісних захворювань шкіри. Так науковці вишу співпрацюють з відомими патогістологічними лабораторіями, обмінюються досвідом із колегами з усієї країни та світу.  

 

Завідувач кафедри загальної хірургії Іван Гудз наголошує на тому, що протягом останнього року в Івано-Франківську, зокрема на кафедрі університету, розвинулося впровадження малоінвазивних технологій в лікуванні хворих із судинною патологією. Тим паче нещодавно на базі ІФНМУ з ініціативи кафедри загальної хірургії вперше в Україні провели унікальну конференцію з міжнародною участю, де розглянули актуальні питання флебології. Під час події обговорювали методи оперативного лікування лише цієї недуги, адже досі в Україні під час конференцій розглядали судинну патологію загалом.


25.08.2016 496 0
Коментарі (0)

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

308
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1704
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3156
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1141
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1163
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1203 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

242

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1116

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

933

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

413
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

326
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2488
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1238
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1313
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

547
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15177
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7478
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

330
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

635 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

465
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

382
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

472