Франківська студентка отримала 1000 доларів стипендії за магістерську роботу

Майбутня юрист ПНУ ім.  В. Стефаника Ірина Шукало отримала стипендію за кращу магістерську роботу від Фонду Інституту Східноєвропейських досліджень Республіки Польща.

В університеті завершився конкурс на кращу захищену цьогоріч магістерську роботу. Ініціатором його проведення виступив Фонд Інституту Східноєвропейських досліджень (м.Варшава, Республіка Польща) у рамках двосторонньої Угоди про співпрацю між Фондом та Прикарпатським національним університетом, інформують у ПНУ.

Днями відбулося вручення грошового сертифіката на отримання стипендії Фонду. В урочистій церемонії взяли участь, зокрема, ректор університету, професор Ігор Цепенда, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні (2005-2010 рр.), представник Фонду Інституту Східноєвропейських досліджень Яцек Ключковські, керівництво Навчально-наукового Юридичного інституту, завідувач кафедри трудового, екологічного та аграрного права Навчально-наукового Юридичного інституту, професор Надія Кобецька.

Експертною комісією було розглянуто 15 захищених магістерських робіт, які подали на здобуття стипендії Фонду цьогорічні випускники-магістри факультетів та інститутів Прикарпатського університету.

Кращою визнана захищена магістерська робота магістрантки Навчально-наукового Юридичного інституту Ірини Шукало. Тема роботи – «Правовий режим санітарно-захисних зон». Науковий керівник – доктор юридичних наук, професор Надія Кобецька.  Зазначимо, що зараз Ірина Шукало навчається в аспірантурі Прикарпатського університету.

«Рішення комісія було відзначити саме цю роботу. Ми підтримуємо всі ініціативи Прикарпатського університету, а саме викладачів і студентів, які пов’язані з «Європою Карпат». Саме зараз, в умовах викликів сучасності, потрібно вирішувати різні складні питання, зокрема, в правовому аспекті, пов’язані з захистом довкілля, Карпатського парку. Ми маємо зберегти все це для наступних поколінь», – зазначив під час виступу представник Фонду Інституту Східноєвропейських досліджень Яцек Ключковські.

Яцек Ключковські урочисто вручив переможниці конкурсу Ірині Шукало грошовий сертифікат в розмірі 1000 доларів на отримання стипендії Фонду.

«Ми намагалися вибрати таку тему, яка актуальна, не досліджена і, передусім, може мати продовження для практики. Надалі будемо працювати над цією проблемою. Плануємо в дисертаційному дослідженні вийти на досвід країн Європейського Союзу і запропонувати інші шляхи вирішення проблемних питань щодо санітарно-захисних зон. Це важливо для нас з точки зору екологічного права, яке актуальне і немає кордонів», – сказала науковий керівник, доктор юридичних наук, професор Надія Кобецька.

Вона також підкреслила важливість перемоги в конкурсі як для колективу кафедри трудового, екологічного та аграрного права, так і для студентів. «Цей наш успіх додасть додаткового стимулу усім ще краще працювати саме у сфері екологічного права», – наголосила Надія Кобецька.

«Над своєю науковою роботою я працювала 3 роки. Суть дослідження полягає у вивченні правового режиму санітарно-захисних норм в Україні, визначенні їх особливостей та характерного типу. Сьогодні більшість людей є вразливими до різних негативних впливів з боку діяльності підприємств, різних шумів і т.п. Саме санітарно-захисні зони покликані захистити людину, навколишнє середовище задля подальшого розвитку і людини, і, в цілому, суспільства», – розповіла про своє наукове дослідження переможниця конкурсу Ірина Шукало.

Зазначимо, що відповідно до двосторонньої Угоди про співпрацю між Фондом Інституту Східноєвропейських досліджень (м.Варшава, Республіка Польща) та Прикарпатським національним університетом ім. Василя Стефаника, яка була підписана в червні цього року, 10 студентів Прикарпатського університету отримали від засновника Фонду Зигмунта Бердиховського грошові сертифікати на отримання впродовж навчального року щомісячної стипендії в розмірі еквіваленту 100 доларів.


10.10.2018 1206
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

152
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13146 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1495
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

817
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6021
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1669

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

592

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1412

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1226

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1128
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

476
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

606
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1522
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

549
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

832
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5866
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13354
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

179
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

485
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

436
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

747 2