Електрогітари: особливості вибору, діапазон цін, що потрібно врахувати при покупці

Вибір музичного інструменту є серйозним кроком для гітариста. Важливо врахувати низку критеріїв, щоб не допустити помилки. Особливо, якщо йдеться про перший інструмент. При визначенні ціни на електрогітари враховуються матеріали, бренд та додаткові можливості. Краще заздалегідь розібратися з особистими уподобаннями перед тим, як вирушати в магазин за покупкою.

Що впливає на ціну електрогітари

Отже, які конкретно аспекти можуть вплинути на вартість електрогітари? Насамперед, варто розуміти, що це досить складний інструмент, правильне виконання якого визначає його якість та довговічність. Тож важливо вдумливо поставитися до вибору виробника. Так, надійна електрогітара може обійтися на порядок дорожче. Однак у перспективі вона себе окупить тривалістю експлуатації.

Звертаючи увагу на лінійку цін у звичайному музичному магазині, можна побачити певну тенденцію. Зокрема, є деякі критерії, на які наголошують самі продавці:

  • бренд та країна, в якій було зібрано гітару;
  • форма деки інструменту;
  • матеріал, з якого виконано корпус;
  • особливості грифа (кріплення, накладка);
  • кількість струн, ладів тощо.

Звичайно, це базові показники, які допоможуть відсіяти лише частину невідповідних інструментів. Загалом варто орієнтуватися і на власні переваги. Найкраще взяти електрогітару в руки, випробувати її на практиці та насолодитися її звучанням. А новачки можуть запитати поради у досвідченіших музикантів або безпосередньо у викладача.

Діапазон цін на гітари

Важко сказати, яка вартість буде «ідеальною» для інструменту. Звісно, можна підібрати опцію практично на будь-який бюджет. Загалом розділити діапазони цін на електрогітари досить просто. Є 4 базові категорії:

  1. Бюджетні гітари від найпопулярніших брендів. Це так звані інструменти для новачків. Зазвичай вони коштують не дорожче за 10 тисяч гривень, але при цьому видають не надто якісний звук.
  2. Електрогітари для просунутих новачків. Це вже серйозніші інструменти вартістю до 15 тисяч гривень. Тут зустрічаються вироби від таких брендів як Yamaha або CORT. Звук набагато краще, ніж у дешевих гітар, але все ще далеко від ідеалу.
  3. Серійні гітари. Якісні інструменти від популярних брендів, які підійдуть сучасним музикантам. Такі електрогітари можна використовувати під час серйозних виступів. Ціни на вироби зазвичай від 20 до 30 тисяч гривень.
  4. Професійні електрогітари. Назва говорить сама за себе. Саме такі інструменти використовують професіонали на сцені. Звісно, ціна на таку гітару починається від 40 тисяч гривень. Верхніх меж за вартістю такі інструменти не мають.

Очевидно, що вибір гітари залежить від цілей. Початківцям немає сенсу віддавати велику суму за професійний інструмент. Ну а ознайомитися з ринком та підібрати для себе актуальну опцію можна у guitarhouse.com.ua та інших онлайн-маркетах.

Що врахувати при виборі інструменту

Задавши собі основні критерії, музикант напевно сумніватиметься до останнього. Є кілька способів допомогти собі із вибором електрогітари. Насамперед, варто самостійно перевірити звучання інструменту. Також можна переглянути численні огляди та відгуки від експертів та звичайних людей. Головне, щоб гітара відповідала заявленому бюджету та поставленим цілям.

Насамкінець можна сказати, що вибір музичного інструменту – це цілком реалістичне завдання. Звернувши увагу на класифікацію електрогітар, цінову вилку та актуальні відгуки, можна ухвалити виважене рішення. Головне – довіряти надійним та якісним виробникам.

Партнерський матеріал


29.08.2022 823
Коментарі ()

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

640
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1906
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3391
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1238
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1252
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1319 3

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1305

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

392

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1043

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1211
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

419
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2580
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1307
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1415
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

614
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15274
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7558
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

416
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1083 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

550
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

453
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

534