Експерти зі Швеції та Естонії допоможуть Івано-Франківську і Калушу створити е-врядування

 

З 20 по 26 січня в рамках проекту «Підтримка електронного врядування в Івано-Франківській області» представники Івано-Франківської облдержадміністрації, ГО «Агентство з розвитку приватної ініціативи», Івано-Франківського регіонального центру з інвестицій та розвитку, а також Івано-Франківської, Калуської та Долинської міських рад взяли участь у навчальній поїздці до Естонії та Швеції.

 

Про це повідомляє Івано-Франківський регіональний центр з інвестицій та розвитку.

 

Метою візиту було визначено ознайомлення з досвідом електронного врядування в органах влади на державному та місцевому рівнях. В ході візиту делегація Івано-Франківської області відвідала міста Таллінн і Тарту (Естонія) та Стокгольм (Швеція).

 

Естонія презентувала представникам нашої області свій багаторічний досвід у формуванні системи е-врядування: електронної демократії, електронних послуг для населення і суб’єктів господарювання та безпаперового документообігу.

 

Зокрема, делегація відвідала експертну фундацію «Академія е-врядування», виконавчі органи міських рад, естонську службу порятунку, естонський ІКТ Демоцентр – організацію, що просуває інтереси понад 100 компаній, зацікавлених у розвитку е-врядування в Естонії. В місті Таллінні учасники навчального візиту ознайомилися з основними завданнями і роллю уряду Естонії в розвитку ІКТ-технологій, з роботою центрів за принципом єдиного вікна та наданням послуг для громадян і бізнесу, з роботою державного порталу eesti.ee, засобами обміну даними (система «X-Road»), структурою електронного документообігу в органах місцевої влади, зберіганням та архівацією цифрових документів, роботою комунального господарства та наданням диспетчерських послуг, системою служби порятунку.

 

В місті Тарту посадовці виконавчих органів міської ради представили роботу ІКТ-департаменту, ознайомили з кращими прикладами ІКТ-рішень міста, електронним документообігом, наданням онлайн-послуг, роботою геоінформаційної системи, наданням мобільних послуг (інноваційні аплікації для мобільних телефонів).

 

У столиці Швеції учасники відвідали Стокгольмський Парламент — місце, де відбувається вручення Нобелівських премій, здійснюється урочиста реєстрація шлюбів усіх бажаючих громадян міста та, в той же час, проводяться усі робочі та пленарні засідання Стокгольмської міської ради.

 

У передмісті Стокгольма Шерхольмені відвідали Центр обслуговування громадян, що в режимі єдиного вікна надає повний супровід громадянам з найрізноманітніших соціальних та правових питань (клієнти центру — переважно, трудові мігранти). Представники Івано-Франківщини отримали детальну інформацію про структуру шведських міністерств та державних агентств, що не змінювалися впродовж останніх чотирьох століть! Вони дізналися про роботу відділу е-послуг та інфосистеми е-медицини, формування інфраструктури для оперативної та безпечної комунікації даних, функціонування геоінформаційної системи міста, державну координацію діяльності в області е-управління, координацію діяльності губерній та муніципалітетів у сфері регіонального розвитку, підтримки і доставки послуг. Учасники навчального візиту ознайомилися також з досвідом Стокгольму в напрямку роботи з великими інвестиційними проектами, а саме: забезпечення системної підтримки для великих проектів (програмні засоби для формування баз даних інвестиційних проектів та управління проектним циклом); досвід формування баз даних і геоінформаційних систем (земельні ділянки, об’єкти нерухомості, в тому числі промислова нерухомість, тощо), забезпечення інтероперабельності систем. Учасники також взяли на озброєння унікальний досвід Стокгольму у використанні теплової енергії від підземних серверів, що обслуговують кабельні інтернет-системи.

 

Отримані знання українські фахівці планують втілити у чотири технологічні проекти, а саме: — електронна система документообігу для міст Івано-Франківська, Калуша та на обласному рівні; — географічна інформаційна система для Калуша, Долини та Івано-Франківська; — структура інтероперабельності для усіх цільових міст та для області загалом; — центр обслуговування дзвінків (call-center) для Калуша. З квітня поточного року розпочнеться діяльність з підготовки описів технічних завдань цих проектів командою проекту у супроводі шведських та естонських експертів.

 

Довідка: Проект «Підтримка електронного врядування в Івано-Франківській області» передбачає розвиток потенціалу Івано-Франківської області у впровадженні інформаційно-комунікаційних технологій для вдосконалення роботи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, створення прикладу для органів центральної влади. В подальшому кращі практики е-врядування поширюватимуться в інших областях України.

Головним виконавцем проекту є Академія електронного врядування Естонії – неурядова, неприбуткова організація, заснована для передання знань про електронне врядування та електронну демократію для розвитку громадянського суспільства. Партнерами проекту в Україні є Івано-Франківська обласна державна адміністрація, Івано-Франківський регіональний центр з інвестицій та розвитку, громадська організація «Агентство з розвитку приватної ініціативи» (м. Івано-Франківськ). Донори проекту: Шведське Агентство з міжнародного розвитку (SIDA), Міністерство закордонних справ Естонської Республіки.


04.02.2013 2049 1
Коментарі (1)

Мешканка 2013.02.04, 22:24
123Після розпаду Союзу, Влада, а вона у нас вся складалась з РУХІВЦІВ і борців за демократію, котрі поховали партбілети!!! Сім’ями їздили по світу і все вивчали як живуть інші країни, і доїздились до того,що на сьогодні маємо))) Народ бідний , обдурений, без роботи і без грошей – но, з високими комунальними тарифами які з кожними поїздками – зростають!!! Може не так – плюньте мені в лице???
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

279
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13522 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1534
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

846
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6065
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1700

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

618

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1443

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1255

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1151
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

501
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

636
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1550
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

583
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

860
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5903
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13493
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

213
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

521
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

465
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

773 2