Двадцять два проєкти конкурсу «Громада своїми руками» реалізували жителі Бурштинської громади в 2021 році

Завдяки активним мешканцям і конкурсу «Громада своїми руками» в Бурштинській ОТГ реалізовано 22 проєкти, частина яких з інклюзивним спрямуванням.

«Раніше у нас не було об'єднаної громади, тому ми проводили проєкт в місті Бурштин та Галицькому районі. Цього року вже зробили один загальний конкурс для мешканців Бурштинської територіальної громади і можна сказати, що як і місцеві жителі, так і жителі сільських населених пунктів є дуже активними. Проєктів було дуже багато, люди охоче подають заявки, готові допомагати, долучатись співфінансуванням, безпосередньо самі прикладають свою працю.

Нам дуже приємно, що попри відсутність цього конкурсу через пандемію у 2020 році, ми сьогодні не бачимо зменшення активності, а навпаки, люди чекали, готували проєкти і активність тільки зростає», - говорить Ростислав Витриховський, менеджер із взаємодії з місцевими органами влади ДТЕК Бурштинська ТЕС.

У рамках проєкту було закуплено медичне обладнання для вихованців Центру «Довір'я». Це і шафа для медикаментів, медичні ваги, кушетка, шведська стінка, дошка Євмінова, килими, балансири, експандери, комплекс для дітей «Балансуючий шлях». Також, серед цікавих проєктів були: інклюзивна кімната в Бурштинській гімназії №1, технічне оснащення студентської наукової студії BEK Skills, облаштування скеледрому на базі Задністрянської ЗОШ для занять з пішохідного туризму та Веслярик. Тепер в студентів є необхідне обладнання для проведення онлайн конференцій. А у веслувальників ДЮСШ - нові байдарки та інше необхідне спорядження для тренувань, яке допоможе спортсменам підняти свій професійний рівень.

«В нас інвентар вже застарілий, є човни, яким уже за 40 років. А це вже більш сучасний інвентар, він кращий та допоможе в підготовці до чемпіонатів України. Ми в середньому займали 5-6-ті, а минулого року 10-те місце на чемпіонаті України серед юнаків. Думаю, що в цьому році нам вдасться ще краще виступити», - додає Володимир Маковій, старший тренер ДЮСШ №1.

За грантові кошти було організовано ряд туристичних та освітніх проєктів, здійснено поточні ремонти приміщень, замінено освітлення на енергоефективне. Не обійшлося й без дитячих майданчиків, які є лідерами щороку. Бурштинська дитяча школа робототехніки придбала обладнання та техніку для навчання програмуванню молоді, а також проведення просвітницьких та навчальних заходів для дітей-сиріт.

«Щиро раді, що подалися цьогоріч на конкурс мінігрантів «Громада своїми руками». Ми змогли придбати ноутбуки та проєктор. Це розширило наші можливості, адже ми плануємо навчати дітей VR-технологіям, 3D-графіки, відеомонтажу і те обладнання, яке ми мали, не зовсім дозволяло нам це робити», - коментує Іван Різник, керівник школи робототехніки.

Так, в Бурштинській громаді цього року було успішно реалізовано 22 проєкти, сума фінансування яких склала 1.5 млн грн.

Загалом у 2021 році у конкурсі грантів «Громада своїми руками» від компанії ДТЕК взяли участь 32 громади в 11 областях України. Компанія отримала 667 конкурсних заявок, з яких конкурсна комісія проєкту в кожній окремій громаді вибрала переможців. Принципи безбар'єрності стали частиною 60% програм і ініціатив, які направляли громади і волонтери на конкурс.


Довідка:

ДТЕК Енерго забезпечує замкнений цикл виробництва електроенергії з вугілля. Встановлена потужність в тепловій генерації електроенергії - 13,3 ГВт. У вуглевидобутку створений повний виробничий цикл: видобуток і збагачення вугілля, сервісне обслуговування шахтного устаткування.

ДТЕК – лідер і найбільший приватний інвестор енергетичної галузі України. Наші підприємства видобувають вугілля і природний газ, виробляють електроенергію на сонячних, вітрових і теплових електростанціях, здійснюють трейдинг енергоресурсами на українському і зарубіжних ринках, розподіляють і поставляють електроенергію споживачам, надають клієнтам послуги з енергоефективності та розвивають мережу швидкісних зарядних станцій.

У Новій стратегії 2030 ДТЕК зобов'язався трансформувати бізнес в більш екологічний, ефективний і технологічний, керуючись принципами ESG. Стратегічна мета – досягти вуглецевої нейтральності до 2040 року. Для цього створена краща експертиза в галузі, щоб впроваджувати інновації та нові технології, створювати нові напрямки бізнесу і реалізувати масштабну програму цифрової трансформації.

У ДТЕК працює 60 тисяч співробітників. Підприємства ДТЕК визнані кращими роботодавцями України за рейтингами міжнародної аудиторської компанії EY і ділових видань України.

У 2020 році капітальні вкладення ДТЕК склали 12 млрд грн, податкові відрахування – 21 млрд грн.

100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.­

Партнерський матеріал 

Фотогалерея


24.12.2021 1076
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2792
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20943
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1830
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1306 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2324
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3979

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

618

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2086

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

773

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1375
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

435
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

960
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24462
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

696
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

706
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

655
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

795
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8145
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

703 1
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

843
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2126 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

791