Довгий процес: що прикарпатцям варто знати про створення електронного реєстру військовозобов'язаних

Шістнадцятого січня 2024 року Верховна Рада ухвалила закон про створення в Україні Єдиного електронного реєстру військовозобов'язаних.

Цим поділилася народна депутатка України Оксана Савчук у програмі "Про головне в деталях", пише Фіртка.

Зі слів посадовиці, йдеться про реєстр усіх чоловіків та жінок, які мають відношення до служби з 17 до 60 років. Крім того, у реєстр, в разі необхідності, потраплятимуть рідні військовослужбовців, особи, якими вони опікуються. 

"Найбільше запитань, чому він розглядався два дні у парламенті. Було багато запитань саме до великої кількості додаткової інформації, яку пропонували включити в цей реєстр, який буде зберігатися у хмарці наших союзників з НАТО.

Тобто, ми повинні бути готові до того, що якась частка інформації не буде присутня у нашій країні.

Паралельно ми маємо дозатвердити кримінальну відповідальність за втручання або будь-яке несанкціоноване використання інформації в усіх публічних реєстрах. 

Ми пам'ятаємо, що у нас було з хакерською атакою на Київстар. Можемо сказати, що наші реєстри не є захищені. Тому було багато дискусій, щодо того, чи потрібно виносити дані людини про, наприклад, поїздки за кордон.

Бази, які будуть насичувати ці реєстри це, зокрема, Центральна виборча комісія, яка передасть всі свої реєстри, а також і податкова, органи юстиції. Так, наприклад, якщо народжується дитина у військовослужбовця - все це буде автоматично підкріплюватися.

Коли ми говоримо про те, що це автоматичне надання статусу УБД, то це тільки один пункт з цієї бази. З позитивного, справді добре те, що військовослужбовці зможуть вимагати від своїх командирів, щоб вони вносили їх в цю електронну базу й вони швидше могли отримати цей сертифікат та посвідчення УБД", - каже Оксана Савчук.

Як наголошує депутатка, була дискусія, чи потрібно вносити всі освіти, перекваліфікації. Наполягали на тому, щоб людина зазначала всі свої навички та дані, щоб бачити, що вона вміє та на що здатна. 

"Ще в процесі розгляду Рада вносила багато різних правок. Ми всі в результаті хочемо побачити остаточний документ для того, щоб сказати суспільству, які дані будуть міститися.

Єдине, що можемо сказати, що процес отримання посвідчення УБД мав би стати швидшим. Це не означатиме, що вони не зможуть видаватись в такому ж самому форматі, як досі. Розуміємо, що база не запрацює завтра чи за місяць.

Це довгий процес. Вже й миттєво це не відбудеться. Навіть, якщо всі ці реєстри зроблять й ми зможемо кваліфікувати в майбутньому набір резервістів за професіями, то швидше літа на це не варто очікувати", - резюмує Савчук.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Частина «південної операції»: Президент України подякував службовцям за важливу перемогу на Чорному морі

Цієї зими Україну захищатимуть кілька нових систем ППО Patriot

Президент України зазначив, що не бачить потреби мобілізувати 500 тисяч українців


Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2417
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19527
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1747
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1219 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2268
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3874

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

138

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2010

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

697

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1310
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

380
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

907
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24402
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

638
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

611
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

747
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1641
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8050
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

486
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

780
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2056 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

738