Допомога військовим та цивільним: як функціонує благодійний фонд Андрія Голинського (ФОТО)

Війна триває, а це значить, що залишається потреба у волонтерстві.

Про допомогу військовим та цивільним, міжнародну співпрацю і поїздки в гарячі точки розповів Андрій Голинський, засновник «Благодійного фонду Андрія Голинського», пише Фіртка.

Чоловік розповідає, що у житті займається бізнесом, а благодійний фонд вирішив заснувати на початку повномасштабного вторгнення.

"Почали займатися волонтерством з перших днів повномасштабного вторгнення. А потім вирішив створити фонд, щоби все було на офіційному рівні, була довіра до нас і можна було залучати інвесторів з-за кордону для більшої підтримки. Тому й створив благодійний фонд. А з перших днів війни робили все, що могли: надавали житло, харчування, для тих людей, які тікали від біди, з гарячих точок до нас - допомагали всім, чим могли".

Андрій Голинський зазначає, що наразі у фонді працює 65 людей.

"Зібралася сильна команда. Активних 10 людей, які постійно їздять, а так - кожен займається своєю роботою - Працюють, допомагають фінансово. Хто чим займається, той тим і допомагає. Наприклад, хтось має кузню - робить зварювальні роботи. Коли ми купуємо транспортні засоби, то їх також приводимо у належний стан - хтось фарбує, хтось колеса придбає, хтось продукти. Такою дружньою командою робимо спільну роботу".

Фонд уже понад рік співпрацює з жителями міста Хаддерсфілд, що у Великобританії.

"Вони роблять дуже великі внески, допомагають нам значними сумами, доставляють допомогу великими вантажівками. Нещодавно привезли 200 ліжок для лікарень. Ми передали в Івано-Франківську обласну лікарню, у Львів, Дніпро, Кривий Ріг - туди, де лікують військових. 28 жовтня знову приїхала допомога - 100 компʼютерів. Їх запланували відвезти на схід країни, у Херсон, для того щоби діти могли навчатися. Тому що зараз там ідуть бойові дії і дітям нереально ходити до школи. Ми принаймні чимось хочемо допомогти, щоби вони могли якось здобувати знання".

Керівник благодійного фонду зазначає, що ніколи нікому не відмовляють у допомозі і стараються виконувати всі запити, зокрема і військових, які перебувають у гарячих точках.

"До нас звертаються, кажуть що їм потрібно: чи то машину, чи запчастини, чи їжу, одяг. Ми не розділяємо нікого і допомагаємо всім, хто би до нас не звернувся. Дуже багато передали транспортних засобів - понад 50 машин за весь період. Але це як розхідник, передаємо на місяць по три-чотири машини. Та це буквально на день-два - на більше не вистачає.

Зараз до мене звернулися з таким проханням...Написано, що потрібно 99 мішків. Сьогодні буду передавати на Бахмут. Звернулася команда, якій ми завжди з радістю допомагаємо, а такі речі мені неприємно передавати. Раніше везли рефрижератор, теж щоби можна було возити двохсотих. Наразі така реальність".

Також фонд активно підтримує внутрішньо переміщених осіб. Допомога знадобилася родині з міста Марʼїнка Донецької області. Зараз вони проживають у нашій області. Чоловік загинув у 2014 році, коли був наступ, а жінка залишилася з двома дітками. У молодшого хлопчика є проблеми зі здоровʼям - вроджена патологія. На момент нашого спілкування дитині робили операцію, проте буде потрібна ще одна.

"Операція триватиме 5 годин. Сума немала, плюс лікування, реабілітація. Тому ми з командою оголосили збір, але внутрішній, не офіційний, та зібрали кошти. Війна війною, але мирне населення також потребує допомоги".

За час волонтерства команда встигла побувати у багатьох містах сходу України, зокрема і в гарячих точках, проте чоловік зазначає, що страху ніколи не відчував та навіть ніколи про це не задумувався, коли віз допомогу.

"Багато де були, багато чого бачили, але можу сказати одне, що коли їдеш туди і повертаєшся назад, просто настрою немає - можна так тиждень ходити, перебуваєш в депресії.

Я боюся подумати, як почувають себе ті люди, які знаходяться на передовій. Важко, складно, зрозуміло, що там несолодко. У нас тут просто рай, у порівнянні з тим, що бачать наші хлопці кожний день - друзів, товаришів поранених, чи то вбитих, чи то розірваних".

Також додає про тамтешніх жителів, які не залишили своїх домівок.

"Цивільні, знаєте, уже як до болячки звикли. Я не розумію, як вони взагалі живуть без світла, без води. Коли ми приїжджаємо туди, підходить жінка з маленькою дитиною, і ця дитина дивиться щиро тобі в очі. Коли даєш пакет з продуктами, печивом, цукерками - у дитини очі світяться, бо вона цього не бачила, та й ще хто знає, коли буде бачити.

Хтось адаптувався, хтось не витримує, хтось виїжджає звідти. Хтось не може виїхати, Наприклад - чоловік паралізований, діти маленькі на руках - куди виїхати?! Живуть у підвалі, харчуються тим, що ми привеземо".

Андрій Голинський розповідає про те, що його мотивує та не дозволяє зупинитися.

"Ми не змінимося до останнього, що би хто нам не говорив. Ми будемо виконувати свою роботу з вірою в те, що правда буде на нашому боці. Знаєте, очі не бачать - серце не болить, але ми їздимо, бачимо, розуміємо.

Там друзі, а там товариші, однокласники - два вже загинули, племінник загинув особисто в мене. Як я можу не їхати? Просто допомагаєш, бо розумієш що відбувається".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел! 
Читайте також:

Фотогалерея


16.11.2023 804
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

17164
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1557
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1116
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2158
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3686
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1401

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1814

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

583

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1208

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1365
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

698
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24313
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

563
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

530
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

674
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1567
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

729
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7626
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

678
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1788 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

666
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

574