Донести правду про війну: більшість росіян більше вірять пропаганді попри родинні зв’язки з українцями

Майже половина українців має друзів чи родичів у Росії. З початком повномасштабного вторгнення російських військ українці намагалися донести правду про війну своїм рідним. 
Проте, попри родинні зв’язки, більшість росіян воліють вірити власній пропаганді.

Про це свідчать результати опитування, яке провела дослідницька компанія Gradus Research, передає Фіртка.

Чи говорять українці про війну з родичами з РФ?

Як повідомляє The Washington Post, під час опитування 48% респондентів (908 людей) заявили, що мають хоча б одного родича в Росії. Більшість із цих респондентів (59%, або ж 534 людини) на початку повномасштабного вторгнення говорили про війну зі своїми рідними у РФ через соціальні мережі: переважно WhatsApp, Telegram, відео- та голосові дзвінки.

Водночас через декілька тижнів така комунікація переважно припинилася, оскільки українцям не вдалося достукатися до членів своїх родин та продертися крізь завісу російської пропаганди.

«Згідно з нашим опитуванням, протягом перших двох тижнів війни комунікація переважно припинилася. А на момент опитування, приблизно через сім тижнів після російського вторгнення, відбувалося вже менше половини (46%) цих розмов», — йдеться в результатах опитування.

Дослідники з’ясували, що 72% респондентів обговорювали війну з тітками, дядьками, двоюрідними братами та сестрами, 19% — з братами та сестрами, 6% — з батьками.

Про що говорять українці з родичами з РФ?

Близько 74% із 534 респондентів, які дискутували про війну зі своїми родичами, говорили про навмисні бомбардування та обстріли українських населених пунктів, які здійснюють російські війська.

Крім того, українці намагалися донести правду про:

• вбивства Росією мирного населення (67%);

• російське мародерство (41%);

• тортури та зґвалтування українців (38%);

• використання зброї, забороненої міжнародним правом, наприклад касетних бомб (27%).

Під час спілкування з родичами з РФ українці також порушували тему фейкових російських пропагандистських заяв, які виправдовують вторгнення:

  • 52% опитаних обговорювали заяви російської пропаганди, що лідери України начебто є «нацистами»;
  • 36% спростовували твердження, що РФ начебто «звільняє» території в Донецькій і Луганській областях;
  • 30% спростовували під час розмов заяви про те, що Україна «здійснює геноцид» проти етнічних росіян;
  • 20% респондентів торкнулися фейкових заяв, що Україна нібито розробляє ядерну зброю.
Зауважимо, що під час опитування респонденти повідомили про значний вплив російської військової пропаганди на їхніх родичів на початку повномасштабної війни. Оцінюючи вплив пропаганди за шкалою від одного до десяти, де вищі значення представляють сильніші переконання, українці поставили середню оцінку вісім.
Довідково: опитування провели методом самозаповнення анкети в мобільному застосунку.
Вибірка становить 1 880 респондентів віком 18-60 років, котрі проживають у містах з кількістю мешканців понад 50 тисяч.
Похибка становить 2,1%.
Що було раніше?
21 лютого російський президент володимир путін заявив про визнання Росією незалежності окремих районів Донецької та Луганської областей. Згодом він оголосив про введення регулярних російських військ на ці окуповані території для «підтримки миру».

24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій лінії кордону з Росією та Білоруссю.

Відтак, в Україні після нападу російської федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат. 

До слова, цивільне населення закликають до організованого опору на тлі повідомлень про надходження колон російсько-окупаційних військ із півночі України.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Українські біженці, які повертаються додому, здебільшого позитивно оцінюють дії державного керівництва

Право володіти вогнепальною зброєю підтримують 62% мешканців західних областей

Рекордні цифри: майже 95% мешканців західних областей погано ставляться до росіян

Винен не лише путін. 84% українців звинувачують «простих росіян» у війні

Перелік корисних чатботів, які допоможуть під час війни


Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1083
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2452
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2079
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2123
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6424 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2409 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

284

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1103

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1135

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1345
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

224
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

555
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2016
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26458
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

515
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10417 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7955
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

500
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

362
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

513
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

585
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1533