
У Коломиї відбулася знаменна подія не тільки в культурно-мистецькому житті міста, але і всієї України, адже цього дня відчинили свої двері перша в Коломиї за весь час незалежності України громадський мистецький центр "Світовид" та картинна галерея.
Ініціаторами проекту стала творча родина Бережницьких.
Шляхетним дарунком до славного 775-річного ювілею міста стало не тільки відкриття мистецького центру, а і відкриття картинної галереї "Спілки художників "Коло-Ми-Я" та мистецької виставки "Барви Кола".
Особливістю виставки є й те, що як данина світлої пам’яті перед творчістю і громадською активністю митців, які відійшли від нас у кращі світи, але завжди прагнули щоб в Коломиї була картинна галерея, представлені твори Василя Коновалюка, Михайла Кучірки та Михайла Нижника.
Мистецький центр "Світовид" - це плід багаторічної праці родини Бережницьких, громадських та культурно-мистецьких діячів.
"Світовид" віднайшов себе в будівлях архітектурної та національної пам'яті зведених в Коломиї династією Габсбургів для потреб австрійського війська, й з приходом комуно-більшовиків були переобладнані в катівню смерті для тисяч борців за волю України, які стали прикладом незламності духу, любові та відданості Україні.
"Світовид" - це територія "Нескорених" і самопожертви в ім'я Української держави і Української нації.
"Світовид" - це зв'язок столітнього минулого з сьогоденням й великим майбутнім України. "Світовид" - це концертний зал "Габсбург" назва якого, як данина пам'яті й подяка імперській родині Габсбургів за будівлі, що понад двісті років послуговують коломиянам.