Дмитро Лащук: Наша федерація підлаштовується під ФФУ

 

/data/blog/109898/6ef5f843825bb3e91efd49d85a966b26.jpg

 

З погляду розвитку футболу на Прикарпатті впродовж останніх років експерт газети “Галичина” відповідає на актуальні запитання журналіста.

 

Рівень почав падати


– Пане Дмитре, ви почали співпрацювати з «Галичиною» п’ять років тому. Ніби і недавно було, але за цей час багато чого змінилося в Україні, зокрема в політичному плані й насамперед в житті кожного українського громадянина. А що для вас означали ці п’ять років?
— Справді, в Україні багато чого змінилося: відбулася Революція гідності, де ми поміняли свій політичний вектор зі Сходу на Захід, відмовилися від позаблокового статусу і сталося неприємне, трагічне для кожного щирого українця — тимчасова окупація Криму та війна на сході України з агресором Росією. Що стосується мене, то п’ять років тому я займався футболом і підприємницькою діяльністю, тепер більше — громадською роботою.

– Якщо взяти конкретно український спорт за останнє п’ятиріччя, то, здається, що нічого такого гучного не відбулося. Та й в області, за великим рахунком, також. Однак із огляду на те, що ми вестимемо мову про розвиток футболу на Прикарпатті, доведеться щось деталізувати і узагальнювати. Почнемо з 2010 року. Ви президент футбольного клубу «Карпати» з Печеніжина. Порівнюючи 2010-й і решту років — до 2016-го, що, на вашу думку, змінилося серед учасників прикарпатських першостей.
— 2008—2010-ті роки — це коли я був президентом футбольної команди «Карпати» з Печеніжина — абсолютного чемпіона області, володаря Суперкубка області. В 2011-му — президентом футбольної команди «Карпати» з Коломиї, чемпіона області та володаря Кубка області.
З 2013 року рівень чемпіонату області почав падати. Кількість команд, які брали участь у чемпіонаті, дедалі зменшувалася. Це мало певні причини, пов’язані з економічною ситуацією в державі. Фінансувати клуби ставало все важче, а коли немає коштів, зрозуміло, що кваліфікованих футболістів не запрошують. Як наслідок — якість гри та ігровий стиль знижуються, і тоді важче реалізовувати тактичні задуми тренерів.

– Колись у першій лізі стабільно виступало 16 команд, а в останні п’ять років їх число або зменшується, або збільшується. З чим це пов’язано?
— Вважаю, що з браком фінансування команд, недостатньою кількістю вихованців клубів, котрі готові виступати в чемпіонаті області. Крім того, команди, яких фінансували з районних чи міських бюджетів, взагалі не отримують звідти коштів.

 

Грошей для допомоги немає
– Що, на ваш погляд, обласній федерації футболу треба зробити, щоб принаймні стабілізувати першу лігу?
— Обласній федерації треба бути більш відкритою, працювати над тим, як зменшити фінансове навантаження на команди, адже це – аматорський чемпіонат, а не професійний.

– За п’ятирічний час як оцінюєте дії суддів на полі?
— На мою суб’єктивну думку, судді тепер менше впливають на результат гри, бо через низьку кваліфікацію стараються бути більш-менш об’єктивними. Причому допускають помилки, але неупереджено: багато із суддів не грали у футбол, тому не відчувають його духу…

– Що зроблено для покращення матеріально-технічної бази команд?
— Зроблено, на жаль, небагато. За винятком кількох стадіонів, насамперед у Коломиї і Брошнів–Осаді. Є, наприклад, так, що хороше футбольне поле, але погані роздягальні, або є хороші трибуни, але погане футбольне поле. Працювати є ще багато над чим.

– Яке ставлення органів місцевої влади до діяльності клубів?
— Загалом ставлення місцевих керівників позитивне. Однак, якщо мається на увазі фінансова підтримка, то скажу прямо: грошей для допомоги клубам фактично немає, бо не вистачає коштів на медицину, освіту, на розвиток інфраструктури, допомогу воїнам АТО і т. д.

– Наскільки зріс чи згас інтерес уболівальників до своїх команд?
— Скажу так: якщо команда на футбольному полі віддається на 100 відсотків і займає позиції лідера, то, зрозуміло, інтерес уболівальників до неї буде вищим.

 

Чи виправдані такі зміни?
– Пане Дмитре, а що скажете про роботу федерації футболу області. Ваша загальна оцінка щодо її діяльності за останні п’ять років.
— Мені здається, що обласна федерація працює, адже аматорський чемпіонат проводять — це позитив. Щодо негативів, то немає професійної команди в області. І, на мою думку, дуже мало цьому приділяють уваги, мало щось робиться, обмежуємося хіба розмовами.

– Наскільки федерація організаційно впливає на функціонування клубів на місцях?
— На цей час не впливає і не може впливати на футбольні команди на місцях, бо клуби фінансують переважно меценати, і всі ключові рішення приймають саме керівники клубів.

– Чи вважається наша федерація реформаторською? Зрештою, нинішнього року відбудеться зміна схеми проведення змагань. Маємо скорочений «весняний» і матимемо повноцінний чемпіонат області сезону 2016/2017, проведений уже за схемою «осінь—весна». Чи виправдані такі зміни?
— Не вважаю нашу федерацію реформаторською, думаю, що вона більше підлаштовується під федерацію футболу України. А щодо чемпіонату області сезону 2016/2017, проведеного за схемою «осінь—весна», то висновки робити ще зарано. Спершу проведемо чемпіонат, а вже тоді, за його результатами, можна буде оцінювати цю схему. Власне, висловлю свою суб’єктивну думку. По-перше, в якому місяці буде завершуватися перше коло і в якому починатиметься друге, адже здебільшого наші футбольні поля не готові в листопаді чи в березні до проведення футбольних матчів.

– Федерація футболу вже затвердила нову програму на період з 2016-го по 2020-й. Її складено із семи розділів, проте нас найбільше, мабуть, цікавить лишень два, де йдеться про розвиток матеріально-технічної бази і відродження професійного футболу. Зокрема, в п’ятому розділі сказано, що вершиною піраміди футбольного господарства в кожному регіоні є професійний футбольний клуб, а щоб його відновити на Прикарпатті, створюватиметься громадська думка і організовуватимуться пошуки головного акціонера. Причому термін виконання — нинішній рік. Пане Дмитре, чи вірите ви в це, адже в одному з інтерв’ю були переконані, що професійний клуб в Івано-Франківську обов’язково створять ще минулої зими…
— Шкода, але на сьогодні важко говорити про відновлення та розвиток матеріально-технічних баз не лише футбольних, а й загалом усіх видів спорту, поки не стабілізується економічна ситуація в державі. Що стосується відродження професійного футболу в області, то наша обласна федерація, здається, недостатньо працює в цьому напрямі. Можна створювати багато громадських організацій, висловлювати різні думки, але якщо немає матеріального забезпечення, то важко реалізовувати сказане. Зрештою, вірю, що рано чи пізно та професійна команда в нашій області буде створена.

 

Богдан БІЛЕЦЬКИЙ, газета “Галичина”


27.06.2016 394 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1711
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

850
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

941
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2027
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3526
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2434 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

766

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

669

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

642

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

659
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10307
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1156
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5226
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

968
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2765
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1151
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

363
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

679
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

584
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

631
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

985 2